Angella Hotel & Residence 4*

Angella Hotel & Residence 4*

Angella Hotel & Residence 4*

-10% попуст за резервација до 31.10.2019

Цените се изразени во по лице по ноќевање

Помалку број на ноќи од наведените ислучиво на барање

Цените се изразени во € по лице по ноќевање – КРАТОК ПРЕСТОЈ

Резервација на барање-исклучиво 5 дена пред термин

Период

Смена

Мин.ноќи

Услуга

1/2

1/2+1

1/2+2

1/1+1

1/1*

Lux Апартман

Краток Престој

(од 4 ноќи)

1/2, 1/2+1, 1/2+2, 1/1+1

1/1*

Lux

Апартман

Тип на Сместување

Соба

Апартман

30.11-05.12.2019

ПОЛУПАНСИОН

55

74

69€

05.12-08.12.2019

Чет/Нед

3

230*

300*

250*

08.12-15.12.2019

5

75€

100€

95€

15.12-29.12.2019

3

60

80

75

29.12-03.01.2019

Нед/Пет

4

125

165

155

29.12-05.01.2020

Нед/Нед

7

115

150

140

05.01-12.01.2020

Нед/Нед

7

70

95

85

05.01-12.01.2020

80

110

105

12.01-19.01.2020

Нед/Нед

7

70€

95€

85€

12.01-19.01.2020

80€

110€

105€

19.01-26.01.2020

Нед/Нед

7

60€

85€

80€

19.01-26.01.2020

70€

100€

95€

26.01-02.02.2020

Нед/Нед

7

70€

95€

85€

26.01-02.02.2020

80€

110€

105€

02.02-09.02.2020

Нед/Нед

7

90

120

110

02.02-09.02.2020

100

135

125

09.02-16.02.2020

Нед/Нед

7

90

120

110

09.02-16.02.2020

100

135

125

16.02-23.02.2020

Нед/Нед

7

70€

95€

85€

16.02-23.02.2020

80€

110€

105€

23.02-01.03.2020

Нед/Нед

7

70€

95€

85€

23.02-01.03.2020

80€

110€

105€

01.03-08.03.2020

Нед/Нед

7

75€

100€

90€

01.03-08.03.2020

85€

115€

110€

08.03-15.03.2020

Нед/Нед

7

75€

100€

90€

08.03-15.03.2020

85€

115€

110€

15.03-22.03.2020

Пакет 7=6

60€

80€

70€

15.03-22.03.2020

60€

80€

70€

22.03-05.04.2020

Пакет 7=6

60€

80€

70€

22.03-05.04.2020

60€

80€

70

*Термин од 05.12-08.12.2019 (Ски Опенинг) – цената во табелата е за 3 ноќи

Цената вклучува:

 • Сместување на база Полупансион(појадок и вечера-шведска маса)
 • Специјален програм за бебиња (грејач за флашичка,маса за пресоблекување,бебешко креветче),со претходна резервација хранилка во ресторан.
 • Неограничено користење на Wellness & Spa центар:џакузи,хамам,финска сауна,инфра сауна,фитнес центар.
 • Wi-Fi
 • Хотелско Осигурување
 • Ски-Гардеробер

Цената не вклучува(Обавезна доплата при резервација)

 • Туристичка такса (1.00€) по лице по ноќевање за возрасни;0.50€ по лице по ноќевање за деца 7 -15 год.Деца 0-7 год – Гратис

Условиза за Аparthotel Angella:

 • Дете 0 – 7 во пристуство на две возрасни лица доколку не користи легло-ГРАТИС во 1/2 соба
 • Дете 712 во пристуство две возрасни лица на сопствено легло-попуст 50%
 • Дете 2 – 12 во пристуство на едно возрасно лице-попуст 50%
 • Две деца 2 – 7 во присуство на едно возрасно лице-едно дете има бесплатно сместување-второ дете има 50% во 1/2 соба
 • Две деца 7-12 во пристуво на едно возрасно лице-секое дете добива свое легло и има попуст од 50% во 1/2+1 соба
 • Две деца 2-12 во пристуво на две возрасни лица – секое дете на сопствено легло има попуст 50% во 1/2+2 соби или 1/2+2 апартман
 • Вторато возрасно лице на дополнително легло-попуст 20% во 1/1+1 соба
 • Трето и Четрвто лице-попуст 20% на дополнително легло во 1/2+1, 1/2+2 соби или 1/2+2 апартман
 • Доплата за еднокреветна соба изнесува 40% од цената на двокреветна соба
 • Минимална наплата за Четворокреветна соба 3 полни суми

 • Минимална наплата за LUX АПАРТМАН 3 полни суми

Доплата во претпродажба или на лице место:

 • Ски училиште или Борд училиште – од 6,5,3 или 2 дена

 • Дочек на НОВА ГОДИНА

Цена во претпродажба за уплата до 01.12.2019 – Свечена вечера 31.12.2019 со музички програм со попиларни музички sвезди.

*Возрасни 100€, *Деца 0-7 година ГРАТИС, *Деца 7-12 години попуст 50%

Цена на рецепција на резервација од 01.12.2019 – Свечена вечера 31.12.2019 со музички програм со попиларни музички sвезди.

*Возрасни 100€, *Деца 0-7 година ГРАТИС, *Деца 7-12 години попуст 50%

 • Паркинг или Подземна Гаража (доплата на лице место)