Category: Велигден

Санторини

ВЕЛИГДЕН ВО САНТОРИНИ 16.04 – 21.04.2020 6 дена / 3 ноќевања САНТОРИНИ – волшебен остров на јужниот дел од Егејското море. Свет сам за себе , каде што портокаловата и пурпурната боја на уникатното зајдисонце, прави бајковит пејсаж врз снежно белите фасади на санторинските куќи. Симболот на грчкиот туризам, Санторини, препознатлив по куќичките од бел камен со…
Read more

Zdravets 4* – Велинград

Хотел ЗДРАВЕЦ 4* – Велинград   Цени валидни за период на престој 17.04-20.04.2020 Тип на сместување 3 ПП Двокреветна соба – стандард (2+0) 171€ Двокреветна соба – лукс (2+2) 180€ Двокреветна соба –  вип (2+2) 195€ Апартман – стандард (3+1) – цена за апп* 375€ Апартман – фамилијарен (4+1) – цена за апп* 414€  …
Read more

Park Hotel Pirin 5* – Сандански

ПАРК ХОТЕЛ ПИРИН 5* – САНДАНСКИ ВЕЛИГДЕН 2020 Цени валидни за период на престој 16.04-20.04.2020 Тип на сместување 3 НП 4 НП Двокреветна соба делукс (2+1) 339€ 408€ Еднокреветна соба делукс 261€ 308€ Двокреветна соба стандард (2+0) 306€ 368€ Еднокреветна соба стандард 231€ 268€   Дополнителни услови : Деца до 3.99 год. со 2 возрасни…
Read more

Mountain Paradise 4* – Банско

ВЕЛИГДЕН 2019–БАНСКО Хотел МАУНТАИН ПАРАДАЈС 4* Цени валидни за период на престој 17.04-20.04.2020 (мин. 2 ноќевања) Тип на сместување 2 ALL Light 3 ALL Light Студио (2+1) 60€ 90€ Едноспален апартман (2+2) 65€ 95€   Дополнителни услови : Деца до 1.99 год. со 2 возрасни– бесплатно Прво дете од 6-11.99 год. на доп.легло – бесплатно…
Read more

Grand Royale 4* – Банско

Хотел ГРАНД РОЈАЛ 4* – Банско ВЕЛГИДЕН Цени валидни за период на престој 16.04-20.04.2020 (мин. 3 ноќевања) Тип на сместување Ноќевање со појадок Студио (2+1) 29€ Едноспален апартман (2+2) 31€ Двоспален апартман (4+2) 27€   Дополнителни услови : Деца до 2.99 год. со 2 возрасни– бесплатно Прво дете од 3-12.99 год. на доп.легло – бесплатно…
Read more

Green Wood 4* – БАНСКО

Хотел ГРИН ВУД 4* – Банско  Велигден    Цени валидни за период на престој 17.04-20.04.2020 Вид на сместување 3 ноќевања / All Inclusive 4 ноќевања / All Inclusive Двокреветна соба (2+0) 134€ 167€ Студио (2+2) 146€ 176€ Едноспален апартман (2+2) 160€ 191€ Двоспален апартман (4+2) 147€ 174€ • Дете од 0-3.99 год. со 2 возрасни – бесплатно…
Read more

Хотел РЕГНУМ 5* – БАНСКО

Хотел РЕГНУМ 5* – БАНСКО – ВЕЛИГДЕН 2020 20% попуст за резервации и уплати до 17.03.2020 Цени валидни за период на престој 16.04-20.04.2020   Дополнителни услови : Деца до 6.99 год. со 2 возрасни– бесплатно Деца од 7-12.99 год. со 2 возрасни – доплата 29€ за 1 НП, доплата 35€ за 1 ПП Возрасен на доп.легло…
Read more

Wellness Hotel Bulgaria 4* – Банско

Wellness Hotel Bulgaria 4* – Банско ВЕЛИГДЕН 2020  Цени валидни за период на престој 17.04-20.04.2020 Тип на сместување Пакет 3 НП Двокреветна соба (2+1) 135€ Едноспален апартман (2+2) 145€   Дополнителни услови : Прво дете до 3.99 год. со 2 возрасни – бесплатно Второ дете до 3.99 год. со 2 возрасни – доплата 35€ за…
Read more

Хотел МУРИТЕ 4* – БАНСКО

Хотел МУРИТЕ 4* – БАНСКО   Вид на сместување 3 ноќевања / All Inclusive 4 ноќевања / All Inclusive Зграда АЗАЛИА Двокреветна соба (2+0) 99€ 132€ Едноспален апартман (2+2) 106€ 141€ Двоспален апартман (4+2) 99€ 132€ Зграда ОРХИДЕА Двокреветна соба (2+0) 90€ 120€ Едноспален апартман (2+2) 96€ 128€ Двоспален апартман (4+2) 90€ 120€ • Задолжителна доплата за…
Read more

Велигден – Сицилија

ВЕЛИГДЕН ВО СИЦИЛИЈА   ТАОРМИНА-ЕТНА-СИРАКУЗА-КАТАНИЈА-СИВОКА-ПАЛЕРМО-МОНРЕАЛ-ЧЕФАЛУ-АГРИЏЕНТО-ПИАЦА АРМЕРИНА   (15.04.2020-21.04.2020)     Германскиот писател Јохан Гете запишал: „Без Сицилија, Италија е како без душа. Сицилија е клучот на се“! Убавината на Сицилија не може да се опише, таа треба да се доживее… Ако на островот не Ве привлече неговата историја, моќната Етна, приказните за мафијата ниту шармантноста на…
Read more