Category: 11 Октомври

Амалфи – синиот рај на Азурната обала

  АМАЛФИ – АВИОНСКА ПРОГРАМА ( 23 ОКТОМВРИ) 17   Амалфи – синиот рај на Азурната обала Дата: 19.10 – 23.10 Цена : 353 евра за резервации до 25.09 / редовна цена 393 евра    Многумина ќе се согласат дека Италија е можеби една од земјите кои може да се пофали со најголем број на […]

Continue Reading →

ПАМУККАЛЕ, КУШАДАСИ, ИЗМИР – 11ти Октомври

ПАМУККАЛЕ, КУШАДАСИ, ИЗМИР – 11ти Октомври 06.10.2017 – 11.10.2017 1. ден (06.10.2017) СКОПЈЕ – ЧАНАККАЛЕ Поаѓање од Битола пред Спортска сала Младост во 18;00 часот, (попатно Прилеп, Кавадарци, Неготино) поаѓање од Скопје од пред ВИП хотел во 18;30 часот (попатно Велес) попатни одмори, царински формалности. Ноќно возење (се патува преку Грција). 2. ден (07.10.2017) ЧАНАККАЛЕ-КУШАДАСИ Пристигнување […]

Continue Reading →

11 ти Октомври-Пролом Бања

ПРОЛОМ БАЊА СО ПОСЕТА НА ЃАВОЉА ВАРОШ И ЛУКОВСКА БАЊА 21.10 – 23.10.2017 автобус / 3 дена, 2 ноќи ПРОГРАМА: – сабота – СКОПЈЕ – ПРОЛОМ БАЊА Состанок на групата 15 мин. пред поаѓање. Време планирано за поаѓање 07:30 ч. Патување преку граничен премин Табановце со попатни паузи за одмор. Пристигнување во Пролом Бања околу […]

Continue Reading →

ЉУБЉАНА -11 ОКТОМВРИ

ЉУБЉАНА и бисерите на Словенија 10. Октомври (вторник) СКОПЈЕ – ЉУБЉАНА Состанок на групата на паркингот спроти хотел Холидеј Ин во 16.00 часот. Поаѓање за Љубљана во 16.30 часот. Се патува преку граничниот премин Tабановце. Србија, Хрватска, со попатни паузи и гранични формалности. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.   11 […]

Continue Reading →

КРАКОВ-11 ОКТОМВРИ

КРАКОВ Автобус/ 5 дена /3 ноќевањa   10.10.2017 (вторник) СКОПЈЕ – КРАКОВ Состанок на групата на паркингот спроти хотел Holiday Inn во 13.30 часот. Тргнување за Краков во 14.00. Се патува преку Србија, Унгарија и Словачка со попатни паузи за одмор и царински формалности. Ноќно возење.   11.10.2017 (среда) КРАКОВ Пристигнување во Краков во претпладневните […]

Continue Reading →

OКТОМВРИСКО ПАТУВАЊЕ ,, LA BELLA PUGLIA,,

  OКТОМВРИСКО ПАТУВАЊЕ ,, LA BELLA PUGLIA,, Пулиа е една прекрасна област распространета на југот од Италија, област за кои некои велат дека ,,времето застанало,со население од околу 4 милиони жители од кои повеќето се населени во поголемите градови Бари, Бриндизи, Лече, Фоџа,Таранто. Позната е по производство на масло, 40 % од маслиновото масло во […]

Continue Reading →

11 ТИ ОКТОМВРИ-АМСТЕРДАМ

АМСТЕРДАМ – Градот на вода АВИОН / 4 дена / 3 ноќевања 06 октомври СКОПЈЕ – АМСТЕРДАМ Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 04.30 часот. Авионот за Ајндховен полетува во 06.00 слетува во 08.85 часот. Организиран трансфер од аеродромот до хотелот во Амстердам. Сместување во хотел. Разглед на Амстердам: Плоштадот Дам, Кралската палата […]

Continue Reading →

Стразбур -11 ти Октомври

СТРАЗБУР – АЛЗАС – КОЛМАР– ШВАРЦВАЛД     Авион 5 дена / 4 ноќевања       Во Франција, на исток заграден со планинскиот масив Вогези, а на запад со Германија, се наоѓа регионот АЛЗАС. Историјата, пејсаѓот и културата на овој дел од Франција пленат со својата убавина, разновидност… Главен град на регионот е СТРАЗБУРкој […]

