Browsing Category : Грција

Вила “ALEXANDRA” – Неос Мармарас

By | Comments Off on Вила “ALEXANDRA” – Неос Мармарас

Вила “ALEXANDRA” – Неос Мармарас Бесплатно сместување за 3-то и 4-то лице во Студио   Вила “Alexandra” – Неос Мармарас, се наоѓа во непосредна близина на пристаништето и 50m oд нај блиската (мала плажа) и на околу 500m од познатата плажа Paradisos. Располага со 1/2, 1/3 и 1/4 студија со редовни легла. 1/2 и 1/3 студијата се на приземје и I кат, каде некои од нив се со…

Read More »

  Вила AVRA-ZAKINTOS

By | Comments Off on   Вила AVRA-ZAKINTOS

28      Вила AVRA Шести по ред во низата на острови, познати како “ЈОНСКИТЕ БРАЌА“, Закинтос е уште познат под Италијанското име “Il Fiore Di Levante” (Цветот на истокот), дадено од Венецијанците кои овде биле присутни неколку стотици години и оставиле неизбришлив траг во историјата, традицијата и карактерот врз жителите на овој преубав остров…Со своите природни убавини, прекрасни плажи,…

Read More »

 Вила THEMELIS-FURKA

By | Comments Off on  Вила THEMELIS-FURKA

28         Вила THEMELIS Темелис е хотел од апартмански тип. Има прекрасен двор со зеленило и палми и два базена, еден голем и еден мал, детски. Покрај базенот се наоѓа кафе бар со лежалки и чадори кои се бесплатни, а позади хотелот има паркинг за гостите. Хотелот е оддалечен околу 280 м.од плажа, 150 м. од центарот и…

Read More »

 Вила OKEANIS-FURKA

By | Comments Off on  Вила OKEANIS-FURKA

28     Вила OKEANIS Вила ОКЕАНИС се наоѓа во мирниот дел на Фурка и на оддалеченост на околу 40 метри од градската плажа. Располага со 1/4 апартмани на кат и на ниско приземје, со пространи тераси. Сите апартмани се комплетно опремени со мебел, тоалет, мини кујна, ТВ и клима уред чие користење е бесплатно. Цени за термини по типови простории…

Read More »

ФУРКА – АГ.ГЕОРГИОС

By | Comments Off on ФУРКА – АГ.ГЕОРГИОС

4    Фурка се наоѓа на стотина км од Солун и секоја година привлекува се поголем број на туристи. Првата работа со која се среќаваат туристите во ова место е прекрасната плажа која се наоѓа на 70 метри од вилата.Фурка е комбинација од природни убавини, одлични објекти и мирен ноќен живот. Местото е богато со зеленило, морето е кристално чисто и сино и…

Read More »

ФУРКА-АЛЕКСАНДАР

By | Comments Off on ФУРКА-АЛЕКСАНДАР

4    ФУРКА-АЛЕКСАНДАР Фурка се наоѓа на стотина км од Солун и секоја година привлекува се поголем број на туристи. Првата работа со која се среќаваат туристите во ова место е прекрасната плажа која се наоѓа на околу 200 метри од вилата.Фурка е комбинација од природни убавини, одлични објекти и мирен ноќен живот. Местото е богато со зеленило, морето е кристално чисто и…

Read More »

НЕА КАЛИКРАТИЈА ВИЛА ЕВИ 2

By | Comments Off on НЕА КАЛИКРАТИЈА ВИЛА ЕВИ 2

4     НЕА КАЛИКРАТИЈА ВИЛА ЕВИ 2 НЕА КАЛИКРАТИЈА- Вила „Evi II“ Ново во нашата понуда-Неа Каликратија, оддалечено само 40 км од Солун, првото туристичко место кое ќе Ве сретне на патот кон Касандра. Градот кој живее цела година изобилува со ресторани, таверни, амбуланта, аптеки, маркети, слаткарници, продавници (Lidl, Masutis, Marinopoulos)….Во центарот се наоѓа голем парк со забава за децата…

Read More »

