Category: Далечни патувања

КУБА – ВАРАДЕРО И ХАВАНА

КУБА – ВАРАДЕРО И ХАВАНА Пакет аранжман: 7 ALL Inclusive + 2 BB, авионски превоз, трансфер, 2 екскурзии и aгенциски претставник Термин: 08.02.2021-18.02.2020 Куба – Необичен остров каде што комунизмот сеуште живее и каде што Фидел Кастро вовел систем кој тешко се менува и покрај зголемената отвореност кон светот во последно време! Разгледување на старата…
Read more

БАЛИ

БАЛИ 16 – 24.03.2020  по цена од 990 € 🔹 Понудата вклучува: ➡️ Авио билет со Qatar Airways ➡️ Хотелско сместување во хотел со 4 * на база на ноќевање со појадок ➡️ Трансфери во Бали ➡️ Водич на патувањето ➡️ Целосна организација и програма на патувањето ➡️ Сите тури и оброци напоменати во програмата…
Read more

Филипини 24.04 – 06.05.2020

ФИЛИПИНИ | МАНИЛА – ПАЛАВАН – ЦЕБУ – БОХОЛ Термин: 24.04.2020 – 06.05.2020 10 ноќи / 11 дена + авионски превоз + трансфер + претставник + екскурзии Филипинитесе архипелаг од 7107 острови, кои се протегаат од јужна Кина до северниот дел на ‘ртот Борнео. Островите на филипинскиот архипелаг се со вулканско потекло и најчесто се ридски, се карактеризираат со џунгли, планинска…
Read more

ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 2019/2020

ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 2019/2020 7 ноќи на ALL Inclusive + авионски превоз + трансфер Ден 1:   Скопје-Мадрид-Пунта Кана     Утрински лет од Скопје до Мадрид  со едно преместување . Попладневниот лет од Мадрид до Пунта Кана во 16:00 часот . Пристигнување во 18:40 часот и трансфер во хотелот. Ноќевање. Ден 2:   Пунта Кана – Појадок. Слободно време за плажа или истражување на одморалиштето. Паркот Аква парк Манати…
Read more

КУБА 10.04 – 22.04.2020

КУБА – НАЈДОБРОТО ОД КАРИБСКИТЕ ОСТРОВИ 10.04 – 22.04.2020 ЗЕМЈАТА НА МОХИТО, САЛСА И КУБАНСКИТЕ ПУРИ Карибски со шеќерно бели плажи, прошаран со полиња на кои се одгледува тутун, кој игра значителна улога во процесот на производство на легендарните кубански пури. Главен град е Хавана, каде може да се видат куќи со пастелни фасади, автомобили од…
Read more

ШРИ ЛАНКА 06.03.2020-16.03.2020

ШРИ ЛАНКА Термин: 06.03.2020-16.03.2020 8 ноќи /9 дена +авионски превоз+ трансфер+ претставник+ екскурзии Шри Ланка е земја која со својата мистичности егзотичност заведува и мами светски патници веќе векови наназад. Марко Поло ја опишал како најфиниот остров кој го прави светот голем и фансцинантен во споредба со индиските, арапските и европските традиции. Многу од авантуристите ги привлекле ретките…
Read more

БАЛИ 13.04.2020 – 22.04.2020

БАЛИ – ОСТРОВОТ НА БОГОВИТЕ 13.04.2020 – 22.04.2020 Авионски превоз од Скопје, аеродромски такси, трансфери, 7 ноќевања со појадок, технички пратител на групата Индонезија или официјално Република Индонезија е голема земја во Азија, чиј главен град е Џакарта. Индонезија се состои од архипелаг од неколку илјади мали и големи острови, од кои најголемите се Јава, Суматра, Сулавеси…
Read more

ЗАНЗИБАР 09.03 – 20.03.2020

РАЈСКИОТ ОСТРОВ ЗАНЗИБАР 9 ноќевања во Coral Reef Beach Resort + авионски превозод СКОПЈЕ + трансфер Занзибар – дестинација која од секогаш претставувала спој на мистерија и егзотика, привлекувајќи со својата недопрена природа и плодната почва која дарува најразлични видови овошја и зачини. Од моментот кога ќе зачекорите на Занзибар, ќе го почуствувате духот низ столетијата од древната Персија и…
Read more

ПУКЕТ + БАНГКОК , ТАЈЛАНД 06.03.2020 – 16.03.2020

ЕКСЛУЗИВНА ПОНУДА ПУКЕТ + БАНГКОК , ТАЈЛАНД   Термин: 06.03.2020 – 16.03.2020 2 ноќевања во Бангкок + 6 ноќевања на Пукет + авионски превоз со вклучени аеродромски такси + трансфери  899 € по лице – ОГРАНИЧЕНИ МЕСТА!! „Тоа што сме, е производ на нашето сопствено размислување. Со нашите мисли го креираме светот“ – БУДА ПРОГРАМА 1 ден –…
Read more

Израел & Јордан I Април 2020

ЛУЛКАТА НА ХРИСТИЈАНСТВОТО И МИСТИЧНАТА ПЕТРА  ИЗРАЕЛ И ЈОРДАН 2020  Авионски превоз од Скопје со вклучени аеродромски такси + хотели со појадок и вечера + трансфери + гранични такси + екскурзии + претставник од АтлантиС 01.04.2020 – 07.04.2020 7 ДЕНА / 5 НОЌЕВАЊА  ГРАНД ТОТАЛ ЦЕНА – БЕЗ ДОПОЛНИТЕЛНИ ТРОШОЦИ! ПРОГРАМА 1 ден – 01.04.2020…
Read more