Browsing Category : 8-ми декември

БУДИМПЕШТА-авион-8ми декември

By | Comments Off on БУДИМПЕШТА-авион-8ми декември

Убавица на Дунав БУДИМПЕШТА Авион / 3 дена / 2 ноќевања   07 Декември (четврток) СКОПЈЕ – БУДИМПЕШТА Состанок на група на аеродромот Александар Велики во 13.45 часот. Полетување за Будимпешта со Wizz Air во 15.20 часот. Пристигнување во Будимпешта. Факултативно – задолжително, посета на живописното гратче Сент Андреа, во близината на Будимпешта, во кое се негуваат старата архитектура и…

Read More »

БУДИМПЕШТА-автобус-8ми декември

By | Comments Off on БУДИМПЕШТА-автобус-8ми декември

Убавица на Дунав – БУДИМПЕШТА автобус / 4 дена / 2 ноќевања   07 Декември (четврток) СКОПЈЕ – БУДИМПЕШТА Состанок на групата пред хотелот „Холидеј ин“ во 17.30 часот. Тргнување за Будимпешта во 18.00 часот. Се патува преку Србија со куси попатни паузи. Ноќно возење.   08 Декември (петок) БУДИМПЕШТА Пристигнување во Будимпешта во утринските часови. Факултативно панорамско разгледување на…

Read More »

Сараево – 8-ми Декември

By | Comments Off on Сараево – 8-ми Декември

САРАЕВО 07.12.2017 – 10.12.2017 1 ДЕН (07.12.’17 – четврток): БИТОЛА Состанок на групата на паркингот пред спортската сала „Младост“ во 15.30 часот. Поаѓање за Босна и Херцеговина во 16.00 часот. Патот води преку Скопје, Ниш, Лесковац, Чачак…ноќно и денско патување, со кратки попатни одмори. 2 ДЕН (08.12.’17 – петок): САРАЕВО Пристигнување во Сараево во попладневните часови, со попатна посета на…

Read More »

БАНСКО – 08-ми Декември

By | Comments Off on БАНСКО – 08-ми Декември

13 БАНСКО – 08-ми Декември Хотел МУРИТЕ 4*   Вид на сместување Полупансион Се вклучено Зграда : АЗАЛИА Двокреветна соба (2+0) 25€ 32€ Едноспален апартман (2+2) 28€  34€ Двоспален апартман (4+2) 27€  33€ Зграда : ОРХИДЕА Двокреветна соба (2+0) 24€ 31€ Едноспален апартман (2+2) 27€ 33€ Двоспален апартман (4+2) 26€ 332€   Услови за лица на дополнително легло : Деца…

Read More »

Будимпешта (со Виена)-8ми декември автобус

By | Comments Off on Будимпешта (со Виена)-8ми декември автобус

Будимпешта (со Виена) 1 ден 07.12.2017 СКОПЈЕ – БУДИМПЕШТА    Состанок со групата во 17:30ч. на паркингот пред спортски центар „Борис Трајковски“ и поаѓање за Будимпешта во 18:00ч. Ноќно возење преку Србија со попатни паузи за одмор и царински формалности. 2 ден 08.12.2017 БУДИМПЕШТА Пристигнување во Будимпешта во утринските часови и разглед на градот со локален водич: плоштадот на хероите, Парламентот,…

Read More »

Милано-8МИ декември-автобус

By | Comments Off on Милано-8МИ декември-автобус

Милано 1 ден 07.12.2017 СКОПЈЕ – МИЛАНО Состанок на групата во 11:30 часот и поаѓање за Милано во 12:00 часот на паркингот кај спортски центар „Борис Трајковски“. Дневно и ноќно возење преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор и други царински формалности. 2 ден 08.12.2017 МИЛАНО Пристигнување во Милано во пладневните часови и следи организиран разглед на…

Read More »

Прага (со Виена)

By | Comments Off on Прага (со Виена)

Прага (со Виена) 1 ден 07.12.2017 СКОПЈЕ – ПРАГА Состанок со групата во 16:00ч. и поаѓање во 16:30ч. за Прага на паркингот пред салата Борис Трајковски. Патувањето е преку Србија и Унгарија. Дневно и ноќно возење со попатни паузи и царински формалности. 2 ден 08.12.2017 ПРАГА Пристигнување во Прага околу пладне. Разглед на Стариот град со локален водич: Карловиот мост,…

Read More »

8МИ ДЕКЕМВРИ ИСТАНБУЛ

By | Comments Off on 8МИ ДЕКЕМВРИ ИСТАНБУЛ

18     Искористете го неработниот ден 8-ми декември продолжениот викенд за одлично тродневно патување во Истанбул за само 85 евра. Доколку веќе сте се одлучиле да го поминете празникот во Истанбул со нас, ПРВ ДЕН – 07.12 (четврток) Средба на групата на Дрводекор во 16:30 часот. Поаѓање за Истанбул во 17:00 часот. Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности.…

Read More »

8МИ ДЕКЕМВРИ-БОРОВЕЦ

By | Comments Off on 8МИ ДЕКЕМВРИ-БОРОВЕЦ

11 Хотел Тип на соба Тип на услуга Пакет цена по лице за 2 ноќевања Festa Winter Palace 5* DBL room BB 68.2 Festa Chamkoria 4* DBL room HB 48.4 Iceberg Borovets 4* DBL room BB 33.3 Radina’s Way 4* DBL room HB 60.5 Euphoria Club Hotel 4* Studio BB 44 Villa Yagoda Villa 1 bedroom RO 41.8 Villas Malina…

Read More »

8МИ ДЕКЕМВРИ БАНСКО

By | Comments Off on 8МИ ДЕКЕМВРИ БАНСКО

11 Хотел Тип на соба Тип на услуга Пакет цена по лице за 2 ноќевања Kempinski Grand Arena 5* DBL town view BB 131 Premier Luxury Mountain Resort 5* DBL smart BB 81.4 Lucky Hotel 5* Studio Lux BB 66 Regnum Apart Hotel 5* Suite 1 bedroom executive HB 104.5 Pirin Golf Hotel & Spa DBL Standard BB 62.7 Bansko…

Read More »