Author: Zulu Travel

Не откажувај,само одложи!

      7 начини како да патувате без напуштање на домот     Секогаш кога сакаме да се релаксираме, да се опуштиме од напорната работа, прво нешто што на памет ни доаѓа е патувањето.  Во моментов сите сме засегнати од пандемијата која ја шири CODIV-19 или таканаречен „коронавирус“. Се со цел да помогнеме еден на друг и…
Read more

VILLA NIKITI CLUB – Никити

Вила Никити Клуб, е бивши хотел Торонеос, кој е реновиран и пренаменет во апартманско сместување. Истиот се наоѓа на 150м од плажа, на почетокот на Никити, веднаш на влез во самото летно одмаралиште. Вилата се состои од 2 згради, со едно студио на високо приземје, и останатите студиа се на први и втори спрат. Собите…
Read more

Вила Никити

  Никити Беј Апартмани е изградена 2014год. a сите соби се со нов мебел 2018/2019год. Вилата е лоцирана во живописното приморско гратче Никити, бисерот на Ситонија, на 250м од плажа, во мирниот дел на градот. Од центарот е оддалечена 500м каде секој ќе најде бројни содржини за сечиј вкус продавнички, таверни и кафулиња. Објектот располага со…
Read more

Први Мај во Турција и Грција

ПРВИ МАЈ ВО ТУРЦИЈА И ГРЦИЈА АЈВАЛИК-САРИМСАКЛИ-ОСТРОВОТ ЛЕЗБОС   (30.04.2020 – 03.05.2020)    …Ниту Ѓаволот не сакал да се симне од ридот над Ајвалик од каде се гледаат 29 острови на Егејското Море, заради што, според легендата, ова место го носи името Ѓаволска трпеза. Според  приказната, Ѓаволот со години се обидувал да стане добар и да го…
Read more

Санторини

ВЕЛИГДЕН ВО САНТОРИНИ 16.04 – 21.04.2020 6 дена / 3 ноќевања САНТОРИНИ – волшебен остров на јужниот дел од Егејското море. Свет сам за себе , каде што портокаловата и пурпурната боја на уникатното зајдисонце, прави бајковит пејсаж врз снежно белите фасади на санторинските куќи. Симболот на грчкиот туризам, Санторини, препознатлив по куќичките од бел камен со…
Read more

01 Мај – Соко Бања

01.05.2020 (Петок) СКОПЈЕ – СОКО БАЊА Состанок на групата на паркингот кај хотел ВИП спроти саем рано наутро во 05.30часот. Поаѓање кон Србија во 06 часот. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Соко Бања во пладневните часови и сместување во хотел Бањица. Ручек.…
Read more

01 Мај – Врњачка Бања

Програма на патување: 30.04.2020 (Четврток) СКОПЈЕ – ВРЊАЧКА БАЊА Состанок на групата на паркингот кај хотел ВИП спроти саем рано наутро во 04.30 часот. Поаѓање за за Србија во 05.00 часот. Патот води преку граничниот премин Табановце со кратки попатни паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Врњачка Бања во пладневните часови…
Read more

Avra – Сарти

Куќа „Авра“ се наоѓа во стариот дел на Сарти. Оддалечена е околу 50 метри од плажа/ море. На приземјето има ресторан. Студијата и апартманите содржат: комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима (се доплаќа во објектот), бесплатен интернет, тераса со лимитиран поглед во друг објект. За целосни уплати до 7 март: -15% на сезонските цени…
Read more

Хотел Грин Вуд 4* – Банско – 8-ми Март

8-ми МАРТ – БАНСКО Хотел ГРИН ВУД 4*   Дворкеветна соба (2+0)  35€ Студио (2+2) 40€ Едноспален апартман (2+2) 43€   Цените се по лице за 1 ноќевање на база СЕ ВКЛУЧЕНО и вклучуваат : Појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10-23 ч. Користење на СПА Центар – внатрешен базен, сауна,…
Read more

Zdravets 4* – Велинград

Хотел ЗДРАВЕЦ 4* – Велинград   Цени валидни за период на престој 17.04-20.04.2020 Тип на сместување 3 ПП Двокреветна соба – стандард (2+0) 171€ Двокреветна соба – лукс (2+2) 180€ Двокреветна соба –  вип (2+2) 195€ Апартман – стандард (3+1) – цена за апп* 375€ Апартман – фамилијарен (4+1) – цена за апп* 414€  …
Read more