Browsing Category : 23 Октомври

СОЛУН-ПАРАЛИЈА-МЕТЕОРИ

By | Comments Off on СОЛУН-ПАРАЛИЈА-МЕТЕОРИ

 СОЛУН-ПАРАЛИЈА-МЕТЕОРИ 1 ден: 21.10.2017 Sabota –Поаѓање од Скопје паркинг хотел ВИП 05.30 Дневно возење, царински формалности и попатни паузи. Пристигнување во Солун во претпладневните часови.  Можност за индивидуален разглед на градот: црквата Св. Димитрија, плоштадот Аристотелис, Белата кула, Виа Игнација, споменикот Дикастрио… Планирана посета на COSMOS, IKEA, JAMBO…Планирано поаѓање за Паралија во попладневните часови. Пристигнување во Паралија во вечерните часови.…

Read More »

Пакет аранжмани – 23-ти Октомври 2017

By | Comments Off on Пакет аранжмани – 23-ти Октомври 2017

Пакет аранжмани – 23-ти Октомври 2017 (21.10 – 23.10.2017) Хотел КЕМПИНСКИ ГРАНД АРЕНА 5 * – Банско 110 евра за пакет аранжман по лице    Цената е по лице за пакет и вклучува : √ Превоз на релација Скопје – Банско – Скопје √ Сместување во хотел КЕМПИНСКИ 5 * – 2 ноќевања на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ( на база на шведска…

Read More »

БУДВА-23 ОКТОМВРИ

By | Comments Off on БУДВА-23 ОКТОМВРИ

термин: 21.10 – 2ноќи | 69€ / 4.300мкд   Б У Д  В А со посета на Острошки Манастир и факултативна посета на Дубровник   Автобус | 4 дена – 2 ноќи / термин: 20 Октомври 2017   1ден (петок)  20.10.17  ШТИП/СКОПЈЕ – БУДВА Поаѓање од Штип во 21:30 часот пред Новата пошта. Од Велес во 22:15 часот на бензиска Макпетрол (кружен тек под Костурница).…

Read More »

23. Октомври во Нови Сад

By | Comments Off on 23. Октомври во Нови Сад

23. ОКТОМВРИ ВО НОВИ САД (СОМБОР – БЕЛГРАД) (20.10.2017 – 23.10.2017) Прв ден: 20.10.2017 (петок) Поаѓање на групата од Кавадарци во 21.30 часот и од Скопје во 23.00 часот (пред туристичките агенции ) кон Војводина со попатни застанувања и одмори.   Втор ден: 21.10.2017 (сабота) Пристигнување во Нови Сад во претпладневните часови. Организиран разглед со локален туристички водич на Нови Сад, градот кој е создаден на левиот брег на реката Дунав.…

Read More »

TOСКАНА-23 ОКТОМВРИ

By | Comments Off on TOСКАНА-23 ОКТОМВРИ

Тоскана 1. ден 18.10 СКОПЈЕ Поаѓање од Скопје во претпладневните часови. Патување низ Србија, Хрватска Словенија… Ноќно возење. 2. ден 19.10 БОЛОЊА – МОНТЕКАТИНИ Пристигнување во Болоња напладне. Прошетка низ градот: базиликата на СВ.Петронио, палатата на кралот Енцо, фонтана Нептун, плоштадот Маџоре… слободно време. Продолжување на патувањето до областа Тоскана. Сместување во хотел во Монте Катини. Ноќевање. 3. ден 20.10…

Read More »

МАНАСТИР ОСТРОГ – ЦРНА ГОРА СУТОМОРЕ – ДУБРОВНИК – КОТОР – БУДВА – TИВАТ, ПОРТО МОНТЕНЕГРО

By | Comments Off on МАНАСТИР ОСТРОГ – ЦРНА ГОРА СУТОМОРЕ – ДУБРОВНИК – КОТОР – БУДВА – TИВАТ, ПОРТО МОНТЕНЕГРО

23 ОКТОМВРИ МАНАСТИР ОСТРОГ – ЦРНА ГОРА СУТОМОРЕ  –  ДУБРОВНИК  – КОТОР – БУДВА – TИВАТ, ПОРТО МОНТЕНЕГРО   20.10-23.10.2016  4 дена / 3 ноќевања со појадок 20.10.2017  ПЕТОК Состанок на групата во 13.30 часот од Дрводекор и поаѓање за Црна Гора во 14.00 часот. Се патува преку Косово и Албанија со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување…