НЕА КАЛИКРАТИЈА ВИЛА ЕВИ 1

By | Comments Off on НЕА КАЛИКРАТИЈА ВИЛА ЕВИ 1

4     НЕА КАЛИКРАТИЈА ВИЛА ЕВИ 1 НЕА КАЛИКРАТИЈА- Вила „Evi I“ Ново во нашата понуда-Неа Каликратија, првото туристичко место кое ќе Ве сретне на патот кон Касандра оддалечено само 40 километри од Солун. Градот кој живее цела година изобилува со ресторани, таверни, амбуланта, аптеки, маркети, слаткарници, продавници (Lidl, Masutis, Marinopoulos)….Во центарот се наоѓа голем парк со забавни игри за…

Read More »

ХАНИОТИ-ПАНОРАМА

By | Comments Off on ХАНИОТИ-ПАНОРАМА

      11 ХАНИОТИ-ПАНОРАМА Вила Панорама е нов објект на главниот влез во Ханиоти и е одалечена од плажа околу 7 мин. Вилата располага со едноспални апартмани .  Сите соби нудат прекрасен панорамски поглед на градот и морето, тераси, клима уред (вклучен во цената), WiFi интернет, и паркинг во непосредна близина. Вилата е идеален избор за оние кои сакаат мирен одмор…

Read More »

ВИЛА ХРИСТО – ФЛОГИТА

By | Comments Off on ВИЛА ХРИСТО – ФЛОГИТА

27Вила ХРИСТО Вила Христо е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина на кафе бар Пастази, и на околу 40 м. од плажата. Располага со 1/6 дуплекс ,со две спални и простран дневен престој , модерно дизајниран, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространи тераси wi-fi –(вклучена во цената) 10% попуст до 31.01 Цени за термини по типови простории и услуги Термини 1/6 ДУПЛЕКС Бр. ноќевања 19/05/2018…

Read More »

ВИЛА МАРИА – ФЛОГИТА

By | Comments Off on ВИЛА МАРИА – ФЛОГИТА

27 Вила Maria Вила МАРИА е лоцирана во центарот на Неа Флогита,во близина хотел Корфу, и на околу 50 м. од плажата. Располага со четворокреветен апартман простран, модерно дизајнирани, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и  пространи тераси 10 % ПОПУСТ ДО 31.01 Цени за термини по типови простории и услуги Термини 1/4 Апартман  Бр. ноќевања 19/05/2018 – 26/05/2018  промо 59.00€  7*…

Read More »

ВИЛА КОРФУ НЕА ФЛОГИТА

By | Comments Off on ВИЛА КОРФУ НЕА ФЛОГИТА

27     Вила CORFU Вила КОРФУ е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел Корфу, и на околу 50 м. од плажата. Располага со четворокреветни и петокреветни апартмани и четворокреветни студија, пространи, модерно дизајнирани, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространи тераси                                                                                       10% ПОПУСТ ДО 31,01 Цени за термини по типови простории и услуги Термини…

Read More »

ВИЛА ЛИТЦА-ФЛОГИТА

By | Comments Off on ВИЛА ЛИТЦА-ФЛОГИТА

27Вила ЛИТЦА Вила Литца е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина на вила Корфу, и на околу 70 м. од плажата. Располага со 1/5 апартман , простран , модерно дизајниран, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространа тераси wi-fi –(вклучена во цената) 10% попуст до 31.01 Цени за термини по типови простории и услуги Термини 1/5 Апартман  Бр. ноќевања 19/05/2018 – 26/05/2018 Промо 50.00€ …

Read More »

Вила ТАЛАСА ПЕФКОХОРИ

By | Comments Off on Вила ТАЛАСА ПЕФКОХОРИ

ПЕФКОХОРИ вила ТАЛАСА    ЛЕТО 2018 ПОПУСТ ОД 10% ЗА КОМПЛЕТ УПЛАТИ ДО 28.02.2018   Вила ТАЛАСА се наоѓа на 40 метри од плажа. Располагасо трикреветни студија со балкон, комплет опремена кујна, бања, ТВ и клима (се доплака 5евра на ден) и Wi-Fi. Истата е од Б-категорија.   Опис на студијата: 1/3 студио на ниско приземје со заграден дел како балкон,…

Read More »

Вила ПАРТЕНИС ПЕФКОХОРИ

By | Comments Off on Вила ПАРТЕНИС ПЕФКОХОРИ

ЛЕТО 2018 ПЕФКОХОРИ  –вила ПАРТЕНИС ПОПУСТ ОД 10% ЗА КОМПЛЕТ УПЛАТИ ДО 28.02.2018 Вила ПАРТЕНИС се наоѓа на 120 метри од плажа над супермаркетот Масутис. Комплексот располага со убаво уреден двор со скара и туш. Сместувањето е во апартмани сместени на приземје 1 и 2 кат. Секој апартман има балкон, комплет опремена кујна, бања, ТВ, и клима (се доплаќа 5евра…

