Browsing Category : Ситониа Х

Хотел „GOLDEN BEACH“ – Метаморфозис

By | Comments Off on Хотел „GOLDEN BEACH“ – Метаморфозис

Хотелот Голеден Бич е лоциран на 20 метри од плажа во Метаморфозис. Хотелот располага со 45 соби, 1/3 со брачен кревет + нормално легло. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажата и морето. Резервирај   Хотел „GOLDEN BEACH“ – Метаморфозис   Хотелот Голеден Бич е лоциран на…

Read More »

„KOVIOU HOLIDAY VILLAGE” – „PARADISE STUDIOS” – НИКИТИ

By | Comments Off on „KOVIOU HOLIDAY VILLAGE” – „PARADISE STUDIOS” – НИКИТИ

2    „KOVIOU HOLIDAY VILLAGE” – „PARADISE STUDIOS” – НИКИТИ Дестинација: Хотели – Сопствен закуп Paradise studios (дел од хотелот Koviou Holiday Village) се наоѓа на само 250 м. од една од најубавите плажи на Ситониа, Koviou. Располага со 1/2, 1/3 и 1/4 ЕКО соби на приземје без кујна како и со 1/3 и 1/4 студиа и апартмани на приземје, прв…

Read More »

MIRAMARE BUNGALOWS – NEA MARMARAS 

By | Comments Off on MIRAMARE BUNGALOWS – NEA MARMARAS 

MIRAMARE BUNGALOWS – NEA MARMARAS    www.miramarehalkidiki.com ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2017  EBD УПЛАТА 25% ВЕДНАШ , 25% НАЈКАСНО ДО 30.04.2018 И 50% 14 ДЕНА  ДЕНА ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА 5 ДЕНА ПОСЛЕ ПОТВРДУВАЊЕ НА РЕЗЕРВАЦИЈА ДОПОЛНИТЕЛНИ 7.5% ПОПУСТ ЦЕНИ ЗА ДНЕВЕН НАЕМ ВО ЕВРА 5 01.05-31.05 01.10-10.10 01.06-30.06 01.07-14.07 15.07-31.08 01.09-30.09 STUDIO 2Ad 41 56 65 81 61 STUDIO MIN…

Read More »

SUNSET HOTEL 2* – NEA MARMARAS 

By | Comments Off on SUNSET HOTEL 2* – NEA MARMARAS 

SUNSET HOTEL 2* – NEA MARMARAS                                             www.sunsethotel-chalkidiki.com ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА 5 ДЕНА ПОСЛЕ ПОТВРДУВАЊЕ НА РЕЗЕРВАЦИЈА 7.5% ПОПУСТ ЦЕНИ ЗА ДНЕВЕН НАЕМ ВО ЕВРА 5 01.05-31.05 16.09-30.09 01.06-30.06 01.09-15.09 01.07-14.07 15.07-31.08 SINGLE ROOM 1Ad 38 42 51 60 1Ad+1ch(0-5.99) 38 42 51 60 APARTMENT 3Ad+1ch(0-5.99) 72 76 90 95 4Ad 72 76 90 95 2Ad+2ch(0-5.99) 72 76 90 95 DOUBLE ROOM 2Ad…

Read More »

VILLAGE MARE RESIDANCE – KALIVES

By | Comments Off on VILLAGE MARE RESIDANCE – KALIVES

VILLAGE MARE RESIDANCE – KALIVES www.villagemare-residence.gr ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2018 10% ПОПУСТ ( УПЛАТА 50% ДО 15.04.2018) ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА -НОЌЕВАЊЕ 1 28.05-31.05 01.10-06.10 01.06-16.06 10.09-30.09 17.06-14.07 29.08-09.09 15.07-28.08 MAISONETTE 2 Adults 59 83 112 141 3 Adults 59 83 112 141 4 Adults 59 83 112 141 5 Adults 59 83 112 141 6 Adults 59 83 112…

Read More »

DIAPOROS HOTEL 3*- VOURVOUROU     

By | Comments Off on DIAPOROS HOTEL 3*- VOURVOUROU     

DIAPOROS HOTEL 3*– VOURVOUROU       www.hotel-diaporos.com  ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2017 EBD УПЛАТА 25% ВЕДНАШ, 25% НАЈКАСНО ДО 30.04.2018 И 50% 14 ДЕНА  ДЕНА ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА 5 ДЕНА ПОСЛЕ ПОТВРДУВАЊЕ НА РЕЗЕРВАЦИЈА ДОПОЛНИТЕЛНИ 7.5% ПОПУСТ ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН 5 01.06-14.06 16.09-30.09 15.06-30.06 01.09-15.09 01.07-31.08 DOUBLE ROOM GARDEN VIEW 2Ad 82 92 102 DOUBLE ROOM…

