Browsing Category : Приватно сместување

Вила „Панос“ -Полихроно

By | Comments Off on Вила „Панос“ -Полихроно

18    Вила „Панос“ се наоѓа во Полихроно на 50 метри од плажата. Иделна вила за сместување на семејства/фамилии. Располага со 7 апартмани (дуплекс) кои располагаат со 7/8 кревети. ПРВО И ВТОРО ЛИЦЕ ПЛАЌААТ РЕДОВНА СУМА ТРЕТО И ЧЕТВРТО ЛИЦЕ ПЛАЌААТ 35 ЕВРА ФИКСНО, НЕЗАВИСНО ДАЛИ КОРИСТАТ ПРЕВОЗ. ПЕТТО, ШЕСТО ЛИЦЕ ПЛАЌААТ САМО ПРЕВОЗ ДОКОЛКУ КОРИСТАТ. РОДЕНДЕНСКИТЕ ПОПУСТИ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ…

Read More »

Вила- TASULA– Полихроно

By | Comments Off on Вила- TASULA– Полихроно

18   Вила- TASULA– Полихроно Вила Тасула во Полихроно се наоѓа на една од најдобрите локации и e oдалечена на 50м од плажа.Од центарот на град е одалечена 200м. Вилата располага со 3+1 апартмани со ранч кревет во кујната и паркинг кој се наоѓа пред вилата.  Собите се наоѓаат на приземје. Во собите има комплетна опремена кујна за онолку лица колку…

Read More »

ЛЕПТОКАРИЈА-ХОТЕЛ ПЛАТАНОС

By | Comments Off on ЛЕПТОКАРИЈА-ХОТЕЛ ПЛАТАНОС

15     ЛЕТО 2018 ЛЕПТОКАРИЈА                     Лептокарија е лоцирана на најубавиот дел на брегот под Олимп. Лептокарија ја поврати својата “стара слава” поради фактот што во последно време многу се изгради како на пример: центарот на градот со голема пешачка зона, уредена плажа, шеталиште, убав голем парк, многу хотели, ресторани, кафичи и продавници. Хотел Платанос – со убав двор, со…

Read More »

Вила ЕВРИДИКИ-Агиос Никитас Л Е Ф К А Д А

By | Comments Off on Вила ЕВРИДИКИ-Агиос Никитас Л Е Ф К А Д А

Л Е Ф К А Д А Лето 2018 ПОПУСТ ОД 7% ЗА КОМПЛЕТ УПЛАТИ ДО 30.04.2018   Лефкада или Лефкос е остров во Јонското Море, поврзан со копното со автопат. Лефкада спаѓа меѓу поголемите острови во Грција. Во насока север-југ е долг 35 километри, додека исток-запад, преку 15 километри. Вкупната површина на островот изнесува 336 километри квадратни. Највисоката точка…

Read More »

Хотел-апартман „ALOE“ – Скала Потамиа

By | Comments Off on Хотел-апартман „ALOE“ – Скала Потамиа

Хотел-апартман „ALOE“ – Скала Потамиа Хотелот-апартманите Алое се наоѓаат на само 130 метри од GOLDEN BEACH во Скала Потамиа опкружени со борова шума. Студиата се 1/3 и 1/4 располагаат со комплетно опремена кујна, бања, ТВ и клима уред чие користење е вклучено во цената. Сите соби се свртени према градот и морето, а повеќето имаат и прекрасен поглед на истите.…

Read More »

Хотел „RACHONI RESORT “ 3* – Скала Рахони

By | Comments Off on Хотел „RACHONI RESORT “ 3* – Скала Рахони

Хотел „RACHONI RESORT “ 3* – Скала Рахони Скала Рахони се наоѓа на 11км западно од Лименас, опкружено со прекрасна природа и природни сенки распослани на песочната плажа. Идеално за релаксација и мирен одмор. Најубавиот залез на сонцето е токму во ова место. Хотелот Рахони (комплетно реновиран март 2015) е сместен на приватна песочна плажа, располага со два базени, детски…

Read More »

Вила „Elena Nina“ – Скала Потамиа

By | Comments Off on Вила „Elena Nina“ – Скала Потамиа

Вила „Elena Nina“ – Скала Потамиа Вилата се наоѓа на 150 метри од најубавата плажа на островот Golden Beach. Во близина има супер маркет, таверни, а центарот на Скала Потамиа е на околу десетина минути пешачење. Опкружена е со голем двор во кој се поставени гарнитури за седење а има и топоган за деца. Околу вилата има доволно места за…

Read More »