Read More »

Вила СОФИЈА ХАНИОТИ

By | Comments Off on Вила СОФИЈА ХАНИОТИ

ЛЕТО 2018 ХАНИОТИ вила СОФИЈА ПОПУСТ ОД 10% ЗА КОМПЛЕТ УПЛАТИ ДО 28.02.2018 Вила Софија се наоѓа во централниот дел на Ханиоти, одалечена 80 метри од плажа. Располага со трoкреветни студиjа и четирикреветни апартмани на први и втори кат. Секое студио/апартман е опремено со мини кујна, бања, балкон, ТВ, WiFi и клима вклучена во цена. Истата е од Б-категорија.  …

Read More »

Хотел KOPSIS Beach – Пефкохори

By | Comments Off on Хотел KOPSIS Beach – Пефкохори

Хотел KOPSIS Beach – Пефкохори 1  Ценовник лето 2018 http://www.kopsis.gr/en/rooms.php Цените се дадени по соба 01/06/18 – 14/06/18 09/09/18 – 23/09/18 *** минимум 4 ноќевања *** Сместување: Цена / услуга 2 Возрасни 69€ / BB 2 + 1 дете (4-11,99год) 75€ / BB 2 + 2 деца (4-11,99год) 79€ / BB 3 Возрасни 92€ / BB 15/06/18 – 12/07/18 02/09/18…

Read More »

ВИЛА КОНСТАНТИН ЛУКС ПЕФКОХОРИ

By | Comments Off on ВИЛА КОНСТАНТИН ЛУКС ПЕФКОХОРИ

ПЕФКОХОРИ   ЛЕТО 2018           ВИЛА КОНСТАНТИН ЛУКС           1          Ценовник бр.1 со важност од 01.02.2018 Вила Константин ЛУКС се наоѓа на сама плажа во мирниот дел на Пефкохори. Вилата располага со мезонети – дневен престој со кревет на извлекување и кујна, по скали во галерија (горен дел) е спална соба со два единечни кревети.…

Read More »

ПАРГА – АНТИГОНИ

By | Comments Off on ПАРГА – АНТИГОНИ

4       Парга е град чии корени се протегаат до античкиот период, но била и под силно влијание на западната цивилизација и култура. Опкружена со различни култури на мал простор, на Епирскиот Полуостров на Јонско море, никна град со свој единствен и својствен шарм. Посетителите на Парга ќе бидат импресионирани од зеленилото, околните планини и маслинки, нејзините преубави плажи…

Read More »

ВРАХОС – ИРИНИ

By | Comments Off on ВРАХОС – ИРИНИ

4    Вила Ирини се наоѓа на самата плажа и нуди сѐ што може апартманското сместување да понуди. Вилата има сопствена плажа, базен, паркинг, бар, катче за деца, wi-fi… Оваа вила располага со просторни четворокреветни студија и едноспален апартман за 4 до 5 лица. Сите студија и едноспално апартмани се опремени со кујна, клима ( 4еур на ден се плаќа…

Read More »

ВРАХОС – ХОТЕЛ МИРТО 3*

By | Comments Off on ВРАХОС – ХОТЕЛ МИРТО 3*

4    Хотелот се наоѓа на прв ред од плажа, на 20м далечина. Самиот хотел има двор со тревна површина, лоби и ресторан. Собите располагаат со клима, ТВ, интернет, тоалет со туш кадичка и балкони кој странично гледаат према море. Сите соби се двокреветни со единечни легла и не располагаат со дополнително легло за дете. На плажа на секоја соба…

Read More »

ВРАХОС – WHITE SANDS BEACH

By | Comments Off on ВРАХОС – WHITE SANDS BEACH

4    White Sands Studios се наоѓа на самата плажа. Оваа вила располага со трокреветни студиjа со балкони кои имаат страничен поглед кон море. Сите студија се опремени со кујна, клима (со доплата од 5еур), телевизор, сопствен тоалет, wi fi и балкон. Во долниот дел на вилата има прекрасен ресторан во кој можете да уживате во убавите грчки специјалитети. Вилата…

