Category: 8-ми март

08 Март Јелен Салаш

Јелен Салаш На само 1 км од Паличко езеро, опкружен со шума и ливади, се наоѓа овој ресторан со домашна кујна и преноќиште „Jelen salaš”. Се простира на површина од 8000 квадратни метри, со вкупно 8 одделни објекти. Хотелот нуди бесплатен интерент и паркинг. Нуди простран зелена околина со детско игралиште и терен за кошарка. Суботица […]

Continue Reading →

БУДВА-ДУБРОВНИК,  СВ. СТЕФАН – ОСТРОШКИ МАНАСТИР

БУДВА-ДУБРОВНИК,  СВ. СТЕФАН – ОСТРОШКИ МАНАСТИР СО ВКЛУЧЕНА ОСМОМАРТОВСКА ВЕЧЕРА 1 ден: 08/03/2018 год. Поаѓање за Будва од Скопје на паркингот кај хотел Вип во 23.00 часот со туристички автобус. Патот води преку Косово и Албанија по новиот автопат. Ноќно возење со попатни одмори. 2 ден: 09/03/2018 год. Пристигнување во Будва во претпладневните часови, (кафе-пауза […]

Continue Reading →

8 МАРТ: Опатија – Загреб – Трст

8 МАРТ: Опатија – Загреб – Трст СО ВКЛУЧЕН ИЗЛЕТ И ВЛЕЗНИЦА ЗА ПЛИТВИЧКИ ЕЗЕРА 1 ден: 08.03.2018 год. Поаѓање во 19.30 часот од Скопје на паркингот кај хотел Вип со туристички автобус. Патот води на граничен премин Табановце, преку Србија, со попатни одмори до Загреб. 2 ден: 09.03.2018 год. Пристигнување во Загреб во претпладневните […]

Continue Reading →

8 МАРТ: Златибор – Дрвенград – Вишеград – Сирогојно

8 МАРТ: Златибор – Дрвенград – Вишеград – Сирогојно СО ВКЛУЧЕНА ОСМОМАРТОВСКА ВЕЧЕРА 1 ден: 08.03.2018 год. Поаѓање во 23.00 часот од Скопје на паркинг кај хотел Вип со туристички автобус. Патот води преку граничниот премин Табановце, Лесковац, Ниш, Краљево… Ноќно возење со попатни одмори. 2 ден: 09.03.2018 год. Пристигнување во Златибор во претпладневните часови. […]

Continue Reading →

Рим 8-ми Март

21 Рим 3НП – 8-ми Март Рим – Срцето на Италија, град на седум рида, најголем и најброен град во Италија… според легендата основан од Ромул и Рем во 753 год. п.н.е. Во современиот живот на градот се преплетуваат историјата и архитектурата, стари повеќе од 3000 год, па затоа овој град е единствен, неповторлив и […]

Continue Reading →

Bella Puglia – Арбелобело 8-ми Март

Bella Puglia – Арбелобело 3НП – 8-ми Март Термин 07 Март 1 ден  07.03.2018 СКОПЈЕ-ДРАЧ-БАРИ:Состанок на групата во 10.00ч на паркингот спроти спортски центар Борис Трајковски.. Поаѓање во 10:30ч.Се патува преку Албанија гр.Ќафасан кон Драч. Сместување на брод. Бродот испловува во  22:30ч. Ноќно возење кон Бари. 2 ден  08.03.2018БАРИ:Пристигнување во Бари во 08.00.  По царинските формалности […]

Continue Reading →

ОСМИ МАРТ- ТОСКАНА

ОСМИ МАРТ– ТОСКАНА ( БОЛОЊА-МОНТЕКАТИНИ-ПИЗА-ЛУКА-САН ЏИМИЊАНО-СИЕНА- ФИРЕНЦА) (07.03.2018 – 12.03.2018)  *** СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА ***  Многумина ја сметаат Тоскана за најубавата област на Апенинскиот Полуостров, лулка на ренесансата, родното место на најславните уметници…Тоскана е особено атрактивна заради градовите со исклучителна архитектура: Фиренца, Сиена, Сан Џимињано, Пиза и Лука кои се прогласени како дел од светското културно наследство […]