Read More »

AKTI TORONI 3* – TORONI

By | Comments Off on AKTI TORONI 3* – TORONI

AKTI TORONI 3* – TORONI www.aktitoroni-hotel.gr ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2017  EBD УПЛАТА 25% ВЕДНАШ , 25% НАЈКАСНО ДО 30.04.2018 И 50% 14 ДЕНА  ДЕНА ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА 5 ДЕНА ПОСЛЕ ПОТВРДУВАЊЕ НА РЕЗЕРВАЦИЈА ДОПОЛНИТЕЛНИ 7.5% ПОПУСТ ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 5 27.04-31.05 01.10-10.10 01.06-15.06 23.09-30.09 16.06-04.07 07.09-22.09 05.07-06.09 STUDIO –BALCONY…

Read More »

PHILOXENIA BUNGALOWS 3* – PSAKOUDIA

By | Comments Off on PHILOXENIA BUNGALOWS 3* – PSAKOUDIA

PHILOXENIA BUNGALOWS 3* – PSAKOUDIA www.philoxenianet.gr ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2018 20% ПОПУСТ (УПЛАТА 100% ДО 15.04.2018) ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 10.05.2018 15% ПОПУСТ (УПЛАТА 100% ДО 31.05.2018) ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН 1 12.05-01.06 30.09-12.10 02.06-22.06 08.09-21.09 23.06-13.07 25.08-07.09 22.09-29.09 14.07-24.08 SINGLE STANDARD 1 Adult 50 70 80 50 110 DOUBLE STANDARD 2 Adults 67 93 107 67 147 3 Adults…

Read More »

MAKEDNOS 3* – NIKITI 

By | Comments Off on MAKEDNOS 3* – NIKITI 

MAKEDNOS 3* – NIKITI      www.hotelmakednos.gr ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2017 УПЛАТА 25% ВЕДНАШ, 25% НАЈКАСНО ДО 30.04.2018 И 50% 14 ДЕНА  ДЕНА ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА 5 ДЕНА ПОСЛЕ ПОТВРДУВАЊЕ НА РЕЗЕРВАЦИЈА ДОПОЛНИТЕЛНИ 7.5% ПОПУСТ ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 5 01.05-15.06 16.09-01.10 16.06-10.07 29.08-15.09 11.07-25.07 26.07-28.08 SINGLE ROOM SEA VIEW 1Ad 32 70…

Read More »

PORFI 3*+  NIKITI

By | Comments Off on PORFI 3*+  NIKITI

PORFI 3*+  NIKITI www.porfi.gr ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2017 EBD УПЛАТА 25% ВЕДНАШ, 25% НАЈКАСНО ДО 30.04.2018 И 50% 14 ДЕНА ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА 5 ДЕНА ПОСЛЕ ПОТВРДУВАЊЕ НА РЕЗЕРВАЦИЈА ДОПОЛНИТЕЛНИ 7.5% ПОПУСТ   ЦЕНИ ЗА СОБА  НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 5 EBD 17.05-10.06 28.09-07.10 11.06-24.06 17.09-27.09 25.06-15.07 27.08-16.09 16.07-26.08 Single Room 1Ad 33 46 65 84…

Read More »

TORONI BLUE SEA 4* – TORONI 

By | Comments Off on TORONI BLUE SEA 4* – TORONI 

TORONI BLUE SEA 4* – TORONI      www.toronibluesea.com ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2017 EBD УПЛАТА 25% ВЕДНАШ, 25% НАЈКАСНО ДО 30.04.2018 И 50% 14 ДЕНА ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА 5 ДЕНА ПОСЛЕ ПОТВРДУВАЊЕ НА РЕЗЕРВАЦИЈА ДОПОЛНИТЕЛНИ 7.5% ПОПУСТ ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА  – ПОЛУПАНСИОН 5 EBD 30.03-15.06 25.09-05.11 16.06-24.06 10.09-24.09 25.06-06.07 27.08-09.09 07.07-26.08 DOUBLE SUPERIOR FOR SINGLE USE…

