Category: 11 автобуски

ПАМУККАЛЕ, КУШАДАСИ, ИЗМИР – 11ти Октомври

ПАМУККАЛЕ, КУШАДАСИ, ИЗМИР – 11ти Октомври 06.10.2017 – 11.10.2017 1. ден (06.10.2017) СКОПЈЕ – ЧАНАККАЛЕ Поаѓање од Битола пред Спортска сала Младост во 18;00 часот, (попатно Прилеп, Кавадарци, Неготино) поаѓање од Скопје од пред ВИП хотел во 18;30 часот (попатно Велес) попатни одмори, царински формалности. Ноќно возење (се патува преку Грција). 2. ден (07.10.2017) ЧАНАККАЛЕ-КУШАДАСИ Пристигнување […]

Continue Reading →

11 ти Октомври-Пролом Бања

ПРОЛОМ БАЊА СО ПОСЕТА НА ЃАВОЉА ВАРОШ И ЛУКОВСКА БАЊА 21.10 – 23.10.2017 автобус / 3 дена, 2 ноќи ПРОГРАМА: – сабота – СКОПЈЕ – ПРОЛОМ БАЊА Состанок на групата 15 мин. пред поаѓање. Време планирано за поаѓање 07:30 ч. Патување преку граничен премин Табановце со попатни паузи за одмор. Пристигнување во Пролом Бања околу […]

Continue Reading →

ЉУБЉАНА -11 ОКТОМВРИ

ЉУБЉАНА и бисерите на Словенија 10. Октомври (вторник) СКОПЈЕ – ЉУБЉАНА Состанок на групата на паркингот спроти хотел Холидеј Ин во 16.00 часот. Поаѓање за Љубљана во 16.30 часот. Се патува преку граничниот премин Tабановце. Србија, Хрватска, со попатни паузи и гранични формалности. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.   11 […]

Continue Reading →

КРАКОВ-11 ОКТОМВРИ

КРАКОВ Автобус/ 5 дена /3 ноќевањa   10.10.2017 (вторник) СКОПЈЕ – КРАКОВ Состанок на групата на паркингот спроти хотел Holiday Inn во 13.30 часот. Тргнување за Краков во 14.00. Се патува преку Србија, Унгарија и Словачка со попатни паузи за одмор и царински формалности. Ноќно возење.   11.10.2017 (среда) КРАКОВ Пристигнување во Краков во претпладневните […]

Continue Reading →

OКТОМВРИСКО ПАТУВАЊЕ ,, LA BELLA PUGLIA,,

  OКТОМВРИСКО ПАТУВАЊЕ ,, LA BELLA PUGLIA,, Пулиа е една прекрасна област распространета на југот од Италија, област за кои некои велат дека ,,времето застанало,со население од околу 4 милиони жители од кои повеќето се населени во поголемите градови Бари, Бриндизи, Лече, Фоџа,Таранто. Позната е по производство на масло, 40 % од маслиновото масло во […]

Continue Reading →

ВИЕНА-11 ОКТОМВРИ

ВИЕНА 1 ден 07.10.2017 Скопје – Виена Состанок со групата на паркингот пред спортски центар „Борис Трајковски“ во 15.30 ч. и поаѓање за Виена во 16:00ч. Ноќно патување преку Србија и Унгарија со попатни паузи за одмор и други царински формалности. 2 ден 08.10.2017 Виена Пристигнување во претпладневните часови во Виена и почнуваме со панорамски разглед на градот со локален водич: плоштадот Рингштрасе, Операта, Парламентот, […]

Continue Reading →

ШВАЈЦАРИЈА-11 ОКТОМВРИ

ШВАЈЦАРИЈА СКОПЈЕ – ВЕРОНА – ЛУЦЕРН – ЦИРИХ – БЕРН (ШТААД) – ЖЕНЕВА – МОНТРЕ – ЛОЗАНА – НИОН –  СКОПЈЕ 1 ден 04.10.2017 СКОПЈЕ – ВЕРОНА Состанок на групата во 13:30 ч. на паркингот пред спортски центар БОРИС ТРАЈКОВСКИ и поаѓање за Верона во 14:00ч. Патување преку Србија, Хрватска и Словенија. Дневно и ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.   2 ден 05.10.2017 ВЕРОНА Пристигнување во Верона. Разглед на […]

Continue Reading →

БУДИМПЕШТА-11 ОКТОМВРИ

БУДИМПЕШТА 1 ден 07.10.2017 СКОПЈЕ – БУДИМПЕШТА    Состанок со групата во 16:30ч. на паркингот пред спортски центар „Борис Трајковски“ и поаѓање за Будимпешта во 17.00 ч. Ноќно возење преку Србија со попатни паузи за одмор и царински формалности. 2 ден 08.10.2017  БУДИМПЕШТА Пристигнување во Будимпешта во утринските часови и разглед на градот со локален водич: плоштадот на хероите, Парламентот, Кралската палата, Рибарската тврдина, Цитаделата, […]