Continue Reading →

СОФИЈА Хотел Феста 4* – 8МИ МАРТ

• Прв ден : 09.03.2018 Состанок на групата. Поаѓање кон Софија во договореното време. Пристигнување во Софија, Организиран разглед на градот. Сместување во хотел Феста Софија. Време за индивидуални активности. Ноќевање • Втор ден : 10.03.2018 Појадок. Слободен ден за индивидуални активности и прошетка. Факултативна посета на дискотека. Ноќевање. • Трет ден : 11.03.2018 Појадок. Заминување од хотелот во 10.00 ч. […]

Continue Reading →

АЗУРЕН БРЕГ – 8МИ МАРТ

АЗУРЕН БРЕГ – СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА Дестинација: 8ми Март 1 ден 07.03.2018 СКОПЈЕ – МИЛАНО    Состанок на групата во 11:30ч. и поаѓање во 12:00ч. од паркингот спроти салата Борис Трајковски. Се патува преку Србија, Хрватска. Ноќно возење со попатни паузи. 2 ден 08.03.2018 МИЛАНО Пристигнување во Franciacorta outlet во утринските часови. Слободно време (2 часа) за  шопинг. Патувањето продолжува кон Милано. Сместување во хотел. По краткиот […]

Continue Reading →

Интерхотел Сандански 4* – 8ми Март

МАРТОВСКИ ВИКЕНД – Интерхотел Сандански 4 * – 8-ми Март 2018 Термин : 09.03-11.03.2018  Прв ден :09.03.2018 Состанок на групата. Поаѓање кон Сандански во договореното време. Пристигнување во Сандански. Сместување во хотел ИНТЕР ХОТЕЛ САНДАНСКИ. Време за индивидуални активности, прошетка, користење на СПА Центар. Ноќевање • Втор ден : 10.03.2018 Појадок. Слободен ден за индивидуални активности, прошетка, користење на […]

Continue Reading →

КУБА – 08 МАРТ

КУБА – РОМАНТИКА, САЛСА … 07.03.2018-18.03.2018  СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА / ТОП ХОТЕЛ/ НАША ПРЕПОРАКА  9 нокевања Варадеро – најексклузивното и најпознато летувалиште во Куба во која се уште владеат браќата Кастро, се наоѓа на околу 150 километри источно од главниот град Хавана и денеска е еден од најзначајните туристички центри на Карибите. Куба е една од најомилените […]

Continue Reading →

8 ми МАРТ  ВО ИНСБРУК и СВЕТОТ НА SWAROVSKI КРИСТАЛИТЕ

8 ми МАРТ  ВО ИНСБРУК и СВЕТОТ НА SWAROVSKI КРИСТАЛИТЕ Езерото Атер / Замокот Амбрас / Кнежевството Лихтенштајн 07.03.2018 – 11.03.2017 (5 дена / 2 ноќевања) Тирол е еден од најубавите предели на Австрија… Го опкружуваат високите венци на Алпите, кои прават прилично бајковита атмосфера… Барокните градови на Тирол се преполни со историја и нивните приказни… Инсбрук е главен град на покраината […]

Continue Reading →

СОКО БАЊА – 08 МАРТ

петок                                            СКОПЈЕ – СОКО БАЊА Поаѓање за Србија во 06.00 часот на паркингот кај хотел ВИП спроти саем. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Соко Бања во пладневните часови. Традиционален коктел за добредојде и сместување.Ручек. Краток одмор и заминување на организирана попладневна […]

Continue Reading →

ВРЊАЧКА БАЊА – 08 МАРТ

Програма на патување: 1.Ден 09.03.2018 (петок) СКОПЈЕ – ВРЊАЧКА БАЊА                               СКОПЈЕ – ВРЊАЧКА БАЊА  Состанок на групата на паркингот кај хотел ВИП спроти саем 05.30 часот. Поаѓање за Србија во 6.00 часот. Патот води преку граничниот премин Табановце со кратки попатни паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Врњачка Бања во пладневните […]