Read More »

LAGOMANDRA HOTEL & SPA 4* – NIKITI

By | Comments Off on LAGOMANDRA HOTEL & SPA 4* – NIKITI

LAGOMANDRA HOTEL & SPA 4* – NIKITI www.lagomandra.gr ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2017 УПЛАТА 25% ВЕДНАШ.25% НАЈКАСНО ДО 30.04.2018 И 50% 14 ДЕНА ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА 5 ДЕНА ПОСЛЕ ПОТВРДУВАЊЕ НА РЕЗЕРВАЦИЈА ДОПОЛНИТЕЛНИ 7.5% ПОПУСТ ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА ПРИСТИГНУВАЊА ПОМЕЃУ 28.04 И 05.07.2018 ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН 5 28.04-31.05 01.06-14.06 15.06-30.06…

Read More »

BLUE DOLPHIN 4* – METAMORFOSSI

By | Comments Off on BLUE DOLPHIN 4* – METAMORFOSSI

BLUE DOLPHIN 4* – METAMORFOSSI www.bluedolphin.gr ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2017  EBD УПЛАТА 25% ВЕДНАШ , 25% НАЈКАСНО ДО 30.04.2018 И 50% 14 ДЕНА  ДЕНА ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА 5 ДЕНА ПОСЛЕ ПОТВРДУВАЊЕ НА РЕЗЕРВАЦИЈА ДОПОЛНИТЕЛНИ 7.5% ПОПУСТ ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА -ПОЛУПАНСИОН 5 28.04-31.05 01.10-23.10 01.06-30.06 01.09-30.09 01.07-09.07 24.08-31.08 10.07-23.08 DOUBLE ROOM ECO…

Read More »

LAGOMANDRA BEACH 4* – NIKITI

By | Comments Off on LAGOMANDRA BEACH 4* – NIKITI

LAGOMANDRA BEACH 4* – NIKITI www.lagomandra.gr ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.12.2017 EBD УПЛАТА 25% ВЕДНАШ, 25% НАЈКАСНО ДО 30.04.2018 И 50% 14 ДЕНА ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА 5 ДЕНА ПОСЛЕ ПОТВРДУВАЊЕ НА РЕЗЕРВАЦИЈА ДОПОЛНИТЕЛНИ 7.5 % ПОПУСТ ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА ПРИСТИГНУВАЊА ПОМЕЃУ 28.04 И 05.07.2018 ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН 5 EBD 28.04-31.05…

Read More »

VILLAGE MARE 4*- METAMORFOSSI

By | Comments Off on VILLAGE MARE 4*- METAMORFOSSI

VILLAGE MARE 4*– METAMORFOSSI www.villagemare.gr ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.03.2018 10% ПОПУСТ ( УПЛАТА 50% ДО 16.05.2018) ВАЖИ ЗА DBL STANDARD, DBL SUPERIOR , ECO ROOM ,FAMILY STANDARD И DBL SUPERIOR DELUXE) ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.03.2018 15% ПОПУСТ ( УПЛАТА 50% ДО 16.05.2018) ВАЖИ ЗА MAISONETTE TYPE A ,MAISONETTE TYPE B APARTMENT TYPE A И APARTMENT TYPE B ЦЕНИ ЗА СОБА…

Read More »

ANTIGONI BEACH 4*- AGIOS NIKOLAOS

By | Comments Off on ANTIGONI BEACH 4*- AGIOS NIKOLAOS

ANTIGONI BEACH 4*- AGIOS NIKOLAOS www.antigonibeach.gr ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2017 УПЛАТА 25% ВЕДНАШ, 25% НАЈКАСНО ДО 30.04.2018 И 50% 14 ДЕНА ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА 5 ДЕНА ПОСЛЕ ПОТВРДУВАЊЕ НА РЕЗЕРВАЦИЈА ДОПОЛНИТЕЛНИ 7.5% ПОПУСТ ЦЕНИ ЗА  СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА СО ВКЛУЧЕН ПОЈАДОК 5   08.05-20.05   21.05-10.06 01.10-08.10 11.06-30.06 16.09-30.09 01.07-15.07 26.08-15.09 16.07-25.08 JUNIOR…

Read More »