Read More »

St. George Ski and Spa-23 Октомври

By | Comments Off on St. George Ski and Spa-23 Октомври

23 -ти Октомври Хотел St.George Ski and Spa 4* Банско Термин:21.10-23.10/17 2 ноќи Превоз + Сместување + Полупансион    1 Ден.21.10.2017(Сабота)Скопје-Банско Со станок на група пред ВИП Хотел,спроти Скопски Саем.Тргнување за Банско со попатно застанување за кафе паузи,царински формално сти.Пристигнување во Банско сме стување во одбран хотел.Слободено време.Ноќевање 2 Ден.22.10.2017(Недела)Банско Слободен ден,предвиден за одмор и рекреација користење на СПА Центарот.…

Read More »

Zara Spa and Complex-23 Октомври

By | Comments Off on Zara Spa and Complex-23 Октомври

ПРАЗНИЧНА ПОНУДА 23 -ти Октомври Хотел Zara Spa & Complex 4* Банско Термин:21.10-23.10/17 2 ноќи Превоз + Сместување + All Inclusive 1 Ден 21.10.2017(Сабота)Скопје-Банско Со станок на група пред ВИП Хотел,спроти Скопски Саем.Тргнување за Банско со попатно застанување за кафе паузи,царински формално сти.Пристигнување во Банско сме стување во одбран хотел.Слободено време.Ноќевање 2 Ден 22.10.2017(Недела)Банско Слободен ден,предвиден за одмор и рекреација…

Read More »

23 ОКТОМВРИ СПА ХОТЕЛ МЕДИТЕ 4*

By | Comments Off on 23 ОКТОМВРИ СПА ХОТЕЛ МЕДИТЕ 4*

СПА ХОТЕЛ МЕДИТЕ 4* – Сандански – 23-ти Октомври 2017 Вид на сместување Ноќевање со појадок Двокреветна соба – стандард (2+1) 53€ Двокреветна соба – делукс (2+1) 59€ Дете до 1.99 год – БЕСПЛАТНО Дете од 2-5.99 год. на доп. легло – 12€ Дете над 6 год. или возрасен на доп. легло – 25€ Цените се во евра по лице…

Read More »

23 ОКТОМВРИ ПИРИН ПАРК 5* – Сандански

By | Comments Off on 23 ОКТОМВРИ ПИРИН ПАРК 5* – Сандански

ПИРИН ПАРК 5* – Сандански – 23-ти Октомври 2017 Вид на сместување Полупансион Двокреветна соба (2+1) 90€ Дете до 3.99 год – БЕСПЛАТНО Дете од 4-11.99 год на дополнително легло во соба- 14 € на ден Дете од 4-11.99 год на редовно легло – 50% попуст Возрасен на дополнително легло во соба или апп- 20% попуст Цените се во евра…

Read More »

Хотел Јанакиев 4*

By | Comments Off on Хотел Јанакиев 4*

Хотел Јанакиев 4* – 23-ти Октомври 2017 Вид на сместување ПОЛУПАНСИОН Двокреветна соба (2+1) 26 € Деца до 05.99 год. на доп. легло Бесплатно Деца од 6-11.99 год. на доп. легло 50% попуст Возрасен на доп. легло 30% попуст Цената е во евра по лице за 1 ноќевање и вклучува : √ Појадок и вечера √ Користење на внатрешен базен…

Read More »

Хотел Грин Вуд 4*

By | Comments Off on Хотел Грин Вуд 4*

Хотел Грин Вуд 4* – Банско – 23-ти Октомври 2017 Вид на сместување All Inclusive Двокреветна соба (2+0) 30€ Студио (2+2) 32€ Едноспален апартман (2+2) 34€ Двоспален апартман (4+2) 32€ Услови за лица на дополнително легло: – Деца до 3.99 год. – бесплатно – Прво дете од 4-13.99 год. – бесплатно – Второ дете од 4-13.99 год. – 50% попуст…

Read More »

Хотел Св. Иван Рилски 4*

By | Comments Off on Хотел Св. Иван Рилски 4*

Хотел Св. Иван Рилски 4* – Банско – 23-ти Октомври 2017 Вид на сместување Полупансион Двокреветна соба (2+1) 26€ Дополнителни услови : Дете до 5.99 год. на доп.легло Бесплатно Дете од 6-11.99 год. на доп.легло 11€ Возрасен на доп.легло 19€ Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :  √ Појадок и вечера √ Користење на базен, сауна, парна…

