Browsing Category : Зима во Србија 17/18

Hotel Stara Planina****

By | Comments Off on Hotel Stara Planina****

 7 Hotel Stara Planina**** Ценовник Зима 2017/2018  *Цените до Двокреветна соба,Двокреветна + софа и Супериор двокреветна + софа цена по лице/од ноќ ** Цени во Junior,Family,Deluxe апартмани цените се изразени по соба/по ноќ. All inclusive light A B   C                          D Тип на Соба Min/max број   возрасни лица   01.12/17-22.12/17 05.03/18-09.04/18   23.12/17-29.12/17        13.01/18-01.02/18           19.02/18-04.03/18 06.01/18-12.01/18                  02.02/18-18.02/18 30.12/17-05.01/18 Двокреветна…

Read More »

ХОТЕЛ ANGELLA HOTEL & RESIDENCE 4*

By | Comments Off on ХОТЕЛ ANGELLA HOTEL & RESIDENCE 4*

ХОТЕЛ ANGELLA HOTEL & RESIDENCE 4* -15% ПОПУСТ за сите резервации направени до  31.10.2017.* Луксузно опремен хотел кој се наоѓа покрај ски патека. Xотелот располага со лоби бар, детски клуб, ресторан, продавници, велнес центар и спа центар (джакузи, амам, сауна, …), конгресен центар. Услуга на база полупансион (шведски стол) Ценовникот е валиден за период: 07.12.2017-08.04.2018. Цените се изразени во евра…

Read More »

КОНАЦИ СОНЧЕВА ДОЛИНА – ANGELA RESIDENCE 4* (НАЕМ на АПАРТМАНИ)

By | Comments Off on КОНАЦИ СОНЧЕВА ДОЛИНА – ANGELA RESIDENCE 4* (НАЕМ на АПАРТМАНИ)

ЗИМА – КОПАОНИК – 2018 КОНАЦИ СОНЧЕВА ДОЛИНА – ANGELA RESIDENCE 4* (НАЕМ на АПАРТМАНИ) Попуст за рана уплата:-15% попуст за резерввации направени до 31.10.2017 Комплетно реновирани апартмани, се наоѓаат во центарот на туристичкиот комплекс и Националниот парк Копаоник, во непосредна близина на скијачките патеки. Комплексот е центар на сите настани во забавниот живот на Копаоник, тука се наоѓаат голем…

Read More »

ХОТЕЛ PUTNIK 4*

By | Comments Off on ХОТЕЛ PUTNIK 4*

ЗИМА – КОПАОНИК – 2018 ХОТЕЛ PUTNIK 4* http://hotelputnik.com/en/homepage/ Хотел Putnik 4* се наоѓа во Сончева Долина,во најубавиот дел на Копаоник, на 1650 метри надморска височина. Хотелот е комплетно реновиран, сега на своите гости може да им понуди се она што може да им го направи нивниот одмор уште поубав, комфорен, позабавен, попријатен. Хотелот располага со капацитет од 102 соби,…

Read More »

APART HOTEL & SPA ZONED 4*

By | Comments Off on APART HOTEL & SPA ZONED 4*

ЗИМА – КОПАОНИК – 2018 APART HOTEL & SPA ZONED 4* http://hotel-apart-zoned.rs/en/ Apart Hotel & Spa Zoned 4 * е модерен објект изграден во планински стил кој се наоѓа во викенд населбата, на само три километри од центарот Копаоник, на регионалниот пат Копаоник – Рашка. Објектот е изграден од најквалитетни материјали и со својата архитектура и содржини целосно е прилагоден…

Read More »

MILMARI RESORT 3*

By | Comments Off on MILMARI RESORT 3*

ЗИМА – КОПАОНИК – 2018 MILMARI RESORT 3* http://www.milmari.rs/resort/ Вила Милмари 3 * е нов, модерно опремен објект лоциран на планините на Копаоник во викенд населбата на околу 4 километри од центарот на туристичкиот центар. Вилата е изградена според сите европски и светски хотелски стандарди кои овозможуваат пријатен одмор и рекреација. Вила Милмари содржи 22 модерно опремени студија и апартмани,…

Read More »