Continue Reading →

ВЕНЕЦИЈА – 08 МАРТ

Програма на патување:   1.Ден 08.03.2018 (четврток) СКОПЈЕ – ВЕНЕЦИЈА Состанок на групата на паркингот спроти саем во 15.30 часот. Поаѓање за Италија во 16.00 часот. Патувањето се одвива преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор и обавување на царински формалности.   Ден 09.03.2018 (петок) ВЕНЕЦИЈА  Пристигнување во пладневните часови и сместување […]

Continue Reading →

08 МАРТ МИНХЕН – авионски

  МИНХЕН со прекрасните БАВАРСКИ ДВОРЦИ АВИОН / 4 дена / 3 ноќевања 1 Минхен е трет по големина град во Германија веднаш позади Берлин и Хамбург. Лежи на реката Изар на падините на Алпите. Во средината на 19ти век го доживеал своето златно доба под управа на Лудвиг I и неговиот син Максимилијан II. […]

Continue Reading →

08 МАРТ ВИЕНА – авионски

В И Е Н А АВИОН / 3 дена / 2 ноќевања 07. Март (Среда) СКОПЈЕ – БРАТИСЛАВА 1  Состанок на групата на аеродромот Александар Велики во Скопје во 13:45 часот. Полетување за Братислава во 15:40 и слетување во 17:15 часот. Трансфер до Виена. Сместување во хотел. Можност за кратка прошетка низ Виена. Ноќевање.   […]

Continue Reading →

08 МАРТ ПАРИЗ – авионски

11 8ми МАРТ во ПАРИЗ со ДИРЕКТЕН ЛЕТ ОД СКОПЈЕ 03.03 –06.03.2018   Париз – градот на Светлината, препознатлив по Ајфеловата Кула, најубавата авенија Шампзелизе, музејот Лувр, Триумфалната капија, плоштадот Конкорд, дворецот Версај, Операта, кабаре барот Moulen Rouge, Богородичната Црква….Повеќе од 30 мостови, 400 цркви, Монмартр – сликарската „Мека“, Пигал – најживиот кварт со бурен […]

Continue Reading →

08 МАРТ ПАРИЗ – автобус

ПАРИЗ   2 08.03.2018 – Скопје – Виена Состанок на групата во 11.30 ч. на паркингот спроти спортската сала Борис Трајковски. Поаѓање за Виенa во 12.00 ч. Се патува преку граничниот премин Табановце, Белград, Будимпешта. Ноќно возење. 09.03.2018 – Виена – Прага Пристигнување во Виена во утринските часови. Утринска панорамска прошетка: Рингот, Операта, Парламентот, стариот […]

Continue Reading →

8ми март-Кападокија

    10     ОСМОМАРТОВСКО ПАТУВАЊЕ КАПАДОКИЈА – СРЦЕТО НА ХРИСТИЈАНСТВОТО  Авионска програма, 3 ноќи, 4 дена   1 ден 08.03.2018  Скопје – Истанбул – Кајсери           Состанок на групата на аеродром Александар Велики два часа пред полетување. Лет до Кајсери со меѓуслетување во Истанбул. Слетување во Кајсери во вечерните часови, трансфер од аеродром до хотел. Сместување во […]

Continue Reading →

БРИСЕЛ – АНТВЕРПЕН – ЛУКСЕМБУРГ-08 март авион

1БРИСЕЛ – АНТВЕРПЕН – ЛУКСЕМБУРГ   АВИОН / 4 дена / 3 ноќевања 10 март 2018 СКОПЈЕ – БРИСЕЛ Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 11.40 часот. Авионот за Брисел полетува во 13.25, слетува во 16.10 часот. Организиран трансфер од аеродромот до хотел. Сместување во хотел. Вечерна прошетка и запознавање на дел од […]

Continue Reading →

АМСТЕРДАМ-О8 март авион

АМСТЕРДАМ Градот на вода   АВИОН / 4 дена / 3 ноќевања 09 март 2018 СКОПЈЕ – АМСТЕРДАМ Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 04.30 часот. Авионот за Ајндховен полетува во 06.00 слетува во 08.85 часот. Организиран трансфер од аеродромот до хотелот во Амстердам. Сместување во хотел. Разглед на Амстердам: Плоштадот Дам, Кралската […]