ASSA MARIS 4* – AGIOS NIKOLAOS

By | Comments Off on ASSA MARIS 4* – AGIOS NIKOLAOS

ASSA MARIS 4* – AGIOS NIKOLAOS www.assa-maris.gr ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2017 EBD УПЛАТА 25% ВЕДНАШ, 25% НАЈКАСНО ДО 30.04.2018 И 50% 14 ДЕНА ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА 5 ДЕНА ПОСЛЕ ПОТВРДУВАЊЕ НА РЕЗЕРВАЦИЈА ДОПОЛНИТЕЛНИ 7.5% ПОПУСТ ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА СЕ ВКЛУЧЕНО ВО ЕВРА 5   28.04-23.05 27.09-07.10 24.05-06.06 07.06-19.06 03.09-15.09 20.06-30.06 28.08-02.09…

Read More »

SITHONIA BEACH THALASSO & SPA 5* – N.Marmaras

By | Comments Off on SITHONIA BEACH THALASSO & SPA 5* – N.Marmaras

SITHONIA BEACH THALASSO & SPA 5* – N.Marmaras www.portocarras.gr ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 15.12.2017 УПЛАТА 25% ВЕДНАШ , 25% НАЈКАСНО ДО 30.04.2018 И 50% 14 ДЕНА  ДЕНА ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА 5 ДЕНА ПОСЛЕ ПОТВРДУВАЊЕ НА РЕЗЕРВАЦИЈА ДОПОЛНИТЕЛНИ 7.5% ПОПУСТ ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА  НА БАЗА  СЕ ВКЛУЧЕНО 5 28.04-18.05 08.10-28.10 19.05-15.06 01.10-07.10 16.06-29.06…

Read More »

ANTHEMUS SEA BEACH & SUITES 5* – NIKITI

By | Comments Off on ANTHEMUS SEA BEACH & SUITES 5* – NIKITI

ANTHEMUS SEA BEACH & SUITES 5* – NIKITI www.anthemussea.gr ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2017 УПЛАТА 25% ВЕДНАШ, 25% НАЈКАСНО ДО 30.04.2018 И 50% 14 ДЕНА ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА 5 ДЕНА ПОСЛЕ ПОТВРДУВАЊЕ НА РЕЗЕРВАЦИЈА ДОПОЛНИТЕЛНИ 7.5% ПОПУСТ ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН 5 20.04-20.05 05.10-31.10 21.05-20.06 21.09-04.10 21.06-07.07 03.09-20.09 08.07-02.09 JUNIOR SUITE FRONT…

Read More »

CRONWELL RESORT SERMILIA 5* – PSAKOUDIA

By | Comments Off on CRONWELL RESORT SERMILIA 5* – PSAKOUDIA

CRONWELL RESORT SERMILIA 5* – PSAKOUDIA www.sermilia.cronwell.com ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2017 EBD УПЛАТА 25% ВЕДНАШ,  25% НАЈКАСНО ДО 30.04.2018 И 50% 14 ДЕНА ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА 5 ДЕНА ПОСЛЕ ПОТВРДУВАЊЕ НА РЕЗЕРВАЦИЈА ДОПОЛНИТЕЛНИ 7. 5% ПОПУСТ ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН ВО ЕВРА 5 27.04-25.05 27.09-13.10 26.05-06.06 07.06-01.07 15.09-26.09 02.07-25.07 26.07-27.08 28.08-14.09…

Read More »

BLUE LAGOON PRINCESS 5* – KALIVES

By | Comments Off on BLUE LAGOON PRINCESS 5* – KALIVES

BLUE LAGOON PRINCESS 5* – KALIVES www.bluelagoongroup.com ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2017 УПЛАТА 25% ВЕДНАШ, 25% НАЈКАСНО ДО 30.04.2018 И 50% 14 ДЕНА ПРЕД ПРИCТИГНУВАЊЕ ЗА ЦЕЛОСНА УЛАТА 5 ДЕНА ПОСЛЕ ПОТВРДУВАЊЕ НА РЕЗЕРВАЦИЈА ДОПОЛНИТЕЛНИ 7.5% ПОПУСТ ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА СЕ ВКЛУЧЕНО 5 03.05-14.05 02.10-10.10 15.05-04.06 18.09-01.10 05.06-02.07 04.09-17.09 03.07-23.07 28.08-03.09 24.07-27.08 TWIN ROOM…

Read More »