МИР 4*

By | Comments Off on МИР 4*

5 MIR **** Златибор Локација: сместен во мирниот дел на Златибор, на 230 км од Белград Капацитет: 19 двокреветни соби, 6 луксузни апартмани Содржини: ресторан, бар, кафе тераса, wellness центар (џакузи, сауна,фитнес), игротека ,конгресна сала, паркинг Опременост на собите: мини бар, телефон, сеф, бесплатен wirreles интернет, LCD ТВ, фен, баде мантил, папучи. Цените се дадени на ден по лице за…

Read More »

ПАЛИСАД 4*

By | Comments Off on ПАЛИСАД 4*

PALISAD **** 5      Хотел Палисад се наоѓа во центарот на Златибор во убав дел недалеку од Езерото, окружен со прекрасна борова шума. Овој модерен хотелски комплекс ви нуди одлична услуга, квалитетна храна, како и голем број на содржини за одмор и релаксација. Хотелот располага со 257 соби и 54 апартмани. Прекрасниот ресторан со одлична национална кујна како и монденски…

Read More »

MOНА ****

By | Comments Off on MOНА ****

MONA **** Златибор 5      Хотел Мона се наоѓа во срцето на Златибор, така што неговата поставеност е во близина на сите туристички содржини. Хотекот располага со 14 двокреветни соби и 14 дополнителни соби кои се споени со врата и по потреба може да бидат 7 апартмани или 14 двокреветни соби. Во секоја соба има ТВ, сеф, мини бар, фен,…

Read More »

GUEST HOUSE JUNIOR

By | Comments Off on GUEST HOUSE JUNIOR

GUEST HOUSE JUNIOR Локација: на Копаоник, во туристичкиот центар Брзече на 1070м надморска височина Содржини: 28 соби, Спа центар (релаксирачки базен 2x4m,  сауна, џакузи, соба за масажа, …), сопствена ски патека за почетници – 400м, ски услуги, Ресторан „For Seasons”, a la carte “Vicenzo” ресторан, конференциска сала, 2 сали за состаноци, дискотека, приватен паркинг, фитнес центар, тениски терени, игралиште за…

Read More »

HOTEL JUNIOR ***

By | Comments Off on HOTEL JUNIOR ***

5 HOTEL JUNIOR ***-Копаоник ЦЕНОВНИКОТ Е ВАЛИДЕН ВО ПЕРИОД: 07/12/2017 – 08/04/2018   -15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10.2017 Локација: на Копаоник, во туристичкиот центар Брзече на 1070м надморска височина Содржини: 69 соби и 9 категории на свити, Спа центар (релаксирачки базен 2x4m,  сауна, џакузи, соба за масажа, …), сопствена ски патека за почетници – 400м, ски услуги, Ресторан „For…

Read More »

APARTMENTS KONACI DELUX****

By | Comments Off on APARTMENTS KONACI DELUX****

5 ЦЕНОВНИКОТ Е ВАЛИДЕН ВО ПЕРИОД: 07/12/2017 – 08/04/2018   -15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10.2017 Локација: во средината на туристичкиот центар на Копаоник, во непосредна близина на ски-патеките . Капацитет: 181 апартмани, гостите се пријавуваат во хотел Angela , на рецепција. Хотелски содржини: ресторан Dancing, паркинг. Во околината на објектот има многубројни ресторани, кафетерии, диско, менувачница, супермаркети , продавници. Опременост на собите: бања,…

Read More »

GRAND HOTEL & SPA ****

By | Comments Off on GRAND HOTEL & SPA ****

GRAND HOTEL & SPA ****-Koпаоник Локација: во самиот центар на Копаоник, во непосредна близина на ски-патеките, со панорамски поглед на падините на Копаоник, реновиран 2009 година. Капацитет: 113 стандардни, 15 супериор, 25 фамилијарни соби и 12 апартмани Хотелски содржини: ресторан, forest – аперитив бар со камин, Havana бар со кубанска музика, пул бар, ресторан и пицерија, слаткарница Garden, банка, продавници,…

Read More »

