BALNEO COMPLEX SVETI SPAS 5*

BALNEO COMPLEX SVETI SPAS 5*
https://www.svetispas.com/

Тип на сместување BB HB FB
ДБЛ стандард 92 118 138
СИНГЛЕ стандард 74 94 110
Студио со џакузи 118 144 164
Апартман / Мансандра 108 134 154
Апартман - 118 144 164
Трет возрасен 8 21 32
Второ дете од 6-12 години 5 14 18

Цените се во ЕУР се плаќа во денари 1 ЕУР = 62 МКД

Цените се за СОБА (за 2 или 3 лица) и вклучуваат:

-         BB ноќевање со појадок / НВ појадок и вечера / FB појадок, ручек и вечера; - по избор

-         користење на внатрешен базен со минерална вода, џакузи со минерална вода, детски базен, сауна, фитнес, парна бања, релакс зона, детска сала за игри; интернет; паркинг.


Попусти:

-         деца до 6 год. - бесплатно;

-         прво дете 6-12 год. со двајца возрасни бесплатно

-         второ дете 6-12 год. во апартман плаќа (цени во табелата);

-         еден возрасен со едно дете до 12 г. плаќа цена за еднокреветна соба + доплата за дете од 6-12 год..


ЕКСТРА ПОПУСТ:

-         1 ноќевање во делник (недела - четврток) - 30% попуст

-         2 ноќевања - 10% попуст

-         3 - 4 ноќевања - 15% попуст

-         5 - 6 ноќевања - 20% попуст

-         7 - 9 ноќевања - 25% попуст

-         10 - 13 ноќевања - 30% попуст

-         14 и повеќе ноќевања - 35% попуст

За влез во Р.Бугарија е неопходно да се поседува пасош со валидност од минимум 3 месеца на денот на излез и задолжително да се поседува патничко здравствено осигурување

You can send your inquiry via the form below.