Category: Шпанија

КОСТА БРАВА Лето 2018

КОСТА БРАВА – ЛЕТО 2018  SANTA ANA HOSTAL 1* ПОАЃАЊЕ (C-INN) 15-Jun 22-Jun 2-Jul 9-Jul 20-Jul 30-Jul 6-Aug 10-Aug 17-Aug 24-Aug 31-Aug Lloret De Mar ВРАЌАЊЕ (C-OUT) 22-Jun 2-Jul 9-Jul 16-Jul 30-Jul 6-Aug 13-Aug 17-Aug 27-Aug 31-Aug 7-Sep Ноќевање со Појадок (BB) НОЌЕВАЊА 7 10 7 7 10 7 7 7 10 7 7 DBL […]

Continue Reading →

АНДАЛУЗИЈА- Датум: 31 Јули-8 Денa -Авионски

Андалузија е најголемиот шпански регион со преубави градови и живописни села. Со околу осум милиони жители, таа е поголема од половина европски држави. Најјужниот регион на Шпанија, каде се сретнуваат Средоземното Море и Атлантскиот Океан е местото каде историјата оставила длабоки траги. Андалузија е лулка на коридата, фламенкото, гитарата… Сонце, страст, звуци на фламенко и впечатливи […]

Continue Reading →

ЛЕТО-ШПАНИЈА-АЗУРЕН БРЕГ, ВЕНЕЦИЈА, И ВЕРОНА -АВТОБУС

Земја со богата историја, традиција и култура. Земја на Фламенгото, коридата и виното. Сончева, топла и возбудлива 24 часа. Ве водиме на Коста Брава – “ Дива Обала” , со стрмни, избраздани карпи и проѕирно сино море, скриени заливи, широки песочни плажи, во позадина со борова и храстова шума. Коста Брава т.е. Каталонската Ривиера нуди […]

Continue Reading →

Палма Де Мајорка

Mallorca е најголемиот остров во Шпанија и е дел од Архипелагот Балеарски Острови. Заради својата идеална местоположба во Западниот Медитеран, стратешки важен, со векови овој остров бил мета на разни освојувачи, чии влијанија и денеска се гледаат и чуствуваат. Денеска Мајорка е Кралица на Европскиот туризам, прибежиште на љубителите на сонце, море и добар провод. Скриените […]

Continue Reading →