АНГЕЛА 4* КОПАОНИК

By | Comments Off on АНГЕЛА 4* КОПАОНИК

ХОТЕЛ АНГЕЛА КОПАОНИК 5 Локација: во туристичкиот центар на Копаоник, во непосредна близина на ски-патеките . Капацитет: 106 двокреветни и 15 еднокреветни соби, 6 апартмани Хотелски содржини: ресторан Dancing, lobby-aperitiv, dancing bar, менувачница, продавница, паркинг, конгресен центар, пристап до “Grand Oaza” SPA & Wellness центар на 1800 m2, Опременост на собите: бања, minibar, телефон, сателитска TV/DVD ,сеф, WIFI. Цените се…

Read More »

ХОТЕЛ ЈАНАКИЕВ 4* БОРОВЕЦ

By | Comments Off on ХОТЕЛ ЈАНАКИЕВ 4* БОРОВЕЦ

ЕСЕН НА ПЛАНИНА YANAKIEV 4 * – БОРОВЕЦ Вид на сместување ПОЛУПАНСИОН Двокреветна соба (2+1) 25 € Деца до 05.99 год. на доп. легло Бесплатно Деца од 6-11.99 год. на доп. легло 50% попуст Возрасен на доп. легло 30% попуст Цената е во евра по лице за 1 ноќевање и вклучува : Појадок и вечера Користење на внатрешен базен Во цената не…

Read More »

ВИЛИ ЈАГОДА & МАЛИНА БОРОВЕЦ

By | Comments Off on ВИЛИ ЈАГОДА & МАЛИНА БОРОВЕЦ

ЕСЕН НА ПЛАНИНА ВИЛИ JAGODA & MALINA 3 * – БОРОВЕЦ Вид на сместување 15.09-01.12.2017 Вила ЈАГОДА (1-4 лица) 38 € Вила МАЛИНА (1-4 лица) 42 € Цените се во евра за 1 ноќевање за наем на вила и вклучуваат: Ноќевање Паркинг Во цената не е вклучено : Туристичка такса  1 евро на ден Патничко осигурување Напомена: за влез во Р.Бугарија е неопходно…

Read More »

ХОТЕР РИЛА БОРОВЕЦ

By | Comments Off on ХОТЕР РИЛА БОРОВЕЦ

ЕСЕН НА ПЛАНИНА RILA 4* – БОРОВЕЦ   Период на престој : 01.06-15.10.2017 Ноќевање со појадок Полупансион Недела – Четврток Петок – Сабота Недела – Четврток Петок – Сабота Двокреветна соба 52€ 60€ 71€ 79€ Еднокреветна соба 37€ 42€ 47€ 52€   Дополнителни услови : Дете од 2-11.99 год. на дополнително легло Бесплатно Трет возрасен на дополнително легло Ноќевање со појадок…

Read More »

Сребрнац 2* Копаоник

By | Comments Off on Сребрнац 2* Копаоник

  Преноќиште Сребрнац 2* Копаоник   15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2017 (50% УПЛАТА СО РЕЗЕРВАЦИЈА) 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2017 (50% УПЛАТА СО РЕЗЕРВАЦИЈА)   ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ/АПП НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН Тип на сместување 03.12-31.12.2017 Ски опенинг 31.12.2017-03.01.2018 03.01-07.01.2018 07.01-28.01.2018 28.01-18.02.2018 18.02.2018 до крајот на сезоната Двокреветна соба 26 56 (3…

Read More »

Hotel Kraljevi Čardaci Spa **** Kopaonik

By | Comments Off on Hotel Kraljevi Čardaci Spa **** Kopaonik

Hotel Kraljevi Čardaci Spa **** Kopaonik Ценовник важи од 03.12.2017– 08.04.2018 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30. 09. 2017 СО ЗАДОЛЖИТЕЛНА УПЛАТА НА АВАНС ОД 30% ОД ВКУПНАТА СУМА ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН ПЕРИОД СМЕНА SOBA 1/2, 1/2+1 SOBA 1/1 APARTMANI 1/2+2, 1/2+3, 1/2+4     Ski Opening – посебна понуда 03.12. – 17.12. нед/нед 42…

Read More »

