SPA HOTEL DVORECA 5* VELINGRAD

Местоположба:
СПА хотел ДВОРЕЦА се наоѓа во центарот на Велинград, сместен во еден од најубавите борови паркови, на 3 км од
единствени на Балканот карстни извори "Клептуза",
Во хотелот:
Лоби-бар,Виенска слаткарница,бар-базен "Пештера",ресторан,ноќен бар "24 карати",3конференциски сали со
капацитет од 120, 35, 20 места,бизнис центар со интернет пристап,копирни и факс услуги,СПА центар, кој нуди
исклучителен спектар на процедури од висококвалификувани терапевти и медицински професионалци со производи
од класата на високата козметика.
Во собите:
106 модерно опремени соби, 8 еднокреветни /двокреветни соби - поткровје тип, 16 двокреветни соби тип пентхаус,
60 двокреветни стандардни соби, 13 мали апартмани, 3 стандардни апартмани и 1 претседателски, од кои 74 соби за
непушачи, како и 10 соби за лица со инвалидитет.
Секоја соба во хотелот е опремен со телевизор, мини бар, телефон, сеф, фен, локално регулирање на температурата
во собите - климатизација, постојано тече минерална вода, тоалет со када а во некои од нив и туш кабини. Секоја
соба не е со балкон

Тип на сместување BB
DBL Мансандра 77
DBL стандард 87
DBL лукс 107
Единечна соба 51
Апартман мал 179
Апартман де Лукс 205

Цените се во ЕУР се плаќа во денари 1 ЕУР = 62 МКД

Цените се за соба и вклучуваат:

-         ноќевање со појадок (шведска маса) ;

-         користење на внатрешен и надворешен минерални базени, џакузи - надворешно, фитнес, сауна, турска бања, парна бања,

-         паркинг,

-         интернет,

-         туристичка такса.

Попусти:

-         Дете до  4 г. - бесплатно

-         Дете или возрасен на дополнително легло во двокреветна стандард соба плаќа 16€. (ноќевање со појадок);

-         Дете или возрасен на дополнително легло во двокреветна двокреветна лукс соба плаќа 16€ (ноќевање со појадок);

-         Дете од 4-12 г. на редовно легло плаќа 50% од цената на редовното легло

Доплата: (цените се за 1 лице)

-         ручек - 12€ за возрасен и 6€  за дете од 4 до 12 г .;

-         вечера - 17€ за возрасен и 8€ за дете од 4 до 12 г .;

-         полн пансион - 26€ за возрасен и 14€ за дете од 4-12 г.

* Информација за сместување:  максималниот број гости во соба

-         во еднокреветна соба 1 лице

-         во мансарда соба 2 лица

-         во двокреветна стандард соба 2+1 дополнително легло

-         во мал апартман 2+1 дополнително легло

-         во апартман  4 лица

-         во апартман делукс  5 лица

You can send your inquiry via the form below.