Continue Reading →

ВИЕНА-11 ОКТОМВРИ

ВИЕНА 1 ден 07.10.2017 Скопје – Виена Состанок со групата на паркингот пред спортски центар „Борис Трајковски“ во 15.30 ч. и поаѓање за Виена во 16:00ч. Ноќно патување преку Србија и Унгарија со попатни паузи за одмор и други царински формалности. 2 ден 08.10.2017 Виена Пристигнување во претпладневните часови во Виена и почнуваме со панорамски разглед на градот со локален водич: плоштадот Рингштрасе, Операта, Парламентот, […]

Continue Reading →

ШВАЈЦАРИЈА-11 ОКТОМВРИ

ШВАЈЦАРИЈА СКОПЈЕ – ВЕРОНА – ЛУЦЕРН – ЦИРИХ – БЕРН (ШТААД) – ЖЕНЕВА – МОНТРЕ – ЛОЗАНА – НИОН –  СКОПЈЕ 1 ден 04.10.2017 СКОПЈЕ – ВЕРОНА Состанок на групата во 13:30 ч. на паркингот пред спортски центар БОРИС ТРАЈКОВСКИ и поаѓање за Верона во 14:00ч. Патување преку Србија, Хрватска и Словенија. Дневно и ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.   2 ден 05.10.2017 ВЕРОНА Пристигнување во Верона. Разглед на […]

Continue Reading →

БУДИМПЕШТА-11 ОКТОМВРИ

БУДИМПЕШТА 1 ден 07.10.2017 СКОПЈЕ – БУДИМПЕШТА    Состанок со групата во 16:30ч. на паркингот пред спортски центар „Борис Трајковски“ и поаѓање за Будимпешта во 17.00 ч. Ноќно возење преку Србија со попатни паузи за одмор и царински формалности. 2 ден 08.10.2017  БУДИМПЕШТА Пристигнување во Будимпешта во утринските часови и разглед на градот со локален водич: плоштадот на хероите, Парламентот, Кралската палата, Рибарската тврдина, Цитаделата, […]

Continue Reading →

ПРАГА-11 ОКТОМВРИ

ПРАГА 1 ден 06.10.2017 СКОПЈЕ –ПРАГА Состанок со групата во 14:30ч. на паркингот пред спортски центар Борис Трајковски и поаѓање за Прага во 15.00ч., преку Србија и Унгарија. Дневно и ноќно возење со попатни паузи и царински формалности. 2 ден 07.10.2017 ПРАГА Пристигнување во Прага во попладневните часови. Сместување во хотел. Слободно попладне. Вечерта факултативно можност за крстарење по реката В’лтава или слободна вечер […]

Continue Reading →

ФИРЕНЦА – CINQUE TERRE-11 ОКТОМВРИ

ФИРЕНЦА – CINQUE TERRE 1 ден 06.10.2017 – Скопје – Монтекатини Состанок на групата во 12:30ч. на паркингот кај Спортски центар Борис Трајковски. Поаѓање за Фиренца во 13.00ч. Патување преку Србија, Хрватска и Словенија, со попатни паузи за одмор, пасошка и царинска контрола. Ноќно возење. 2 ден 07.10.2017 – Монтекатини – Пиза – Монтекатини Пристигнување во пладеневните часови во Монтекатини […]

Continue Reading →

ВЕНЕЦИЈА-11 ОКТОМВРИ

ВЕНЕЦИЈА (ВЕРОНА И ТРСТ) 1 ден 07.10.2017 СКОПЈЕ – ТРСТ Состанок со групата во 14:30 ч. и поаѓање за Венеција 15:00 часот на паркингот кај спортски центар „Борис Трајковски“. Дневно и ноќно возење преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор и други царински формалности. 2 ден 08.10.2017  ТРСТ – ПАЛМА НОВА – ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО Пристигнување во Трст во утринските часови. […]

Continue Reading →

МИЛАНО-11 ОКТОМВРИ

МИЛАНО 1 ден 06.10.2017 СКОПЈЕ – МИЛАНО Состанок на групата во 12:30 часот и поаѓање за Милано во 13:00 часот на паркингот кај спортски центар „Борис Трајковски“. Дневно и ноќно возење преку Србија, Хрватска иСловенија со попатни паузи за одмор и други царински формалности. 2 ден 07.10.2017 МИЛАНО Пристигнување во Милано во попладневните часови. Сместување во хотел. Можност за прошетка по раздвижените […]

