Browsing Category : 8-ми март автобуски

И С Т А Н Б У Л-ВЕЛИГДЕН

By | Comments Off on И С Т А Н Б У Л-ВЕЛИГДЕН

3     термин: 05.04 – 2ноќи | 85€ / 5.290мкд И С Т А Н Б У Л Истанбул – најкосмополитски град во светот, град на контрасти, единствен град кој ги преплавува сите сетила. Истанбул пречекува опсипан со светлина, град кој никогаш не спие – улици полни со весели луѓе, шаренило од бои, мириси, идеален спој на култура и религија, место на кое се состануваат…

Read More »

08 Март Јелен Салаш

By | Comments Off on 08 Март Јелен Салаш

Јелен Салаш На само 1 км од Паличко езеро, опкружен со шума и ливади, се наоѓа овој ресторан со домашна кујна и преноќиште „Jelen salaš”. Се простира на површина од 8000 квадратни метри, со вкупно 8 одделни објекти. Хотелот нуди бесплатен интерент и паркинг. Нуди простран зелена околина со детско игралиште и терен за кошарка. Суботица е на 7 км. Сите…

Read More »

БУДВА-ДУБРОВНИК,  СВ. СТЕФАН – ОСТРОШКИ МАНАСТИР

By | Comments Off on БУДВА-ДУБРОВНИК,  СВ. СТЕФАН – ОСТРОШКИ МАНАСТИР

БУДВА-ДУБРОВНИК,  СВ. СТЕФАН – ОСТРОШКИ МАНАСТИР СО ВКЛУЧЕНА ОСМОМАРТОВСКА ВЕЧЕРА 1 ден: 08/03/2018 год. Поаѓање за Будва од Скопје на паркингот кај хотел Вип во 23.00 часот со туристички автобус. Патот води преку Косово и Албанија по новиот автопат. Ноќно возење со попатни одмори. 2 ден: 09/03/2018 год. Пристигнување во Будва во претпладневните часови, (кафе-пауза за фотографирање и уживање во…

Read More »

8 МАРТ: Опатија – Загреб – Трст

By | Comments Off on 8 МАРТ: Опатија – Загреб – Трст

8 МАРТ: Опатија – Загреб – Трст СО ВКЛУЧЕН ИЗЛЕТ И ВЛЕЗНИЦА ЗА ПЛИТВИЧКИ ЕЗЕРА 1 ден: 08.03.2018 год. Поаѓање во 19.30 часот од Скопје на паркингот кај хотел Вип со туристички автобус. Патот води на граничен премин Табановце, преку Србија, со попатни одмори до Загреб. 2 ден: 09.03.2018 год. Пристигнување во Загреб во претпладневните часови. Следува панорамски разглед на…

Read More »

8 МАРТ: Златибор – Дрвенград – Вишеград – Сирогојно

By | Comments Off on 8 МАРТ: Златибор – Дрвенград – Вишеград – Сирогојно

8 МАРТ: Златибор – Дрвенград – Вишеград – Сирогојно СО ВКЛУЧЕНА ОСМОМАРТОВСКА ВЕЧЕРА 1 ден: 08.03.2018 год. Поаѓање во 23.00 часот од Скопје на паркинг кај хотел Вип со туристички автобус. Патот води преку граничниот премин Табановце, Лесковац, Ниш, Краљево… Ноќно возење со попатни одмори. 2 ден: 09.03.2018 год. Пристигнување во Златибор во претпладневните часови. По кратка пауза заминување на…

Read More »

Рим 8-ми Март

By | Comments Off on Рим 8-ми Март

21 Рим 3НП – 8-ми Март Рим – Срцето на Италија, град на седум рида, најголем и најброен град во Италија… според легендата основан од Ромул и Рем во 753 год. п.н.е. Во современиот живот на градот се преплетуваат историјата и архитектурата, стари повеќе од 3000 год, па затоа овој град е единствен, неповторлив и не личи на ниедна друга…

Read More »

Bella Puglia – Арбелобело 8-ми Март

By | Comments Off on Bella Puglia – Арбелобело 8-ми Март

Bella Puglia – Арбелобело 3НП – 8-ми Март Термин 07 Март 1 ден  07.03.2018 СКОПЈЕ-ДРАЧ-БАРИ:Состанок на групата во 10.00ч на паркингот спроти спортски центар Борис Трајковски.. Поаѓање во 10:30ч.Се патува преку Албанија гр.Ќафасан кон Драч. Сместување на брод. Бродот испловува во  22:30ч. Ноќно возење кон Бари. 2 ден  08.03.2018БАРИ:Пристигнување во Бари во 08.00.  По царинските формалности заминуваме на разгледување на главниот…

