Browsing Category : 8-ми март авионски

КУБА – 08 МАРТ

By | Comments Off on КУБА – 08 МАРТ

КУБА – РОМАНТИКА, САЛСА … 07.03.2018-18.03.2018  СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА / ТОП ХОТЕЛ/ НАША ПРЕПОРАКА  9 нокевања Варадеро – најексклузивното и најпознато летувалиште во Куба во која се уште владеат браќата Кастро, се наоѓа на околу 150 километри источно од главниот град Хавана и денеска е еден од најзначајните туристички центри на Карибите. Куба е една од најомилените дестинации на оние туристи кои…

Read More »

08 МАРТ МИНХЕН – авионски

By | Comments Off on 08 МАРТ МИНХЕН – авионски

  МИНХЕН со прекрасните БАВАРСКИ ДВОРЦИ АВИОН / 4 дена / 3 ноќевања 1 Минхен е трет по големина град во Германија веднаш позади Берлин и Хамбург. Лежи на реката Изар на падините на Алпите. Во средината на 19ти век го доживеал своето златно доба под управа на Лудвиг I и неговиот син Максимилијан II. Во тоа време се изградени…

Read More »

08 МАРТ ВИЕНА – авионски

By | Comments Off on 08 МАРТ ВИЕНА – авионски

В И Е Н А АВИОН / 3 дена / 2 ноќевања 07. Март (Среда) СКОПЈЕ – БРАТИСЛАВА 1  Состанок на групата на аеродромот Александар Велики во Скопје во 13:45 часот. Полетување за Братислава во 15:40 и слетување во 17:15 часот. Трансфер до Виена. Сместување во хотел. Можност за кратка прошетка низ Виена. Ноќевање.     08. Март (Четврток) ВИЕНА…

Read More »

08 МАРТ ПАРИЗ – авионски

By | Comments Off on 08 МАРТ ПАРИЗ – авионски

11 8ми МАРТ во ПАРИЗ со ДИРЕКТЕН ЛЕТ ОД СКОПЈЕ 03.03 –06.03.2018   Париз – градот на Светлината, препознатлив по Ајфеловата Кула, најубавата авенија Шампзелизе, музејот Лувр, Триумфалната капија, плоштадот Конкорд, дворецот Версај, Операта, кабаре барот Moulen Rouge, Богородичната Црква….Повеќе од 30 мостови, 400 цркви, Монмартр – сликарската „Мека“, Пигал – најживиот кварт со бурен ноќен живот и повеќе од…

Read More »

БУДИМПЕШТА 8МИ МАРТ АВИОН

By | Comments Off on БУДИМПЕШТА 8МИ МАРТ АВИОН

Убавица на Дунав – БУДИМПЕШТА Авион / 3 дена / 2 ноќевања 08 март (четврток) СКОПЈЕ – БУДИМПЕШТА – СЕНТ АНДРЕА Состанок на група на аеродромот Александар Велики во 13.45 часот. Полетување за Будимпешта со Wizz Air во 15.20 часот. Слетување во 16.50 часот. Факултативно – задолжително, посета на живописното гратче Сент Андреа, во близината на Будимпешта, во кое се…

Read More »

БАРСЕЛОНА 8МИ МАРТ АВИОН

By | Comments Off on БАРСЕЛОНА 8МИ МАРТ АВИОН

13         БАРСЕЛОНА 4 Дена / 3 ноќевања / Авион   04.Март (недела) СКОПЈЕ – БАРСЕЛОНА Состанок на групата на аеродромот Александар Велики во 16:30 часот. Полетување за Барселона во 18:00часот. Пристигнување во Барселона во 20:45 часот. Организиран трансфер до хотел. Сместување. Ноќевање.   05.Март ( понеделник) БАРСЕЛОНА Појадок. Организирано, панорамски разглед на градот: булеварот Дијагонал-главната авенија која…

Read More »

МАЛТА 8МИ МАРТ-АВИОН

By | Comments Off on МАЛТА 8МИ МАРТ-АВИОН

13     МАЛТА 4 Дена / 3 ноќевања / Авион Малта е најголемиот остров и културен, трговски и административен центар. Тука се премостуваат милениуми од неверојатен спектар на работи кои треба да се откријат. Каде и да одите, сценографијата и архитектура се со спектакуларна позадина. Боите се впечатливи, боите на меден-камен во мешавина со медитеранската сина. Малта е опишан како…

Read More »

8ми март-Кападокија

By | Comments Off on 8ми март-Кападокија

    10     ОСМОМАРТОВСКО ПАТУВАЊЕ КАПАДОКИЈА – СРЦЕТО НА ХРИСТИЈАНСТВОТО  Авионска програма, 3 ноќи, 4 дена   1 ден 08.03.2018  Скопје – Истанбул – Кајсери           Состанок на групата на аеродром Александар Велики два часа пред полетување. Лет до Кајсери со меѓуслетување во Истанбул. Слетување во Кајсери во вечерните часови, трансфер од аеродром до хотел. Сместување во хотел со 4* во Аванос. Вечера.Ноќевање.…