Continue Reading →

ПРАГА-11 ОКТОМВРИ

ПРАГА 1 ден 06.10.2017 СКОПЈЕ –ПРАГА Состанок со групата во 14:30ч. на паркингот пред спортски центар Борис Трајковски и поаѓање за Прага во 15.00ч., преку Србија и Унгарија. Дневно и ноќно возење со попатни паузи и царински формалности. 2 ден 07.10.2017 ПРАГА Пристигнување во Прага во попладневните часови. Сместување во хотел. Слободно попладне. Вечерта факултативно можност за крстарење по реката В’лтава или слободна вечер […]

Continue Reading →

ФИРЕНЦА – CINQUE TERRE-11 ОКТОМВРИ

ФИРЕНЦА – CINQUE TERRE 1 ден 06.10.2017 – Скопје – Монтекатини Состанок на групата во 12:30ч. на паркингот кај Спортски центар Борис Трајковски. Поаѓање за Фиренца во 13.00ч. Патување преку Србија, Хрватска и Словенија, со попатни паузи за одмор, пасошка и царинска контрола. Ноќно возење. 2 ден 07.10.2017 – Монтекатини – Пиза – Монтекатини Пристигнување во пладеневните часови во Монтекатини […]

Continue Reading →

ВЕНЕЦИЈА-11 ОКТОМВРИ

ВЕНЕЦИЈА (ВЕРОНА И ТРСТ) 1 ден 07.10.2017 СКОПЈЕ – ТРСТ Состанок со групата во 14:30 ч. и поаѓање за Венеција 15:00 часот на паркингот кај спортски центар „Борис Трајковски“. Дневно и ноќно возење преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор и други царински формалности. 2 ден 08.10.2017  ТРСТ – ПАЛМА НОВА – ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО Пристигнување во Трст во утринските часови. […]

Continue Reading →

МИНХЕН – ДВОРЦИТЕ НА БАВАРИЈА-11 ОКТОМВРИ

МИНХЕН – ДВОРЦИТЕ НА БАВАРИЈА Минхен – Баварска “Метропола со душа”, еден од најубавите градови во Германија, културен и боемски центар, град со бројни историски споменици кои зборуваат за вековните Баварски владетели од династијата Вителсбах, многубројни ремек дела од модерната технологија и архитектура како што е и познатата Алианс – Арена. Светски центар на саеми, град […]

Continue Reading →

СТРАЗБУР – КОЛМАР-11 ОКТОМВРИ

СТРАЗБУР – КОЛМАР 1 ден 06.10.2017 СКОПЈЕ – ХАЛШТАД – САЛЗБУРГ Состанок со групата на паркингот кај спортски центар „Борис Трајковски“ во 13.30 ч. и поаѓање за Салзбург во 14:00 часот. Дневно и ноќно возење низ Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор и царински формалности. 2 ден. 07.10.2017 ХАЛШТАД – САЛЗБУРГ Пристигнување во Халштад во утринските часови. Прошетка низ […]

Continue Reading →

АТИНА-11 ОКТОМВРИ

1 ден 07.10.2017 СКОПЈЕ – АТИНА Состанок на групата на паркингот на салата Борис Трајковски во 18.00 часот. Поаѓање за Атина во 18.30 часот. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности. 2 ден 08.10.2017 АТИНА Пристигнување во Атина во утринските часови. Следи панорамски разглед на градот со локален водич. Панорамско разгледување на плоштадите […]

Continue Reading →

САНТОРИНИ-11 ОКТОМВРИ

1 ден 06.10.2017 Скопје – Пиреа Состанок на групата на паркингот спроти спортски центар Борис Трајковски во 14:30ч. Се патува преку гр. премин Богородица со попатни паузи. 2 ден 07.10.2017 Пиреа – Санторини Пристигнување на пристаништето Пиреа во раните утрински часови. Качување во брод и испловување во 07:25 часот. Пристигнување на пристаништето во Санторини во 15:30 […]

Continue Reading →

ИСТАНБУЛ-11 ОКТОМВРИ

1 ден 07.10.2017 СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ Состанок на групата спроти СЦ Борис Трајковски во 15:00 ч. Поаѓање за Истанбул во 15:30 h. Се патува преку граничниот премин Богородица и Грција. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности. 2 ден 08.10.2017 ИСТАНБУЛ Пристигнување во Истанбул во утринските часови. Панорамско разгледување на градот со автобус: Капали […]

Continue Reading →