Read More »

ОСМИ МАРТ- ТОСКАНА

By | Comments Off on ОСМИ МАРТ- ТОСКАНА

ОСМИ МАРТ– ТОСКАНА ( БОЛОЊА-МОНТЕКАТИНИ-ПИЗА-ЛУКА-САН ЏИМИЊАНО-СИЕНА- ФИРЕНЦА) (07.03.2018 – 12.03.2018)  *** СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА ***  Многумина ја сметаат Тоскана за најубавата област на Апенинскиот Полуостров, лулка на ренесансата, родното место на најславните уметници…Тоскана е особено атрактивна заради градовите со исклучителна архитектура: Фиренца, Сиена, Сан Џимињано, Пиза и Лука кои се прогласени како дел од светското културно наследство и се под заштита на…

Read More »

СОФИЈА Хотел Феста 4* – 8МИ МАРТ

By | Comments Off on СОФИЈА Хотел Феста 4* – 8МИ МАРТ

• Прв ден : 09.03.2018 Состанок на групата. Поаѓање кон Софија во договореното време. Пристигнување во Софија, Организиран разглед на градот. Сместување во хотел Феста Софија. Време за индивидуални активности. Ноќевање • Втор ден : 10.03.2018 Појадок. Слободен ден за индивидуални активности и прошетка. Факултативна посета на дискотека. Ноќевање. • Трет ден : 11.03.2018 Појадок. Заминување од хотелот во 10.00 ч. Посета на шопинг центри : Paradise…

Read More »

АЗУРЕН БРЕГ – 8МИ МАРТ

By | Comments Off on АЗУРЕН БРЕГ – 8МИ МАРТ

АЗУРЕН БРЕГ – СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА Дестинација: 8ми Март 1 ден 07.03.2018 СКОПЈЕ – МИЛАНО    Состанок на групата во 11:30ч. и поаѓање во 12:00ч. од паркингот спроти салата Борис Трајковски. Се патува преку Србија, Хрватска. Ноќно возење со попатни паузи. 2 ден 08.03.2018 МИЛАНО Пристигнување во Franciacorta outlet во утринските часови. Слободно време (2 часа) за  шопинг. Патувањето продолжува кон Милано. Сместување во хотел. По краткиот одмор, се упатуваме на организиран…

Read More »

Интерхотел Сандански 4* – 8ми Март

By | Comments Off on Интерхотел Сандански 4* – 8ми Март

МАРТОВСКИ ВИКЕНД – Интерхотел Сандански 4 * – 8-ми Март 2018 Термин : 09.03-11.03.2018  Прв ден :09.03.2018 Состанок на групата. Поаѓање кон Сандански во договореното време. Пристигнување во Сандански. Сместување во хотел ИНТЕР ХОТЕЛ САНДАНСКИ. Време за индивидуални активности, прошетка, користење на СПА Центар. Ноќевање • Втор ден : 10.03.2018 Појадок. Слободен ден за индивидуални активности, прошетка, користење на СПА Центар. Ноќевање. • Трет ден :…

Read More »

8 ми МАРТ  ВО ИНСБРУК и СВЕТОТ НА SWAROVSKI КРИСТАЛИТЕ

By | Comments Off on 8 ми МАРТ  ВО ИНСБРУК и СВЕТОТ НА SWAROVSKI КРИСТАЛИТЕ

8 ми МАРТ  ВО ИНСБРУК и СВЕТОТ НА SWAROVSKI КРИСТАЛИТЕ Езерото Атер / Замокот Амбрас / Кнежевството Лихтенштајн 07.03.2018 – 11.03.2017 (5 дена / 2 ноќевања) Тирол е еден од најубавите предели на Австрија… Го опкружуваат високите венци на Алпите, кои прават прилично бајковита атмосфера… Барокните градови на Тирол се преполни со историја и нивните приказни… Инсбрук е главен град на покраината Тирол и е познат по…

Read More »

СОКО БАЊА – 08 МАРТ

By | Comments Off on СОКО БАЊА – 08 МАРТ

петок                                            СКОПЈЕ – СОКО БАЊА Поаѓање за Србија во 06.00 часот на паркингот кај хотел ВИП спроти саем. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Соко Бања во пладневните часови. Традиционален коктел за добредојде и сместување.Ручек. Краток одмор и заминување на организирана попладневна прошетка низ поширокиот центар на…

