Почетна > Destination > AURORA [email protected] SPA -SPECIJALEN PROLETEN PAKET

AURORA [email protected] SPA -SPECIJALEN PROLETEN PAKET

AURORA [email protected] SPA -SPECIJALEN PROLETEN PAKET

All inclusive LIGHT – пакет

За вистинско уживање со вашите најмили. Специјален пролетен пакет за краток одмор на планина…

 • Anika_Vlatko (54)
 • 45796405_302951313641760_6145973560625070080_n
 • 45809665_330618747516576_7190347918673444864_n
 • Aurora 3 42
 • velosipedi
All inclusive LIGHT – Пакет
2 Возрасни + 1 Дете (0-11.99)
Тип на соба Цена на Пакет / Работни денови Цена на пакет / Викенд
Superior room 219 € / 13578 МКД 249 € / 15438 МКД
Junior Suite / De Luxe 229 € / 14198 МКД 269 € / 16678 МКД
Цена за дополнително ноќевање 99 € / 6138 МКД
Цена за 3-то возрасно лице во соба 82 € / 5084 МКД
Пакетот важи од  01.04 до 18.04.2019

Пакетот вклучува:

 • Две ноќевања за 2 возрасни и 1 дете до 12 години;
 • Полн пансион – појадок, ручек и вечера (се избира храна по однапред подготвено специјално мени за овој пакет). За време на оброците е вклучена неограничена консумација на локални пијалоци(селектирани пијалоци од македонски брендови);
  • Термини во кои ќе се послужуваат оброците:
   • Појадок – 08:00 – 10:30;
   • Ручек – 13:00 – 15:00;
   • Вечера – 19:00 – 21:30;
   • Во времето помеќу оброците е вклучена консумација на кафе, вода и домашни сокови од шумски плодови;
    • Вклучено користење на СПА услугите (користење на парна бања, сауна и затоплен внатрешен базен) со задолжителна претходна резервација на термин во СПА.
     • Термините е предвидено да траат од еден час, до еден час и триесет минути (во зависност од расположливоста);
    • За сите авантуристи и љубители на возење велосипед, тура со велосипед во траење од еден час;
    • Бесплатен Wi-FI интернет;
    • Бесплатен паркинг;
    • Детско катче на располагање за најмалите;

    Забелешки

    *** Цените се изразени во Евра а плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62,00 денари за 1 Евро;
    *** Цените не вклучуваат осигурување и туристичка такса за престој (45 денари од лице по ноќевање за возрасен односно 5 денари по лице за деца до 12 години). Овој износ се плаќа на рецепција во хотелот;
    *** За резервација потребна е авансна уплата од 50% од вкупната цена на аранжманот. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 5 дена пред пристигнување;
    *** Политика за откажување на резервацијата:
    – 10 дена пред пристигнување – бесплатно;
    – 10 до 5 дена пред датумот на пристигнување има задолжување од 50% од вкупната цена;
    – 5 дена или покасно – се наплаќа целата сума на пакетот.
    *** Влез во СПА центарот и користење сите негови содржини на деца под 10 години не е препорачливо. За деца од 10 до 12 год, придружба на родител е неопходна и е дозволено само користење на внатрешниот базен.
    ***Пакетот не важи за државни празници

You can send your inquiry via the form below.