Хотел „Olympion“ – Потос

By | Comments Off on Хотел „Olympion“ – Потос

Хотел „Olympion“ – Потос Хотелот се наоѓа централно во местото Потос. Хотелот е комлетно реновиран пред 4 години. Во состав има 54 соби на приземје, прв и втор спрат, рецепција, ресторан за доручек на база шведска маса. Собите поседуваат wi-fi, клима уред (вклучен во цената), ТВ, WC, тераса, сеф, фен за коса, телефон (со доплата), мини бар (со доплата). Хотелот…

Read More »

Вила „Roula“ – Лименас

By | Comments Off on Вила „Roula“ – Лименас

Вила „Roula“ – Лименас   Вила Roula се наоѓа во самиот центар на главниот и воедно најголем град на островот Тасос, Лименас. Вилата се наоѓа на околу 300 м. од градската плажа. Главната пешачка зона како и старото пристаниште каде може да се најдат голем број на ресторани, таверни и барови се на 2-3 мин. одалечени од вилата што претставува…

Read More »

Хотел Посејдон 3* Кастросикиа – Јонски Брег

By | Comments Off on Хотел Посејдон 3* Кастросикиа – Јонски Брег

  Хотел Посејдон 3* Кастросикиа – Јонски Брег       Хотел Посеjдон се наоѓа на сама плажа, во областа Канали, во местото Кастросикиа, на 18км од Превеза, 47км од Парга и на 30км од Лефкада. Одличен семеен хотел кој се наоѓа на прекрасната песочна плажа која е долга 8 километри на јонскиот брег во близина на летувалиштето Канали. Хотелот е…

Read More »

ВИЛА ВИКИ – ХАНИОТИ

By | Comments Off on ВИЛА ВИКИ – ХАНИОТИ

ЛЕТО 2018 ХАНИОТИ вила ВИКИ           Вила Вики се наоѓа во мирен дел на Ханиоти во близина на х.Тропикал на околу 450 метри од плажа, а од супермаркетот Масутис околу 300 м. Сите сместувачки единици се свртени према исток (претежно се во сенка), сместени во приземје во мирен дел со преубав двор со тревник и палми. Секое студио/апартман…

Read More »

ЛЕТО НА КРФ 2018

By | Comments Off on ЛЕТО НА КРФ 2018

ЛЕТО НА КРФ 2018 – IPSOS CORFU SAGA vol.5 29 Крф e втор по големина од седумте поголеми Јонски Острови, а воедно и еден од најубавите грчки острови. Крф лежи во Јонско Море, кое е дел од Средоземно Море, а северно се спојува со Јадранско Море. Со таа положба си обезбедува место како најсеверен значаен остров во Грција. Островот Крф…

Read More »

Вила “ALEXANDRA” – Неос Мармарас

By | Comments Off on Вила “ALEXANDRA” – Неос Мармарас

Вила “ALEXANDRA” – Неос Мармарас Бесплатно сместување за 3-то и 4-то лице во Студио   Вила “Alexandra” – Неос Мармарас, се наоѓа во непосредна близина на пристаништето и 50m oд нај блиската (мала плажа) и на околу 500m од познатата плажа Paradisos. Располага со 1/2, 1/3 и 1/4 студија со редовни легла. 1/2 и 1/3 студијата се на приземје и I кат, каде некои од нив се со…

Read More »

  Вила AVRA-ZAKINTOS

By | Comments Off on   Вила AVRA-ZAKINTOS

28      Вила AVRA Шести по ред во низата на острови, познати како “ЈОНСКИТЕ БРАЌА“, Закинтос е уште познат под Италијанското име “Il Fiore Di Levante” (Цветот на истокот), дадено од Венецијанците кои овде биле присутни неколку стотици години и оставиле неизбришлив траг во историјата, традицијата и карактерот врз жителите на овој преубав остров…Со своите природни убавини, прекрасни плажи,…

Read More »

 Вила THEMELIS-FURKA

By | Comments Off on  Вила THEMELIS-FURKA

28         Вила THEMELIS Темелис е хотел од апартмански тип. Има прекрасен двор со зеленило и палми и два базена, еден голем и еден мал, детски. Покрај базенот се наоѓа кафе бар со лежалки и чадори кои се бесплатни, а позади хотелот има паркинг за гостите. Хотелот е оддалечен околу 280 м.од плажа, 150 м. од центарот и…

Read More »