Read More »

ВРЊАЧКА БАЊА – 08 МАРТ

By | Comments Off on ВРЊАЧКА БАЊА – 08 МАРТ

Програма на патување: 1.Ден 09.03.2018 (петок) СКОПЈЕ – ВРЊАЧКА БАЊА                               СКОПЈЕ – ВРЊАЧКА БАЊА  Состанок на групата на паркингот кај хотел ВИП спроти саем 05.30 часот. Поаѓање за Србија во 6.00 часот. Патот води преку граничниот премин Табановце со кратки попатни паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Врњачка Бања во пладневните часови и сместување во хотел.…

Read More »

ВЕНЕЦИЈА – 08 МАРТ

By | Comments Off on ВЕНЕЦИЈА – 08 МАРТ

Програма на патување:   1.Ден 08.03.2018 (четврток) СКОПЈЕ – ВЕНЕЦИЈА Состанок на групата на паркингот спроти саем во 15.30 часот. Поаѓање за Италија во 16.00 часот. Патувањето се одвива преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор и обавување на царински формалности.   Ден 09.03.2018 (петок) ВЕНЕЦИЈА  Пристигнување во пладневните часови и сместување во хотел во околината на…

Read More »

08 МАРТ ПАРИЗ – автобус

By | Comments Off on 08 МАРТ ПАРИЗ – автобус

ПАРИЗ   2 08.03.2018 – Скопје – Виена Состанок на групата во 11.30 ч. на паркингот спроти спортската сала Борис Трајковски. Поаѓање за Виенa во 12.00 ч. Се патува преку граничниот премин Табановце, Белград, Будимпешта. Ноќно возење. 09.03.2018 – Виена – Прага Пристигнување во Виена во утринските часови. Утринска панорамска прошетка: Рингот, Операта, Парламентот, стариот дел на градот […] 08.03.2018…

Read More »

Минхен -08 март автобус

By | Comments Off on Минхен -08 март автобус

Минхен со посета на прекрасните БАВАРСКИ ДВОРЦИ Автобус / 5 дена / 3 ноќевања   08. Март (Четврток) СКОПЈЕ – МИНХЕН Состанок на групата на паркингот спроти хотел Holiday Inn во 14.00. Тргнување за Минхен во 14.30 часот. Патувањето продолжува со попатни паузи за одмор. Ноќно возење. 09. Март (Петок) ДВОРЕЦОТ ХЕРЕНКИМЗЕ – МИНХЕН Посета на најголемото баварско езеро Кимзе…

Read More »

ВЕНЕЦИЈА-08 март автобус

By | Comments Off on ВЕНЕЦИЈА-08 март автобус

ВЕНЕЦИЈА со ФИРЕНЦА и ВЕРОНА Автобус / 4 дена / 2 ноќевања 08. Март (Четврток) СКОПЈЕ – ВЕНЕЦИЈА Состанок на групата на паркингот спроти хотел Holiday Inn во 14:00 часот. Поаѓање за Венеција во 14.30 часот.Се патува преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор и царински формалности. Ноќно возење. 09. Март (Петок) ВЕНЕЦИЈА Пристигнување во предпладневните часови…

Read More »

АТИНА – 08 март автобус

By | Comments Off on АТИНА – 08 март автобус

АТИНА Автобус 4 дена / 2 ноќи 08 март (четврток) СКОПЈЕ – АТИНА Состанок на групата на паркингот на Holiday Inn во 18:00ч. Поаѓање за Атина во 18:30ч. Се патува преку граничниот премин Богородица – Евзони. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.   09 март (петок) АТИНА Пристигнување во Атина во утринските часови.Панорамски разглед на градот…

Read More »

ИСТАНБУЛ-08 март автобус

By | Comments Off on ИСТАНБУЛ-08 март автобус

Приказна од ориентот ИСТАНБУЛ Автобус / 5 дена / 2 ноќи   08. Март (Четврток) СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ Состанок на групата на паркингот спроти хотел Holiday Inn во 16:00 часот. Тргнување во 16:30 часот. Ноќно патување преку граничниот премин Богородица со попатни паузи и царински формалности. 09. Март (Петок) СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ Пристигнување во Истанбул во утринските часови. Панорамски разглед…

Read More »

