Почетна > Destination > Wellness & Spa > Бугарија > Село Бања > HOT SPRINGS MEDICAL & SPA 4* s.BANJA 2019

HOT SPRINGS MEDICAL & SPA 4* s.BANJA 2019 - 1 Day

HOT SPRINGS MEDICAL & SPA 4* - с. Бања (област Разлог)
www.hotsprings-spa.com

 

Редовен ценовник за 2019 год.

Период Денови на престој Двокреветна соба – комфорт (2+0) Двокреветна соба – егзекутив (2+1) Алпин студио (2+2) Јуниор сјуит

(2+2)

06.01-23.03.2019 Петок и сабота 70€ 74€ 81€ 84€
Недела-четврток 59€ 61€ 70€ 84€
24.03-30.05.2019 Петок и сабота 60€ 63€ 71€ 82€
Недела-четврток 49€ 52€ 60€ 71€
31.05-27.06.2019 Петок и сабота 63€ 69€ 75€ 89€
Недела-четврток 53€ 57€ 64€ 78€
28.07-07.09.2019 Петок и сабота 70€ 74€ 81€ 94€
Недела-четврток 59€ 61€ 70€ 84€
08.09-28.11.2019 Петок и сабота 60€ 63€ 71€ 82€
Недела-четврток 49€ 52€ 60€ 71€
29.11-19.12.2019 Петок и сабота 70€ 74€ 81€ 94€
Недела-четврток 59€ 61€ 70€ 84€

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Појадок и вечера
 • Користење на СПА Центар – внатрешни и надворешни базени со минерална вода, сауна, парна бања, турска бања, ледена фонтана, солена соба, тепидариум, лакониум, фитнес
 • Интернет, паркинг

 

СПЕЦИЈАЛНИ ПАКЕТИ :

 • 10% попуст за престој од 3 – 4 ноќевања
 • 15% попуст за минимален престој од 5 ноќевања

 

Минимален престој за викенд – 2 ноќевања

 

Дополнителни услови :

 • За сместување во еднокреветна соба – 20% попуст од цената за 2 лица
 • Дете до 5.99 год. – бесплатно
 • Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – доплата 29€ на ден
 • Второ дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – доплата 19€ на ден
 • Дете од 6-11.99 год. на редовно легло – 25% попуст од цената за возрасен
 • Трет возрасен на дополнително легло - доплата 38€ на ден
 • Четврт возрасен на дополнително легло - доплата 29€ на ден

 

You can send your inquiry via the form below.

Price From EUR  70/person
70
Total 70 EUR