Почетна > Destination > DUBAI FLASH SALE

DUBAI FLASH SALE

DUBAI 1

Дубаи – е дел од седумте емирати кои ги формираат Обединетите Арапски Емирати. И покрај тоа што Абу Даби е главниот град, денес главната туристичка атракција поставена на персискиот залив на југоисточниот дел на Арапскиот полуостров, е токму Дубаи. Дубаи е симбол на луксуз, прекрасни убаво уредени плажи со бел песок, тиркизно плаво море, за рајски одмор. Најголемата атракција е плажата Jumeirah и Бур ал Арап, како и бројни пазарни и бизнис центри. Jumeirah плажата е една голема плажа покрај Jumeirah Road, која е поделена помеѓу хотели, со неколку слободни, односно јавни делови. Во населбата Deira постои и познатата Ал Маназар Парк плажа, со бројни игралишта, барови, киосци за храна, пикник делови за семејства. Давата брега во текот на месец јануари кога е и најпријатна климата се преполни со многубројни туристи од Европа. Низ градот може да се движите и со такси кое е лесно достапно и вози по однапред утврдени идентични цени на сите такси компании. Како релативно нова туристичка дестинација, Дубаи носи одлика на однапред спремен град, во потрагата да ги задоволи апетитите на секој модерен турист. Карактеристична е пустинска или суптроспка клима, и освен во лето кога температурата може да достигне и до 49 степени, во остатокот од годината ужива исклучително пријатна клима, со температура од 20 – 35 степени.

# # # FLASH SALE # # #
за резервации до 15. јуни – 7 ноќевања / 8 дена – период на патување: јуни-август 2019
First Central Hotel Suites 4* BB 399 €
Elite Byblos Hotel 5* BB 449 €
Aloft Palm Jumeirah 4*   # GRATIS UPGRADE во соба со погред на море BB 499 €
# # # FLASH SALE # # #

Хотели во Дубаи
период на патување: јуни – авуст 2019

Име на хотелот Услуга 5 дена / 4 ноќи 8 дена / 7 ноќи
Arabian Park Hotel 3 * BB 342 € 396 €
Ibis Styles Jumeirah 3 * BB 344 € 400 €
Ibis Mall of Emirates 2 * BB 347 € 386 €
First Central Hotel Suites 4 * BB 365 € 429 €
M Hotel Downtown by Millenium 4 * BB 373 € 443 €
Ramada Jumeirah 4 * BB 383 € 460 €
Elite Byblos Hotel (поранешен Auris Plaza) 5 * BB 394 € 453 €
Roda Al Bustan Hotel 5 * BB 399 € 482 €
Al Bandar Rotana Dubai Creek 5 * BB 405 € 492 €
Rose Rayhaan by Rotana 4 * BB 411 € 509 €
Media Rotana 5 * BB 412 € 485 €
Hawthorn Suites By Wyndham 4 * RO 415 € 495 €
Millennium Plaza 5 * BB 417 € 514 €
Aloft Palm Jumeirah 4 * BB 419 € 502 €
Stella Di Mare Dubai Marina Hotel 5 * BB 443 € 539 €
Mövenpick Hotel Jumeirah Lakes Towers Dubai 5 * BB 457 € 564 €
Grand Hyatt Dubai 5 * BB 474 € 614 €
Nikki Beach Resort and Spa 5 * BB 625 € 858 €
Rixos The Palm Dubai Hotel and Suites 5 * BB 666 € 929 €
Rixos Premium Dubai 5 * BB 666 € 929 €
Atlantis The Palm 5 * BB 817 € 1194 €
Madinat Jumeirah – Mina A` Salam 5 * BB 1544 € 2466 €

Цената е по лице и вклучува:
– Повратен авионски билет на релација Скопје – Дубаи – Скопје со FlyDubai ( по лице со 20 кг вклучен чекиран багаж и 7 кг рачен багаж)
– Повратен трансфер аеродром – хотел – аеродром во Дубаи
– Асистенција на аеродром од наш претставник
– 4/7 ноќевања во избраниот хотел по соодветна услуга*

Во цената не е вклучено:
– Аеродромски такси 137 EUR (подлежи на промена)
– Туристичка виза 85 EUR по лице
– Задолжително патничко осигурување
– Индивидуални трошоци (користење мини бар и други услуги во хотел)
– Туристичка такса која се плаќа директно во хотелот и истата изнесува:
Хотели 5 или повеќе звезди: 4 EUR по соба по ноќ
Хотели 4 звезди: 3 EUR по соба по ноќ
Хотел 3 звезди: 2 EUR по соба по ноќ
Во случај на апартман со повеќе соби таксата се плаќа за секоја соба според горе наведените критериуми.

*Легенда:
– RO: само ноќевање
– BB: ноќевање со појадок
– HB: полупансион (појадок и вечера)
– AI: сé вклучено
– SAI: софт сé вклучено (алкохолни пијалоци не се вклучени во цена)
– UAI: ултра сé вклучено (додатни услуги вклучени во цена, според програмата на извбраниот хотел)

Забелешки:
– Посредуваме при вадење туристичка виза за Дубаи
– Цената важи за ограничен број места. За достапност на понудата на датумите кога сакате да патувате, јавете се во агенција
– Минимум патници: 2, еднокреветна соба со доплата
– Постои можност за продолжување на престојот во хотелот на Вашата дестинација. За додатни информации, јавете се во агенција

НАПОМЕНИ: 
– Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)

You can send your inquiry via the form below.