Continue Reading →

СТРАЗБУР – АЛЗАС – КОЛМАР– ШВАРЦВАЛД-08 март авион

  СТРАЗБУР – АЛЗАС – КОЛМАР– ШВАРЦВАЛД   Авион 5 дена / 4 ноќевања     Во Франција, на исток заграден со планинскиот масив Вогези, а на запад со Германија, се наоѓа регионот АЛЗАС. Историјата, пејсаѓот и културата на овој дел од Франција пленат со својата убавина, разновидност… Главен град на регионот е СТРАЗБУРкој е […]

Continue Reading →

МАДРИД-08 МАРТ авион

1Мадрид Авион / 5 дена/ 3 ноќевања   16 март 2018 СКОПЈЕ – СОФИЈА – МАДРИД Состанок на групата на паркингот спроти Холидеј Ин во 09.00 часот. Се патува преку граничен премин Деве Баир. Пристигнување на аеродромот во Софија. Полетување за Мадрид во 17.50 и пристигнување во 20.40 часот. Трансфер и сместување во хотел. Слободно […]

Continue Reading →

ШВАЈЦАРИЈА – 08 март авионски

1БАЈКОВИТА ШВАЈЦАРИЈА УЖИВАЊЕ ВО АЛПСКИТЕ УБАВИНИ   (Цирих, Луцерн, Берн, Шилон/Монтре, Лозана, Женева, Базел)   АВИОН/ 5 дена / 4 ноќи   09/03/2018 Скопје – Фридрихшафен – Лихтенштајн – Цирих Состанок на групата во 11.00 часот на скопскиот аеродром. Летрот на Визер за Фридрихшафен е во 12.50 часот. Слетување во 15.05 часот. Организиран трансфер до […]

Continue Reading →

Минхен -08 март автобус

Минхен со посета на прекрасните БАВАРСКИ ДВОРЦИ Автобус / 5 дена / 3 ноќевања   08. Март (Четврток) СКОПЈЕ – МИНХЕН Состанок на групата на паркингот спроти хотел Holiday Inn во 14.00. Тргнување за Минхен во 14.30 часот. Патувањето продолжува со попатни паузи за одмор. Ноќно возење. 09. Март (Петок) ДВОРЕЦОТ ХЕРЕНКИМЗЕ – МИНХЕН Посета […]

Continue Reading →

ВЕНЕЦИЈА-08 март автобус

ВЕНЕЦИЈА со ФИРЕНЦА и ВЕРОНА Автобус / 4 дена / 2 ноќевања 08. Март (Четврток) СКОПЈЕ – ВЕНЕЦИЈА Состанок на групата на паркингот спроти хотел Holiday Inn во 14:00 часот. Поаѓање за Венеција во 14.30 часот.Се патува преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор и царински формалности. Ноќно возење. 09. Март (Петок) […]

Continue Reading →

АТИНА – 08 март автобус

АТИНА Автобус 4 дена / 2 ноќи 08 март (четврток) СКОПЈЕ – АТИНА Состанок на групата на паркингот на Holiday Inn во 18:00ч. Поаѓање за Атина во 18:30ч. Се патува преку граничниот премин Богородица – Евзони. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.   09 март (петок) АТИНА Пристигнување во Атина во […]

Continue Reading →

ИСТАНБУЛ-08 март автобус

Приказна од ориентот ИСТАНБУЛ Автобус / 5 дена / 2 ноќи   08. Март (Четврток) СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ Состанок на групата на паркингот спроти хотел Holiday Inn во 16:00 часот. Тргнување во 16:30 часот. Ноќно патување преку граничниот премин Богородица со попатни паузи и царински формалности. 09. Март (Петок) СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ Пристигнување во Истанбул […]

Continue Reading →

ЉУБЉАНА-08 март автобус

    1   ЉУБЉАНА и бисерите на Словенија   08. Март (четврток) СКОПЈЕ – ЉУБЉАНА Состанок на групата на паркингот спроти х. Holiday Inn во 16.00 часот. Поаѓање за Љубљана во 16.30 часот. Се патува преку граничниот премин Tабановце, Србија и Хрватска, со попатни паузи и гранични формалности. Ноќно возење со попатни паузи за одмор […]

Continue Reading →