 Вила OKEANIS-FURKA

By | Comments Off on  Вила OKEANIS-FURKA

28     Вила OKEANIS Вила ОКЕАНИС се наоѓа во мирниот дел на Фурка и на оддалеченост на околу 40 метри од градската плажа. Располага со 1/4 апартмани на кат и на ниско приземје, со пространи тераси. Сите апартмани се комплетно опремени со мебел, тоалет, мини кујна, ТВ и клима уред чие користење е бесплатно. Цени за термини по типови простории…

Read More »

ФУРКА – АГ.ГЕОРГИОС

By | Comments Off on ФУРКА – АГ.ГЕОРГИОС

4    Фурка се наоѓа на стотина км од Солун и секоја година привлекува се поголем број на туристи. Првата работа со која се среќаваат туристите во ова место е прекрасната плажа која се наоѓа на 70 метри од вилата.Фурка е комбинација од природни убавини, одлични објекти и мирен ноќен живот. Местото е богато со зеленило, морето е кристално чисто и сино и…

Read More »

ФУРКА-АЛЕКСАНДАР

By | Comments Off on ФУРКА-АЛЕКСАНДАР

4    ФУРКА-АЛЕКСАНДАР Фурка се наоѓа на стотина км од Солун и секоја година привлекува се поголем број на туристи. Првата работа со која се среќаваат туристите во ова место е прекрасната плажа која се наоѓа на околу 200 метри од вилата.Фурка е комбинација од природни убавини, одлични објекти и мирен ноќен живот. Местото е богато со зеленило, морето е кристално чисто и…

Read More »

НЕА КАЛИКРАТИЈА ВИЛА ЕВИ 2

By | Comments Off on НЕА КАЛИКРАТИЈА ВИЛА ЕВИ 2

4     НЕА КАЛИКРАТИЈА ВИЛА ЕВИ 2 НЕА КАЛИКРАТИЈА- Вила „Evi II“ Ново во нашата понуда-Неа Каликратија, оддалечено само 40 км од Солун, првото туристичко место кое ќе Ве сретне на патот кон Касандра. Градот кој живее цела година изобилува со ресторани, таверни, амбуланта, аптеки, маркети, слаткарници, продавници (Lidl, Masutis, Marinopoulos)….Во центарот се наоѓа голем парк со забава за децата…

Read More »

НЕА КАЛИКРАТИЈА ВИЛА ЕВИ 1

By | Comments Off on НЕА КАЛИКРАТИЈА ВИЛА ЕВИ 1

4     НЕА КАЛИКРАТИЈА ВИЛА ЕВИ 1 НЕА КАЛИКРАТИЈА- Вила „Evi I“ Ново во нашата понуда-Неа Каликратија, првото туристичко место кое ќе Ве сретне на патот кон Касандра оддалечено само 40 километри од Солун. Градот кој живее цела година изобилува со ресторани, таверни, амбуланта, аптеки, маркети, слаткарници, продавници (Lidl, Masutis, Marinopoulos)….Во центарот се наоѓа голем парк со забавни игри за…

Read More »

ХАНИОТИ-ПАНОРАМА

By | Comments Off on ХАНИОТИ-ПАНОРАМА

      11 ХАНИОТИ-ПАНОРАМА Вила Панорама е нов објект на главниот влез во Ханиоти и е одалечена од плажа околу 7 мин. Вилата располага со едноспални апартмани .  Сите соби нудат прекрасен панорамски поглед на градот и морето, тераси, клима уред (вклучен во цената), WiFi интернет, и паркинг во непосредна близина. Вилата е идеален избор за оние кои сакаат мирен одмор…

Read More »

ВИЛА ХРИСТО – ФЛОГИТА

By | Comments Off on ВИЛА ХРИСТО – ФЛОГИТА

27Вила ХРИСТО Вила Христо е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина на кафе бар Пастази, и на околу 40 м. од плажата. Располага со 1/6 дуплекс ,со две спални и простран дневен престој , модерно дизајниран, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространи тераси wi-fi –(вклучена во цената) 10% попуст до 31.01 Цени за термини по типови простории и услуги Термини 1/6 ДУПЛЕКС Бр. ноќевања 19/05/2018…

Read More »

ВИЛА МАРИА – ФЛОГИТА

By | Comments Off on ВИЛА МАРИА – ФЛОГИТА

27 Вила Maria Вила МАРИА е лоцирана во центарот на Неа Флогита,во близина хотел Корфу, и на околу 50 м. од плажата. Располага со четворокреветен апартман простран, модерно дизајнирани, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и  пространи тераси 10 % ПОПУСТ ДО 31.01 Цени за термини по типови простории и услуги Термини 1/4 Апартман  Бр. ноќевања 19/05/2018 – 26/05/2018  промо 59.00€  7*…

