Category: Автобус

Санторини

ВЕЛИГДЕН ВО САНТОРИНИ 16.04 – 21.04.2020 6 дена / 3 ноќевања САНТОРИНИ – волшебен остров на јужниот дел од Егејското море. Свет сам за себе , каде што портокаловата и пурпурната боја на уникатното зајдисонце, прави бајковит пејсаж врз снежно белите фасади на санторинските куќи. Симболот на грчкиот туризам, Санторини, препознатлив по куќичките од бел камен со…
Read more

Велигден – Сицилија

ВЕЛИГДЕН ВО СИЦИЛИЈА   ТАОРМИНА-ЕТНА-СИРАКУЗА-КАТАНИЈА-СИВОКА-ПАЛЕРМО-МОНРЕАЛ-ЧЕФАЛУ-АГРИЏЕНТО-ПИАЦА АРМЕРИНА   (15.04.2020-21.04.2020)     Германскиот писател Јохан Гете запишал: „Без Сицилија, Италија е како без душа. Сицилија е клучот на се“! Убавината на Сицилија не може да се опише, таа треба да се доживее… Ако на островот не Ве привлече неговата историја, моќната Етна, приказните за мафијата ниту шармантноста на…
Read more

ВЕНЕЦИЈА

ВЕНЕЦИЈА со ФИРЕНЦА и ВЕРОНА   Автобус/ 4 дена/ 2 ноќевања 16 април (четврток)         СКОПЈЕ – ВЕНЕЦИЈА Состанок на групата на паркингот спроти хотел Holiday Inn во 12:00 часот. Поаѓање за Венеција во 12.30 часот.Се патува преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор и царински формалности. Ноќно возење.   17 април (петок)       …
Read more

БУДИМПЕШТА

Убавица на Дунав – БУДИМПЕШТА     автобус / 4 дена / 2 ноќевања 16 април (четврток) СКОПЈЕ – БУДИМПЕШТА Состанок  на групата пред хотелот „Холидеј ин“ во 16.30 часот. Тргнување за Будимпешта во 17.00 часот. Се патува преку Србија со попатни паузи за одмор и гранични формалности. Ноќно возење. 17 април (петок) БУДИМПЕШТА Пристигнување во Будимпешта во утринските часови. Панорамско разгледување на…
Read more

ФИРЕНЦА

ФИРЕНЦА – ПИЗА – ЧИНКВЕТЕРЕ – СИЕНА – САН ЏЕМИЊАНО   16април (четврток)           Скопје – Монтекатини Состанок на групата во 11:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин. Поаѓање во 11.30часот. Се патува преку Србија, Хрватска и Словенија. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности. 17 април (петок)                Монтекатини – Пиза –…
Read more

БУКУРЕШТ И ТРАНСИЛВАНИЈА

БУКУРЕШТ И ТРАНСИЛВАНИЈА   Романија — земја во југоисточна Европа. Граничи со Украина и Молдавија на североисток, со Унгарија и Србија на запад и со Бугарија на југ (по должината на реката Дунав). Романија на исток има мал излез на Црно Море. Источните и јужните Карпати минуваат низ централниот дел на земјата. Главниот град на…
Read more

ВИЕНА

В И Е Н А                                                                                                                                                                                                                        Автобус / 5 дена / 2 ноќевања 16 април  (четврток)                    СКОПЈЕ – ВИЕНА Состанок на групата на паркингот спроти Хотел Holiday Inn во 14.00 часот. Тргнување за Виена во 14.30 часот. Се патува преку граничен премин Табановце и Србија, Унгарија. Ноќно патување со попатни паузи за одмор и царински формалности. 17 април (петок)                               ВИЕНА…
Read more

БУДВА

БУДВА – ДУБРОВНИК – ОСТРОГ за ВЕЛИГДЕН 1 ден: 16.04.2020 год. Четврток Состанок на групата во 22:30 часот на Дрво Декор, тргнување во 23:00 часот. Патот води преку Косово и Албанија по новиот автопат. Ноќно возење со попатни паузи.   2 ден: 17.04.2020 год. Петок Утринско пристигнување во најлуксузното летувалиште на Јадранот, (можност за фотографирање…
Read more

ЉУБЉАНА

ЉУБЉАНА-БЛЕД-БОХИЊ-ПОСТОИНА-ЗАГРЕБ-ПЛИТВИЦЕ      16 Април              СКОПЈЕ – ЉУБЉАНА Состанок на група во 18:00 часот на Дрводекор, поаѓање во 18.30 часот. Се патува преку граничниот премин Табановце, со попатни паузи за одмор и царински формалности. 17 Април               ЉУБЉАНА Пристигнување во Љубљана во утринските часови.. Панорамски разглед на Љубљана со локален туристички водич: Симболот на градот-Змејскиот…
Read more

ИНТЕР ХОТЕЛ САНДАНСКИ 4*

ИНТЕР ХОТЕЛ САНДАНСКИ 4* ВЕЛИГДЕН 2020 Цени валидни за период на престој од 17.04-20.04.2020   Тип на сместување 3 ноќевања со појадок 3 полупансиони 4 ноќевања со појадок 4 полупансиони Двокреветна соба – делукс (2+1) / 393€ 417€ 493€ Двокреветна соба – супериор (2+1) / 450€ 493€ 567€ Студио стандард (2+2) / 519€ 586€ 655€…
Read more