Kraljevi Čardaci Spa Apartmani **** Копаоник

By | Comments Off on Kraljevi Čardaci Spa Apartmani **** Копаоник

Kraljevi Čardaci Spa **** Копаоник Апартмани зима 2017/2018 Ценовникот важи за престој од 03.12.2017 – 08.04.2018 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30. 09. 2017 СО ЗАДОЛЖИТЕЛНА УПЛАТА НА АВАНС ОД 30% ОД ВКУПНАТА СУМА ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН НА ДЕН ПЕРИОД СМЕНА 1/3 STUDIO 1/4 APARTMAN 1/6 APARTMAN     Ski Opening – посебна понуда 03.12. – 17.12. нед/нед…

Read More »

Хотел Св. Иван Рилски 4*

By | Comments Off on Хотел Св. Иван Рилски 4*

Хотел Св. Иван Рилски 4* – Банско – Есен 2017 Цените се валидни за период на престој: 07.05 – 01.11.2017(не важат за празници) Вид на сместувањe ПОЛУПАНСИОН Двокреветна соба (2+1) 26 € Еднокреветна соба 36€ Дополнителни услови : Дете до 5.99 год. Бесплатно Дете од 6-11.99 год. на доп.легло 11 € Возрасен на доп.легло 19 € Цените се во евра…

Read More »

ХОТЕЛ GREEN WOOD 4*

By | Comments Off on ХОТЕЛ GREEN WOOD 4*

01.04-09.07.2017 01.09-30.11.2017 Вид на сместување 1 ноќ. 2-3 ноќ. 4-7 ноќ. 8 ноќ. Двокреветна соба (2+0) 30€ 28€ 26€ 24€ Студио (2+2) 32€ 30€ 28€ 26€ Едноспален апартман (2+2) 34€ 32€ 30€ 28€ Двоспален апартман (4+2) 32€ 30€ 28€ 26€   Услови за лица на дополнително легло: – Деца до 3.99 год. – бесплатно – Прво дете од 4-13.99 год.…

Read More »

Хотел Мурите 4*

By | Comments Off on Хотел Мурите 4*

Хотел Мурите 4* – Банско – Есен 2017 Цени валидни за период на престој : 05.03 – 11.06.2017 / 11.09-30.11.2017 (не важат за празници) Вид на сместување 1 ноќ. 2-3 ноќ. 4-5 ноќ. 6-7 ноќ. 8-9 ноќ. Зграда : АЗАЛИА – СЕ ВКЛУЧЕНО Двокреветна соба (2+0) 30 € 26 € 25 € 24 € 22 € Едноспален апартман (2+2) 32…

Read More »

Хотел Гранд Ројал 4*

By | Comments Off on Хотел Гранд Ројал 4*

Хотел Гранд Ројал 4* – Банско – Лето, Есен 2017 Вид на сместување (ноќевање со појадок) 11.04-07.05 30.06-30.09 01.10-31.10 Студио (2+1) 18€ 12€ 16€ Едноспален апартман (2+2) 20€ 14€ 18€ Двоспален апартман (4+2) 18€ 12€ 16€ Дополнителни услови : Дете до 2.99 год. Бесплатно Прво дете од 03-12.99 год на доп.легло Бесплатно Второ дете од 02-12.99 год на доп.легло 50%…

Read More »

Хотел Мариа Антоанета 3*

By | Comments Off on Хотел Мариа Антоанета 3*

Хотел Мариа Антоанета 3* – Банско –  Есен 2017   17.04-09.09.2017 10.09-30.11.2017 Полупансион + 18 € 19 € Се вклучено 22 € 23 € Дополнителни услови : Деца до 5.99 год. на доп.легло Бесплатно Прво дете од 6-11.99 год. на доп.легло Бесплатно Второ дете од 6-11.99 год. на доп.легло 50% попуст Возрасен на доп.легло 30% попуст БОНУСИ : 6=5, 7=6…

Read More »

Хотел Регнум 5*- Банско

By | Comments Off on Хотел Регнум 5*- Банско

Хотел Регнум 5*- Банско –  Есен 2017 ВИКЕНД ЦЕНИ Цени валидни за престој во Петок и Сабота во период до 30.11.2017 Минимален престој – 2 ноќевања Вид на сместување Полупансион Студио – junior suite (2+0) 38€ Едноспален апартман – executive suite (2+2) 44€ Двоспален апартман – grand suite (4+2) 40€ Дополнителни услови : Дете од 0-4.99 год. на доп.легло Бесплатно…

Read More »