Хотелот Парактио е лоциран на 20-50м од морето. Комплексот е составен од 4 објекти, распоредени еден до друг во прекрасно уреден двор со многу зеленило и гостопримливи домаќини. Гостите на располагање имаат паркинг место, скара за секоја зграда посебно, лулашки и лизгалки за мали деца, маса, столчиња и клупи во самиот комплекс. Студијата од нашата понуда Лето 2017 се сместени во четврттата зграда. Единствено во оваа зграда собите се реновирани, модерно и луксузно опремени, поставени на прв и втор кат, насочени кон морето и дворот. Опремени се со брачен кревет, додатен кревет, балкон, тоалет со туш кабини, клима (Бесплатно), интернет (Бесплатно). Комплексот е погоден за сите категории на гости. Плажата е лоцирана преку улица, до неа се стигнува преку 15-тина скали.

 

 

 

термин МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
бр. ноќи 20 27 3 10 17 24 1 8 15 22 29 5 12 19 26 2 9 16 23
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 5
1/2 Лукс 89 119 179 204 239 299 339 359 419 419 419 419 379 349 299 229 189 129 119
1/3 Лукс 99 129 189 219 259 319 359 379 439 439 439 439 399 369 309 239 199 139 129

 

НАПОМЕНА

–  Цени во евра за уплати во денари по курс 1 евро=62 мкд

–  Цените за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;

– Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 16 години на екстра кревет на расклопување – БЕСПЛАТНО;

–  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);

–  Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;

–  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Струмица / Удово / Гевгелија;

–  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 80m од вилата.

–  Клима и Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНО!!

–  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот термин.

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

–  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;

–  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

–  Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *