Category: Дочек на Нова Година

Нова година Кипар

Кипар е островска држава во Средоземното море, трета по големина. Потеклото на името има повеќе толкувања: од грчкиот збор за чемпрес – kyparissos, од грчкиот збор кану – kypros, или по латинскиот назив за бакар – Cuprum (Cyprium) чии рудници некогаш се наоѓале на Кипар.. Средоземната медитеранска клима го прави Кипар едно од најтоплите острови со исклучително голем број на сончеви денови…
Read more

НОВА ГОДИНА ВО БЕЛГРАД

30.12.2019 – 01.01.2020 1 ден (30.12.2019 – понеделник): Македонија – Белград Тргнување од од Скопје во 02.00  и патување кон Белград со попатни паузи и пасошки и царински формалности на македонско – српската граница. Пристигање во Белград во предпладневните часови.Следи  панорамски разглед на градот со локален водич: црква „Св. Сава“, Собрание на Белград и Србија,…
Read more

Hotel Mona Zlatibor – НОВОГОДИШЕН ПАКЕТ

НОВОГОДИШЕН ПАКЕТ Валиден за период:29 .12- 02 .01 .2020 ноќи ГРАТИС 2 СВЕЧЕНИ ВЕЧЕРИ (31.01 и 01.01) Цена по пакет/по лице на база појадок и вечера Ус л о в и : Цените се изразени по лице/по пакет. Цените вклучуваат појадок и вечера и ГРАТИС СВЕЧЕНИ ВЕЧЕРИ(31. 12 и 01. 01) Доручек и вечера се…
Read more

НОВА ГОДИНА ВО БАНСКО

PANORAMA RESORT 4* 29.12.2019-02.01.2020 (сопствен превоз) PANORAMA RESORT 4* – BANSKO ПОЛУПАНСИОН 28.12-02.01 По лице во двокреветна  соба 182 € По лице во СТУДИО 185 € По лице во One bedroom apartment 189 € Во цената е вклучено : 4 ноќевања со појадок и вечера по лице (на 31.12 нема да се служи вечера, доплата за…
Read more

Нова Година во Лисабон 2020

НОВА ГОДИНА 2020 ВО ЛИСАБОН!  27.12.2019 – 02.01.2020 7 ДЕНА / 5 НОЌЕВАЊА АВИОНСКА ПРОГРАМА: 1-ви ден – 27.12.2019 година (Петок): СОФИЈА – ЛИСАБОН Состанок на групата на аеродромот во Софија, Терминал 2. Полетување кон Лисабон со директен лет на “Бугарија Ер”, во 20:00 часот. Пристигнување на аеродромот во Лисабон во 22:10 часот, пречек од нашата партнер…
Read more

Нова Година во Малта 2020

НОВА ГОДИНА ВО МАЛТА 5 ДЕНА / 4 НОЌЕВАЊА 31.12.2019 – 04.01.2020 Малта и нејзините сестрински острови Гозо и Комино – лоцирани во центарот на Медитеранот, со многу поволна клима и голем број сончеви часови и кристално сини води, претставуваат вистински рај за оние кои сакаат да доживеат ново искуство. Историското наследство на Малта сведочи за…
Read more

Барселона I Нова Година 2020

НОВА ГОДИНА во БАРСЕЛОНА 30.12– 03.01.2020 5 дена/4 ноќевања Барселона или „каталонската кралица“ е четвртиот најпосетуван град во Светот. Величествен град со прекрасна убавина, кој живее 24 часа дневно. Уживајте во прошетката низ главната градска улица „Рамблас“, застанете покрај живописните човечки статуи или некој од многубројните улични сликари или пак прошетајте низ Готскиот кварт. Уживајте во уметноста…
Read more

Рим Нова Година 2020

Нова Година  во РИМ директен лет од СКОПЈЕ 29.12.2019 – 02.01.2020  Рим – Главниот град на Италија кој на секој чекор ги открива своите убавини и фасцинира со историјата која совршено се вклопува во секојдневието во градот.Вечен град, град на седум ридови се само некои од епитетите  кои Рим ги носи над триилјади години од своето постоење.…
Read more

ХУРГАДА Нова Година 2020

Нова Година 2020 во Хургада Датум на патување 27.12.2019 г. до 03.01.2019 г. 7 ноќевања / 8 дена І Ден – Петок Средба на аердром во Софија на Терминал 1. Чартер летот е во 09:00 локално време (Бугарија е +1 час од Македонија) со авио компанија Holiday Europe и број на лет 5Q6702. Слетување во Хургада во 11:55 часот по локално време. Средба на…
Read more

ДОЧЕК НА НОВА 2020 ГОДИНА HOTEL „BELVEDERE Holiday Club“4*- БАНСКО

(29.12.2019 – 01.01.2020) Три ноќевања со појадок и вечера: Промотивна цена за уплата до 31.10.2019: 153 евра (9.500 денари) Промотивна цена за уплата до 30.11.2019: 162 евра (10.050 денари) ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 180 евра (11.160 денари) Цената вклучува: Три  ноќевања по лице  со појадок и вечера користење на  внатрешен базен со вградени тангенторни ефекти, финска сауна, парна бања, инфрацрвена сауна со вградени…
Read more