Continue Reading →

МИНХЕН – ДВОРЦИТЕ НА БАВАРИЈА-11 ОКТОМВРИ

МИНХЕН – ДВОРЦИТЕ НА БАВАРИЈА Минхен – Баварска “Метропола со душа”, еден од најубавите градови во Германија, културен и боемски центар, град со бројни историски споменици кои зборуваат за вековните Баварски владетели од династијата Вителсбах, многубројни ремек дела од модерната технологија и архитектура како што е и познатата Алианс – Арена. Светски центар на саеми, град […]

Continue Reading →

СТРАЗБУР – КОЛМАР-11 ОКТОМВРИ

СТРАЗБУР – КОЛМАР 1 ден 06.10.2017 СКОПЈЕ – ХАЛШТАД – САЛЗБУРГ Состанок со групата на паркингот кај спортски центар „Борис Трајковски“ во 13.30 ч. и поаѓање за Салзбург во 14:00 часот. Дневно и ноќно возење низ Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор и царински формалности. 2 ден. 07.10.2017 ХАЛШТАД – САЛЗБУРГ Пристигнување во Халштад во утринските часови. Прошетка низ […]

Continue Reading →

АТИНА-11 ОКТОМВРИ

1 ден 07.10.2017 СКОПЈЕ – АТИНА Состанок на групата на паркингот на салата Борис Трајковски во 18.00 часот. Поаѓање за Атина во 18.30 часот. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности. 2 ден 08.10.2017 АТИНА Пристигнување во Атина во утринските часови. Следи панорамски разглед на градот со локален водич. Панорамско разгледување на плоштадите […]

Continue Reading →

САНТОРИНИ-11 ОКТОМВРИ

1 ден 06.10.2017 Скопје – Пиреа Состанок на групата на паркингот спроти спортски центар Борис Трајковски во 14:30ч. Се патува преку гр. премин Богородица со попатни паузи. 2 ден 07.10.2017 Пиреа – Санторини Пристигнување на пристаништето Пиреа во раните утрински часови. Качување во брод и испловување во 07:25 часот. Пристигнување на пристаништето во Санторини во 15:30 […]

Continue Reading →

ИСТАНБУЛ-11 ОКТОМВРИ

1 ден 07.10.2017 СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ Состанок на групата спроти СЦ Борис Трајковски во 15:00 ч. Поаѓање за Истанбул во 15:30 h. Се патува преку граничниот премин Богородица и Грција. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности. 2 ден 08.10.2017 ИСТАНБУЛ Пристигнување во Истанбул во утринските часови. Панорамско разгледување на градот со автобус: Капали […]

Continue Reading →

11 ти Октомври-Рим

11октомври  во РИМ директен лет од СКОПЈЕ / 06.10-09.10.2017   Рим – Главниот град на Италија кој на секој чекор ги открива своите убавини и фасцинира со историјата која совршено се вклопува во секојдневието во градот.Вечен град, град на седум ридови се само некои од епитетите  кои Рим ги носи над триилјади години од своето постоење. […]

Continue Reading →

11 ти Октомври -Барселона

1ти Октомври во БАРСЕЛОНА со ДИРЕКТЕН ЛЕТ ОД СКОПЈЕ и БЕСПЛАТНИ 10kg БАГАЖ 06.10 – 09.10.2017 Барселона или „каталонската кралица“ е четвртиот најпосетуван град во Светот. Величествен град со прекрасна убавина, кој живее 24 часа дневно. Уживајте во прошетката низ главната градска улица „Рамблас“, застанете покрај живописните човечки статуи или некој од многубројните улични сликари или пак […]

Continue Reading →

11 Октомври-Париз

11ти октомври во ПАРИЗ со ДИРЕКТЕН ЛЕТ ОД СКОПЈЕ 06.10-09.10.2017   Париз – градот на Светлината, препознатлив по Ајфеловата Кула, најубавата авенија Шампзелизе, музејот Лувр, Триумфалната капија, плоштадот Конкорд, дворецот Версај, Операта, кабаре барот Moulen Rouge, Богородичната Црква….Повеќе од 30 мостови, 400 цркви, Монмартр – сликарската „Мека“, Пигал – најживиот кварт со бурен ноќен живот […]

Continue Reading →