Author: Zulu Travel

ДУБАИ НОВА ГОДИНА

НОВАТА 2021 НЕКА ВИ ПОЧНЕ СПЕКТАКУЛАРНО ВО УНИКАТНИОТ ДУБАИ 29.12.2021-03.01.2021 – ПРОГРАМА ОД БЕЛГРАД     ПРОМОЦИЈА ЗА НОВА ГОДИНА – Millennium AL Barsha 4* / 7 ноќи 26.12.2020-02.01.2021 – 929 eur 27.12.2020-03.01.2021 – 999 eur 29.12.2020-05.01.2021 – 1.119 eur ПАКЕТ ЦЕНИ за 8 дена- 7 ноќи (хотел 4*) *** промоцијата е валидна до пополнување…
Read more

НЕЗАБОРАВНА НОВА ГОДИНА НА ОСТРОВОТ ЗАНЗИБАР

Нова година на островот Занзибар! 10 дена / 7 ноќи / 7 појадок и / 6 вечери и вклучена Новогодишна вечера во хотелот на островот Занзибар.                             По цена од 2040 евра.   Датуми: 28.12.2020 – 06.01.2021 10 дена / 7 ноќи / 7 појадоци / 6 вечери и вклучена Новогодишна вечера  во хотелот на…
Read more

БУДВА И КОТОР НОВА ГОДИНА

Програма   Ден 1 – 30.12.2020 (Среда) Состанок на групата на Дрводекор во 20:30 часот, поаѓање во 21часот. Ноќно возење преку Косово и Албанија по новиот автопат до Острог со попатни паузи за одмор и царински формалности. Ден 2 – 31.12.2020 (Четврток) Посета на Острошкиот Манастир, едно од најпосетуваните светилишта на Балканот. Манастир кој е…
Read more

ИСТАНБУЛ – АНТАЛИЈА – КАПАДОКИЈА

Истанбул – Анталија –Кападокија   ИСТАНБУЛ –АНТАЛИЈА- КАПАДОКИЈА – АВИОНСКИ ПРЕВОЗ   Неверојатен микс , запознајте ја Турција за само 8 дена . Патувањето започнува со најкосмополитскиот град во светот Истанбул. Градот кој никогаш не спие , спој на култура и религија, место каде се спојуваат Европа и Азија. Потоа го продолжавате патувањето за Анталија,…
Read more

ЗАНЗИБАР

Тропска идила на рајскиот остров веќе од 1100 ЕУР Миризливиот Занзибар, магичен, егзотичен, романтичен… див и софистициран… секако незаборавен и маѓепсувачки. Еден од најегзотините острови на светот.. ИНДИВИДУАЛНИ ДАТУМИ НА ПОАЃАЊЕ И ВРЕМЕТРАЕЊЕ НА ПРЕСТОЈОТ Долунаведените програми се креирани со пример датуми на патување и престој од 7 ноќи / 9 дена, со сместување во…
Read more

Panorama Hotel & Spa 4* -Крушево

 Panorama Hotel & Spa 4* -Крушево   Ценовник за есен: Цена на еднокреветна соба ВВ 60 евра. Цена на двокреветна соба ВВ 70 евра ( цена за две лица) Цена на Супериор соба ВВ 80 евра ( цена за две лица) Цена на јуниор апартман ВВ 100 евра (цена за две лица) Цена на делукс апартман…
Read more

Fruske Terme Resort 4* – Врдник

Fruske Terme Resort 4* – Врдник Цена по ЛИЦЕ НА ДЕН  со ПОЈАДОК / ПОЛУПАНСИОН за период 23.09-22.12.2020 Цени за мин. 3 ноќи Тип на соба Полупансион Појадок Еднокреветна 99 евра 85 евра Двокреветна 66 евра 52 евра   Цени за 4-6 ноќи Тип на соба Полупансион Појадок Еднокреветна 97 евра 83 евра Двокреветна 63…
Read more

Ski Opening – КОПАОНИК

Ski opening Kopaonik   Термин 04.12-06.12.2020 ЦЕНA ПО ЛИЦЕ:85€  Промотивна цена до 23.11– 75€ Флекси букинг– Доколку странките го откажат патувањето 7 дена пред закажаниот термин имаат можност да одберат друг термин во  www.kopaapartmani.co.rs(може да се искористи исклучиво во зимска сезона 2021).  Во случај затворање на границите уплатените средства ги враќаме во целост.   1 04.12.2020 Скопје- Брзече- Копаоник Состанок…
Read more

КАПАДОКИЈА Нова Година

Aко постои бајка за магична земја од глина, веројатно ќе биде напишана за Кападокија! Добредојдовте во земјата на самовилите, прекрасните коњи, најубавите пејзажи на светот дополнети со шарено небо… Кападокија е место кое изобилува со убавини кои го одземаат здивот, уникатни карпести форми во кои древните народи ги направиле своите домови и светилишта. Од самовилски оџаци до подземни градови создадени во вулкански карпи и…
Read more

MAЛДИВИ Нова Година

НОВА ГОДИНА НА МАЛДИВИ Со директен чартер лет од Софија Дата: 28.12.2020 – 03.01.2021 7 дена / 5 ноќевања ПРОГРАМА Прв ден 28.12.2020 /Понеделник/: Софија-Мале Состанок на аеродромот во Софија, Терминал 1 за директен чартер лет до Мале, Малдиви, со авиокомпанија Gullivair со број на лет TJJ 701 во 22:00 ч. Втор ден 29.12.2020 /Вторник/:…
Read more