Почетна > Destination > Wellness & Spa > Бугарија > Велинград > LUCKY LIGHT BOUTIQUE HOTEL & SPA 4* VELINGRAD

LUCKY LIGHT BOUTIQUE HOTEL & SPA 4* VELINGRAD

LUCKY LIGHT BOUTIQUE HOTEL & SPA 4*
http://lucky-light.bg/

Тип на сместување 21.03.2018 - 31.12.2018
Работни денови
21.03.2018 - 31.12.2017 Викенд
Single room 32,00 € 36,00 €
Double Standard Room 47,00 € 57,00 €
Double Luxe Room 54,00 € 64,00 €
Studio (за 2 лица) 59,00 € 71,00 €
Two Bedroom Apartment (за 4 лица) 121,00 € 139,00 €
Возрасен на дополнително легло 20,00 € 22,00 €

Цените се дадени по соба, за 1 ноќевање и вклучуваат:

-         Појадок и вечера

-         Користење на СПА центарот: внатрешен и надворешен базен со минерална вода, сауна, фитнес, џакузи, парна бања

-         Паркинг

-         Цените се во евра а плаќањето се врши во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд.

Попуст:

-         Дете до 2,99 год. - БЕСПЛАТНО

-         Деца до 11,99 год. на дополнително легло - попуст 50% од цената за возрасен

-         Деца од 3-11,99 год. на редовно легло - попуст 20% од цената за возрасен

Доплати:
РУЧЕК
 - 8,00 евра по лице

Забелешка:

-         За откажување на резервација најмалку 10 дена пред пристигнување - без пенали

-         За откажување на резервација помалку од 10 дена - пенал од 1 ноќевање


За влез во Р.Бугарија е неопходно да се поседува пасош со валидност од минимум 3 месеца на денот на излез и задолжително да се поседува патничко здравствено осигурување

You can send your inquiry via the form below.