Read More »

ВРАХОС – SEA VIEW APARTMENTS

By | Comments Off on ВРАХОС – SEA VIEW APARTMENTS

4    Вилата се наоѓа на прв ред на плажа, пред неа има бич бар со лежалки (кој не се бесплатни, се користат со пијалок или закуска). Сите апартмани се едноспални, т.е имаат спална соба со еден дупли и еден единечен кревет, и во кујната која е одделена од спалната соба има уште едно легло. Кујната е опремена со прибор…

Read More »

ВРАХОС – JK BEACH HOUSE

By | Comments Off on ВРАХОС – JK BEACH HOUSE

4     JK Beach House се наоѓа на сама плажа, 500 метри одалечена од Врахос во мирниниот дел на патот кон Лигија , Во овој дел се лоцирани приватните вили со сoпствена плажа, таа е идеална за оние кој сакаат да избегаат од гужва и да одмараат во мир. Вилата e погодна за фамилии или парови, располага со 3 спални,…

Read More »

Вила „VRAHOS“ – Афитос

By | Comments Off on Вила „VRAHOS“ – Афитос

Вила „VRAHOS“ – Афитос 2 Вила Врахос се наоѓа на една од најдобрите локации со инзвореден поглед на плажата и морето на Афитос. Истата е лоцирана на пешачката улица каде има голем број на таверни. Вилата е одалечена на 5-7 мин. од плажа. Вила Врахос располага со 1/2 и 1/3 студиа и 1/3, 1/4 и 1/5 дуплекс апартмани. Собите се…

Read More »

КАНАЛИ – МАРГАРИТА

By | Comments Off on КАНАЛИ – МАРГАРИТА

4   Kanalis е приморско место областа  Превеза  северозападна Грција. Kanalis се наоѓа на брегот на Јонското Море, 12 километри северно од  Превеза и 35 километри од Лефкада. На 6 километри од ова место е лоциран  античкиот град Епир. Местото располага со пространа песочна плажа  со голем број на барови  слична на таа во популарното туристичко место Врахос. Маргарита Апартмани се наоѓаат …

Read More »

КАНАЛИ – ВИОЛЕТА

By | Comments Off on КАНАЛИ – ВИОЛЕТА

4    Kanali е приморско место во областа  Превеза,  северозападна Грција. Kanali се наоѓа на брегот на Јонското Море, 12 километри северно од  Превеза и 35 километри од Лефкада. На 6 километри од ова место е лоциран  античкиот град Епир. Местото располага со пространа песочна плажа  со голем број на барови  слична на таа во популарното туристичко место Врахос.  …

Read More »

ВРАХОС – ПЕЛАГОС

By | Comments Off on ВРАХОС – ПЕЛАГОС

4      Врахос е мало место кое се наоѓа на една од најубавите плажи на јонско море. Ова место е лоцирно  помеѓу Парга  и Превеза и ги воодушевува туристите со своите природни убавини. Врахос е прекрасна комбинација на бесконечна песочна плажа, тиркизна морска вода и прекрасна зелена планина. Покрај плажата има широк ќеј на кој се лоцирани голем број на…

Read More »

КАНАЛИ-IONION ALPHA

By | Comments Off on КАНАЛИ-IONION ALPHA

    4    КАНАЛИ-IONION ALPHA Kanalis е приморско место областа  Превеза  северозападна Грција. Kanalis се наоѓа на брегот на Јонското Море, 12 километри северно од  Превеза и 35 километри од Лефкада. На 6 километри од ова место е лоциран  античкиот град Епир. Местото располага со пространа песочна плажа  со голем број на барови  слична на таа во популарното туристичко место…

Read More »

АПАРТМАНИ МАРТА ХАНИОТИ

By | Comments Off on АПАРТМАНИ МАРТА ХАНИОТИ

ХАНИОТИ АПАРТМАНИ МАРТА ЛЕТО 2018 Апартманите МАРТА се наоѓаат во централниот дел на Ханиоти наспроти влезот на хотел Сосурас, оддалечени околу 50-60 метри од плажа. Располагаме со четирикреветни апартмани на втори кат. Секој апартман располага со комплет опремена кујна со голем фрижидер и шпорет со рерна, бања, балкон, ТВ со сателитска, Wi-Fi и клима вклучена во цена. Вилата НЕМА сопствен паркинг.Истата…

Read More »