ЉУБЉАНА-08 март автобус

By | Comments Off on ЉУБЉАНА-08 март автобус

    1   ЉУБЉАНА и бисерите на Словенија   08. Март (четврток) СКОПЈЕ – ЉУБЉАНА Состанок на групата на паркингот спроти х. Holiday Inn во 16.00 часот. Поаѓање за Љубљана во 16.30 часот. Се патува преку граничниот премин Tабановце, Србија и Хрватска, со попатни паузи и гранични формалности. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.   09.…

Read More »

ЧИНКВЕТЕРЕ-ПИЗА-ПИСТОЈА-СИЕНА-ФИРЕНЦА-08 март автобус

By | Comments Off on ЧИНКВЕТЕРЕ-ПИЗА-ПИСТОЈА-СИЕНА-ФИРЕНЦА-08 март автобус

   1   ЧИНКВЕТЕРЕ-ПИЗА-ПИСТОЈА-СИЕНА-ФИРЕНЦА     07 Март (среда) СКОПЈЕ – МОНТЕКАТИНИ ТЕРМЕ Состанок на групата во 12:00часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин. Поаѓање во 12.30часот. Се патува преку Србија, Хрватска и Словенија. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.   08 Март (Четврток) МОНТЕКАТИНИ ТЕРМЕ – ПИЗА – МОНТЕКАТИНИ ТЕРМЕ Пристигнување во пладневните часови во Монтекатини…

Read More »

Стразбур, Алзас, Колмар и Шварцвалд-08 март автобус

By | Comments Off on Стразбур, Алзас, Колмар и Шварцвалд-08 март автобус

1     8-ми Март во Стразбур, Алзас, Колмар и Шварцвалд   Автобус / 5 дена / 3 ноќевања   08. март (четврток) СКОПЈЕ – МИНХЕН Состанок на група во 13:00 часот на паркингот спроти х. Холидеј Ин. Поаѓање во 13:30 часот. Се патува преку Србија, Хрватска, Словенија, Австрија и Германија до Минхен. 09. март (петок) МИНХЕН Пристигнување во Минхен. Панорамски…

Read More »

ПРАГА, ДРЕЗДЕН и ВИЕНА-08 март автобус

By | Comments Off on ПРАГА, ДРЕЗДЕН и ВИЕНА-08 март автобус

1    ПРАГА, ДРЕЗДЕН и ВИЕНА Автобус / 5 дена / 3 ноќевања   08.Март (Четврток) СКОПЈЕ – ПРАГА Состанок на групата на паркингот спроти хотел Holiday Inn во 13.00 часот. Тргнување за Прага во 13:30 часот. Се патува преку Србија. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.   09.Март (Петок) ПРАГА Пристигнување во Прага околу пладне.…

Read More »

БУДИМПЕШТА-08 март автобус

By | Comments Off on БУДИМПЕШТА-08 март автобус

1    Убавица на Дунав – БУДИМПЕШТА автобус / 4 дена / 2 ноќевања 08. Март (четврток) СКОПЈЕ – БУДИМПЕШТА Состанок на групата пред хотелот „Холидеј ин“ во 17.30 часот. Тргнување за Будимпешта во 18.00 часот. Се патува преку Србија со куси попатни паузи. Ноќно возење.   09. Март (петок) БУДИМПЕШТА Пристигнување во Будимпешта во утринските часови. Панорамско разгледување на…

Read More »

8ми Март -ВИЕНА-автобус

By | Comments Off on 8ми Март -ВИЕНА-автобус

1    В И Е Н А Автобус / 5 дена / 2 ноќевања 08. Март (Четврток) СКОПЈЕ – ВИЕНА Состанок на групата на паркингот спроти Хотел Holiday Inn во 16.00 часот. Тргнување за Виена во 16.30 часот. Се патува преку граничен премин Табановце и Србија, Унгарија. Ноќно патување со попатни паузи за одмор и царински формалности.   09. Март…

Read More »

Andrea Bocelli – Загреб 09.03-12.03.2018

By | Comments Off on Andrea Bocelli – Загреб 09.03-12.03.2018

Andrea Bocelli – Загреб 10.03 Попусти Арената во Загреб повторно ќе биде сцена на врвен музички спектакл. По повод Меѓународниот ден на жената, пејачот со вечен сјај Андреа Бочели ќе настапи пред публиката која секој пат досега го пречекувала со ентузијазам и овации. Ваквите реакции се повеќе од заслужени, бидејќи името на овој италијански тенор е гаранција за уникатен и…

Read More »