Read More »

ВИЛА КОРФУ НЕА ФЛОГИТА

By | Comments Off on ВИЛА КОРФУ НЕА ФЛОГИТА

27     Вила CORFU Вила КОРФУ е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел Корфу, и на околу 50 м. од плажата. Располага со четворокреветни и петокреветни апартмани и четворокреветни студија, пространи, модерно дизајнирани, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространи тераси                                                                                       10% ПОПУСТ ДО 31,01 Цени за термини по типови простории и услуги Термини…

Read More »

ВИЛА ЛИТЦА-ФЛОГИТА

By | Comments Off on ВИЛА ЛИТЦА-ФЛОГИТА

27Вила ЛИТЦА Вила Литца е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина на вила Корфу, и на околу 70 м. од плажата. Располага со 1/5 апартман , простран , модерно дизајниран, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространа тераси wi-fi –(вклучена во цената) 10% попуст до 31.01 Цени за термини по типови простории и услуги Термини 1/5 Апартман  Бр. ноќевања 19/05/2018 – 26/05/2018 Промо 50.00€ …

Read More »

Вила ТАЛАСА ПЕФКОХОРИ

By | Comments Off on Вила ТАЛАСА ПЕФКОХОРИ

ПЕФКОХОРИ вила ТАЛАСА    ЛЕТО 2018 ПОПУСТ ОД 10% ЗА КОМПЛЕТ УПЛАТИ ДО 28.02.2018   Вила ТАЛАСА се наоѓа на 40 метри од плажа. Располагасо трикреветни студија со балкон, комплет опремена кујна, бања, ТВ и клима (се доплака 5евра на ден) и Wi-Fi. Истата е од Б-категорија.   Опис на студијата: 1/3 студио на ниско приземје со заграден дел како балкон,…

Read More »

Вила ПАРТЕНИС ПЕФКОХОРИ

By | Comments Off on Вила ПАРТЕНИС ПЕФКОХОРИ

ЛЕТО 2018 ПЕФКОХОРИ  –вила ПАРТЕНИС ПОПУСТ ОД 10% ЗА КОМПЛЕТ УПЛАТИ ДО 28.02.2018 Вила ПАРТЕНИС се наоѓа на 120 метри од плажа над супермаркетот Масутис. Комплексот располага со убаво уреден двор со скара и туш. Сместувањето е во апартмани сместени на приземје 1 и 2 кат. Секој апартман има балкон, комплет опремена кујна, бања, ТВ, и клима (се доплаќа 5евра…

Read More »

Вила СОФИЈА ХАНИОТИ

By | Comments Off on Вила СОФИЈА ХАНИОТИ

ЛЕТО 2018 ХАНИОТИ вила СОФИЈА ПОПУСТ ОД 10% ЗА КОМПЛЕТ УПЛАТИ ДО 28.02.2018 Вила Софија се наоѓа во централниот дел на Ханиоти, одалечена 80 метри од плажа. Располага со трoкреветни студиjа и четирикреветни апартмани на први и втори кат. Секое студио/апартман е опремено со мини кујна, бања, балкон, ТВ, WiFi и клима вклучена во цена. Истата е од Б-категорија.  …

Read More »

Хотел KOPSIS Beach – Пефкохори

By | Comments Off on Хотел KOPSIS Beach – Пефкохори

Хотел KOPSIS Beach – Пефкохори 1  Ценовник лето 2018 http://www.kopsis.gr/en/rooms.php Цените се дадени по соба 01/06/18 – 14/06/18 09/09/18 – 23/09/18 *** минимум 4 ноќевања *** Сместување: Цена / услуга 2 Возрасни 69€ / BB 2 + 1 дете (4-11,99год) 75€ / BB 2 + 2 деца (4-11,99год) 79€ / BB 3 Возрасни 92€ / BB 15/06/18 – 12/07/18 02/09/18…

Read More »

ВИЛА КОНСТАНТИН ЛУКС ПЕФКОХОРИ

By | Comments Off on ВИЛА КОНСТАНТИН ЛУКС ПЕФКОХОРИ

ПЕФКОХОРИ   ЛЕТО 2018           ВИЛА КОНСТАНТИН ЛУКС           1          Ценовник бр.1 со важност од 01.02.2018 Вила Константин ЛУКС се наоѓа на сама плажа во мирниот дел на Пефкохори. Вилата располага со мезонети – дневен престој со кревет на извлекување и кујна, по скали во галерија (горен дел) е спална соба со два единечни кревети.…

Read More »