Category: 11 авионски

Амалфи – синиот рај на Азурната обала

  АМАЛФИ – АВИОНСКА ПРОГРАМА ( 23 ОКТОМВРИ) 17   Амалфи – синиот рај на Азурната обала Дата: 19.10 – 23.10 Цена : 353 евра за резервации до 25.09 / редовна цена 393 евра    Многумина ќе се согласат дека Италија е можеби една од земјите кои може да се пофали со најголем број на […]

Continue Reading →

11 ТИ ОКТОМВРИ-АМСТЕРДАМ

АМСТЕРДАМ – Градот на вода АВИОН / 4 дена / 3 ноќевања 06 октомври СКОПЈЕ – АМСТЕРДАМ Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 04.30 часот. Авионот за Ајндховен полетува во 06.00 слетува во 08.85 часот. Организиран трансфер од аеродромот до хотелот во Амстердам. Сместување во хотел. Разглед на Амстердам: Плоштадот Дам, Кралската палата […]

Continue Reading →

Стразбур -11 ти Октомври

СТРАЗБУР – АЛЗАС – КОЛМАР– ШВАРЦВАЛД     Авион 5 дена / 4 ноќевања       Во Франција, на исток заграден со планинскиот масив Вогези, а на запад со Германија, се наоѓа регионот АЛЗАС. Историјата, пејсаѓот и културата на овој дел од Франција пленат со својата убавина, разновидност… Главен град на регионот е СТРАЗБУРкој […]

Continue Reading →

11 ти Октомври-Рим

11октомври  во РИМ директен лет од СКОПЈЕ / 06.10-09.10.2017   Рим – Главниот град на Италија кој на секој чекор ги открива своите убавини и фасцинира со историјата која совршено се вклопува во секојдневието во градот.Вечен град, град на седум ридови се само некои од епитетите  кои Рим ги носи над триилјади години од своето постоење. […]

Continue Reading →

11 ти Октомври -Барселона

1ти Октомври во БАРСЕЛОНА со ДИРЕКТЕН ЛЕТ ОД СКОПЈЕ и БЕСПЛАТНИ 10kg БАГАЖ 06.10 – 09.10.2017 Барселона или „каталонската кралица“ е четвртиот најпосетуван град во Светот. Величествен град со прекрасна убавина, кој живее 24 часа дневно. Уживајте во прошетката низ главната градска улица „Рамблас“, застанете покрај живописните човечки статуи или некој од многубројните улични сликари или пак […]

Continue Reading →

11 Октомври-Париз

11ти октомври во ПАРИЗ со ДИРЕКТЕН ЛЕТ ОД СКОПЈЕ 06.10-09.10.2017   Париз – градот на Светлината, препознатлив по Ајфеловата Кула, најубавата авенија Шампзелизе, музејот Лувр, Триумфалната капија, плоштадот Конкорд, дворецот Версај, Операта, кабаре барот Moulen Rouge, Богородичната Црква….Повеќе од 30 мостови, 400 цркви, Монмартр – сликарската „Мека“, Пигал – најживиот кварт со бурен ноќен живот […]

Continue Reading →