Read More »

БРИСЕЛ – АНТВЕРПЕН – ЛУКСЕМБУРГ-08 март авион

By | Comments Off on БРИСЕЛ – АНТВЕРПЕН – ЛУКСЕМБУРГ-08 март авион

1БРИСЕЛ – АНТВЕРПЕН – ЛУКСЕМБУРГ   АВИОН / 4 дена / 3 ноќевања 10 март 2018 СКОПЈЕ – БРИСЕЛ Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 11.40 часот. Авионот за Брисел полетува во 13.25, слетува во 16.10 часот. Организиран трансфер од аеродромот до хотел. Сместување во хотел. Вечерна прошетка и запознавање на дел од знаменитостите во централниот дел на…

Read More »

АМСТЕРДАМ-О8 март авион

By | Comments Off on АМСТЕРДАМ-О8 март авион

АМСТЕРДАМ Градот на вода   АВИОН / 4 дена / 3 ноќевања 09 март 2018 СКОПЈЕ – АМСТЕРДАМ Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 04.30 часот. Авионот за Ајндховен полетува во 06.00 слетува во 08.85 часот. Организиран трансфер од аеродромот до хотелот во Амстердам. Сместување во хотел. Разглед на Амстердам: Плоштадот Дам, Кралската палата и Споменикот на соединетите…

Read More »

СТРАЗБУР – АЛЗАС – КОЛМАР– ШВАРЦВАЛД-08 март авион

By | Comments Off on СТРАЗБУР – АЛЗАС – КОЛМАР– ШВАРЦВАЛД-08 март авион

  СТРАЗБУР – АЛЗАС – КОЛМАР– ШВАРЦВАЛД   Авион 5 дена / 4 ноќевања     Во Франција, на исток заграден со планинскиот масив Вогези, а на запад со Германија, се наоѓа регионот АЛЗАС. Историјата, пејсаѓот и културата на овој дел од Франција пленат со својата убавина, разновидност… Главен град на регионот е СТРАЗБУРкој е еден од најзначајните центри на…

Read More »

МАДРИД-08 МАРТ авион

By | Comments Off on МАДРИД-08 МАРТ авион

1Мадрид Авион / 5 дена/ 3 ноќевања   16 март 2018 СКОПЈЕ – СОФИЈА – МАДРИД Состанок на групата на паркингот спроти Холидеј Ин во 09.00 часот. Се патува преку граничен премин Деве Баир. Пристигнување на аеродромот во Софија. Полетување за Мадрид во 17.50 и пристигнување во 20.40 часот. Трансфер и сместување во хотел. Слободно вечер. Ноќевање.   17 март 2018…

Read More »

ШВАЈЦАРИЈА – 08 март авионски

By | Comments Off on ШВАЈЦАРИЈА – 08 март авионски

1БАЈКОВИТА ШВАЈЦАРИЈА УЖИВАЊЕ ВО АЛПСКИТЕ УБАВИНИ   (Цирих, Луцерн, Берн, Шилон/Монтре, Лозана, Женева, Базел)   АВИОН/ 5 дена / 4 ноќи   09/03/2018 Скопје – Фридрихшафен – Лихтенштајн – Цирих Состанок на групата во 11.00 часот на скопскиот аеродром. Летрот на Визер за Фридрихшафен е во 12.50 часот. Слетување во 15.05 часот. Организиран трансфер до Цирих. Попатно, посета на Лихтенштајн…

Read More »

8ми Мaрт-РИМ-авионски

By | Comments Off on 8ми Мaрт-РИМ-авионски

Сите патишта водат кон РИМ Авион / 4 дена / 3 ноќевања 15 Март (Четврток) СКОПЈЕ – РИМ Состанок на групата на аеродром Александар Велики во 11:40 часот. Лет за Рим во 13:15 часот. Слетување во Рим во 15.00 часот. Трасфер за до Рим и панорамско разгледување на градот: Плоштадот Дел Пополо, Виа Дел Корсо, Плоштадот Венеција со споменикот на…

Read More »

КУБА 07.03.2018-18.03.2018

By | Comments Off on КУБА 07.03.2018-18.03.2018

КУБА – РОМАНТИКА, САЛСА … 07.03.2018-18.03.2018 9 нокевања Варадеро – најексклузивното и најпознато летувалиште во Куба во која се уште владеат браќата Кастро, се наоѓа на околу 150 километри источно од главниот град Хавана и денеска е еден од најзначајните туристички центри на Карибите. Куба е една од најомилените дестинации на оние туристи кои преферираат долги песочни плажи. Исто така,…

Read More »