Read More »

Хотел Гранд Ројал 4*

By | Comments Off on Хотел Гранд Ројал 4*

Хотел Гранд Ројал 4* – Банско – 23-ти Октомври 2017 Вид на сместување Ноќевање со појадок Студио (2+1) 16€ Едноспален апартман (2+2) 18€ Двоспален апартман (4+2) 16€ Дополнителни услови : Дете до 2.99 год. Бесплатно Прво дете до 12.99 год. на доп.легло Бесплатно Второ дете до 12.99 год. на доп.легло 50% попуст Возрасен на доп.легло 30% попуст Доплата на полупансион…

Read More »

Хотел Перун Лоџ 4*

By | Comments Off on Хотел Перун Лоџ 4*

Хотел Перун Лоџ 4* – Банско – 23-ти Октомври 2017 Специјална понуда Вид на сместување Полупансион Студио (2+1) 23€ Едноспален апартман (2+2) 24€ Дополнителни услови : Прво дете до 11.99 год. на доп.легло Бесплатно Второ дете до 11.99 год. на доп.легло 50% попуст Возрасен на доп.легло 20% попуст Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат : …

Read More »

Хотел САНРАЈС 4* – Банско

By | Comments Off on Хотел САНРАЈС 4* – Банско

Хотел САНРАЈС 4* – Банско – 23-ти Октомври 2017 Вид на сместување All Inclusive light Едноспален апартман (2+2) 26€ Дополнителни услови : Дете до 3.99 год. Бесплатно Прво дете од 04-13.99 год на доп.легло Бесплатно Второ дете од 04-13.99 год на доп.легло 50% попуст Возрасен на доп.легло 30% попуст Доплата за еднокреветна соба + 50% од цената за 1 лице…

Read More »

23 OKТОМВРИ МУРИТЕ 4*

By | Comments Off on 23 OKТОМВРИ МУРИТЕ 4*

Хотел Мурите 4* – Банско – 23-ти Октомври 2017 Вид на сместување All Inclusive Зграда : АЗАЛИА Двокреветна соба (2+0) 28 € Едноспален апартман (2+2) 32 € Двоспален апартман (4+2) 31 € Зграда : ОРХИДЕА Двокреветна соба (2+0) 26 € Едноспален апартман (2+2) 30 € Двоспален апартман (4+2) 29 € Услови за лица на дополнително легло : – Деца до…

Read More »

23 ОКТОМВРИ ПРЕМИЕР 5*

By | Comments Off on 23 ОКТОМВРИ ПРЕМИЕР 5*

Хотел Премиер 5* – Банско – 23-ти Октомври 2017 Вид на сместување Полупансион Двокреветна соба – executive (2+1) 88€ Дополнителни услови : Дете до 5.99 год. Бесплатно Дете од 6-11.99 год на доп.легло 22€ Возрасен на доп.легло 31€ Цените се за соба, за 1 ноќевање и вклучуваат : √ Појадок и вечера √  Вино, овошје и вода во собата, на денот…

Read More »

23 ОКТОМВРИ КЕМПИНСКИ 5* Специјална понуда

By | Comments Off on 23 ОКТОМВРИ КЕМПИНСКИ 5* Специјална понуда

Хотел КЕМПИНСКИ ГРАНД АРЕНА 5* – Банско – 23-ти Октомври 2017 Специјална понуда Вид на сместување Ноќевање со појадок Двокреветна соба делукс, поглед планина (2+1) 90€ Дополнителни услови : Дете до 5.99 год. Бесплатно Дете од 6-11.99 год на доп.легло 24€ Возрасен на доп.легло 30€ Цените се за соба, за 1 ноќевање и вклучуваат : – Богат појадок на шведска…

Read More »

23 OKТОМВРИ РЕГНУМ 5*

By | Comments Off on 23 OKТОМВРИ РЕГНУМ 5*

Хотел Регнум 5* – Банско – 23-ти Октомври 2017 Вид на сместување Ноќевање со појадок Полупансион Executive suite (2+2) 35€ 42€ Grand suite (4+2) 31€ 38€ Дополнителни услови : Дете до 8.99 год. Бесплатно Дете од 9-12.99 год на доп.легло 17€ 21€ Возрасен на доп.легло 26€ 31€ Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат : √…

Read More »