Category: Декемвриски Патувања

ВИЕНА 8ми Декември со Авион

ВИЕНА Авион 4 дена / 3 ноќи 1 ден 06.Декември (Петок) СКОПЈЕ-НИШ-ВИЕНА Состанок на групата на паркингот спроти Хотел Holiday Inn во 11:00 часот,заминување кон Ниш во 11:30 часот.Присригнување во Ниш на Аеродромот Константин Велики,царински формалности.Полетување за Виена во 17:00 со број на лет (W6 2830) со компанијата Wizz Air и слетување во 18:30 часот.…
Read more

8-ми ДЕКЕМВРИ во хотел Св. Никола – Сандански – автобуски превоз

Термин: 07 – 09.12.2019 2 ноќевања со појадок Автобуски превоз Хотелскиот комплекс Свети Никола се наоѓа во подножјето на планината Пирин, во центарот на градот Сандански. Надарен од природата, со исклучителна разновидност на пределот, погоден за релаксација преку целата година,  богатство на флора и фауна, лековити минерални извори, културно историско наследство од 13 век, зачувани…
Read more

САНДАНСКИ – 8ми ДЕКЕМВРИ

САНДАНСКИ – 8ми ДЕКЕМВРИ Цени валидни за период на престој 07.12-09.12.2019 ИНТЕР ХОТЕЛ САНДАНСКИ 4* Тип на сместување Ноќевање со појадок Двокреветна соба делукс (2+1) 155€ Еднокреветна соба делукс (1+0) 123€ Деца до 3.99 год. Бесплатно Дете од 4-11.99 год. на доп.легло во соба 12€ Дете од 12-15.99 год. на доп.легло во соба 28€ Цените…
Read more

Вечниот град – РИМ – со авион

Авион / 4 дена / 3 ноќевања             Рим, не бил изграден во еден ден – и ќе ви треба повеќе од еден ден да го доживеете овој безвременски град . Вистински колаж на плоштади, пазари на отворено и неверојатни историски локалитети. Скоро 3.000 години глобално влијателна уметност, архитектура и култура… Античките рушевини, Форумот и Колосеумот, ја прикажуваат…
Read more

ЛУКОВСКА БАЊА Хотел Јелак 3*

Луковска Бања е лоцирана во јужниот дел на Србија, на источните падини на Копаоник. Со поставеност од 681м надморска висина, таа е највисоката бања во Србија со пријатна умерено континентална клима и голем број на сончеви денови. Карактеристична е по своите термо минерални извори, едни од најбогатите во земјата, недопрената природа на шумовитиот Копаоник и…
Read more

БОЖИЌЕН МАРКЕТ ВО КАВАЛА И ДРАМА

(07.12.2019-09.12.2019) Најтрадиционалниот симбол што ќе го најдете во Грција за време на Божиќните празници е мал дрвен брод украсен со светликави ламбички. Бродот го симболизира поморскиот идентитет на земјата и е своевидно добредојде на морнарите кои се враќаат дома за да го прослават Божиќ со своите семејства. Китењето на Божиќното дрвце не е традиционален обичај,…
Read more

ПРЕДБОЖИЌНА СИМФОНИЈА ВО ЉУБЉАНА

(Колоритниот Клагенфурт и Велден-градот на Ангелите)  (19.12.2019-22.12.2019) Ако сакате да уживате во одлична Божиќна атмосфера, посетете ја Љубљана, градот кој Ве повикува со мирисот на варено вино, топол чај и печени колбаси…Ако пак сакате да ја доживеете најубавата австриска бајка, посетете го романтичниот Велден, градот на Ангелите… Едноставно, застанете покрај некое огниште и слушајте го…
Read more

БОЖИЌЕН МАРКЕТ ВО ЗАГРЕБ и SalajLand

БОЖИЌЕН МАРКЕТ ВО ЗАГРЕБ (Пронајдете го детето во себе во магијата на SalajLand)  (06.12.2019 – 09.12.2019)  Затворете ги очите… Почувствувајте го мирисот на медењаците и на топлото чоколадо… Слушнете ги сентименталните божиќни песни кои Ве враќаат во детството… И тоа е доволно да се препуштите на уживањето во Божиќниот пазар во Загреб кој во последните три…
Read more

8 Декември во Сараево со автобус

Поради огромната заинтересираност на нашата прва тура во Босна и Херцеговина која ја реализиравме на 11-ти Октомври, среќни сме што ви ја претставуваме нашата новата и единствена трамвајска авантура во Сараево за 08-ми Декември. Ако барате поразлично патување, нашата агенција за вас создаде нешто поразлично во Сараево, досега не понудено на нашиот пазар. Затоа не…
Read more

ВИЕНА 8МИ ДЕКЕМВРИ (автобус)

Автобус / 5 дена / 2 ноќевања                                                                                                       …
Read more