Category: Касандра

ВИЛА ПЕТРА ПЕФКОХОРИ

ВИЛА Петра   се наоѓа во Пефкохори  на  50 метри од песочна  плажа бо строг центар на градот веднас до луна паркот. Располага со четворокреветни апартмани  распоредени на прв кат, со комплет опремена кујна со фрижидер, бања, ТВ, клима  и Wi-Fi(вклучени во цената). Опис: една просторија со брачен кревет-спална со тераса  и втора просторија дневен престој […]

Continue Reading →

ВИЛА МАГНОЛИЈА ПЕФКОХОРИ

ВИЛА МАГНОЛИЈА ПЕФКОХОРИ   ВИЛА Магнолија  60 м2 се наоѓа во Пефкохори на  300 метри од песочна широка плажа и на 300 метри од центарот на градот. Располага со четворокреветни апартмани  распоредени на прв кат, комплет опремена кујна со голем фрижидер, бања, ТВ, клима  и Wi-Fi(вклучени во цената). Опис: една просторија со брачен кревет-спална (со […]

Continue Reading →

ВИЛА АЗУРА ПЕФКОХОРИ

ВИЛА АЗУРА ПЕФКОХОРИ   ВИЛА Азура се наоѓа во Пефкохори  во непосредна близина на Хотел Ригакис на  30 метри од песочна широка плажа и на 300 метри од центарот на градот. Располага со четворокреветни апартмани  распоредени на прв кат, комплет опремена кујна со фрижидер, бања, ТВ, клима  и Wi-Fi(вклучени во цената). Опис: една просторија со […]

Continue Reading →

ВИЛА МИМА ПЕФКОХОРИ

ВИЛА Мима  се наоѓа во Пефкохори  на  100 метри од песочна широка плажа и на 200 метри од центарот на градот. Располага со четворокреветни апартмани  распоредени на прв кат, со комплет опремена кујна со фрижидер, бања, ТВ, клима  и Wi-Fi(вклучени во цената). Опис: една просторија со брачен кревет-спална  и втора просторија дневен престој со два […]

Continue Reading →

Фурка – Александар

Фурка се наоѓа на стотина км од Солун и секоја година привлекува се поголем број на туристи. Првата работа со која се среќаваат туристите во ова место е прекрасната плажа која се наоѓа на околу 200 метри од вилата.Фурка е комбинација од природни убавини, одлични објекти и мирен ноќен живот. Местото е богато со зеленило, морето е кристално […]

Continue Reading →

ПОЛИХРОНО-ВИЛА NORTH LUX

Вила North Lux е нова вила, која изобилува со модерна и најновa опрема. Лоцирана  е во   самото Полихроно, на само 30 метри од прекрасната песочна плажа, распостранета на околу 8 км, кристално тиркизно море, идеално за фамилијарен одмор со деца и за сите оние на кои им е потребен вистински релаксирачки одмор. Во нејзина близина се […]

Continue Reading →

Пефкохори – Рафаил

Вила Рафаил е лоцирана во Пефкохори на главниот пат на 200-тина метри до прекрасната плажа со златен песок и неверојатно сина вода. Вилата располага со студија за 3 лица , кои се распоредени на прв или втор спрат. Сите студија се опремени со ТВ, клима ( Јули и Август бесплатно,  доплата од 3 еур на […]

Continue Reading →

Пефкохори – Вила Sandy

Вила Sandy се наоѓа во мирниот дел на Пефкохори на околу 50м. оддалеченост од плажа. Овој објект се состои од двокреветни и петокревреветни апартмани како и двокреветни , трокреветни и четворокреветни студија. Студијата располагаат со мини кујни тоалет телевизор и клима вклучена во цената. При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот […]

Continue Reading →

Калитеа – Теа

Вила Теа се наоѓа на самата магистрала во центарот на Калитеа, веднаш до подвозникот кој води до плажа, веднаш до малата црква и паркот видиковец. До плажа има 200м пешачење. Вилата се состои само од 2+1 студија и две трокреветни студија. Сите нејзини соби гледаат кон море и се лоцирани на приземје или прв спрат, […]

Continue Reading →

ПОЛИХРОНО -Вила ГРЕЈ

    1         Вила Греј се наоѓа во централниот дел на Полихроно, одалечена околу  90метри од плажа. Располага со четворокреветен апартман и петокреветен дуплекс апартман. Апартманите се наоѓаат на високо приземје и имаат по едно паркинг место. Опремени се со мини кујна со инветар и голем фризижидер, бања, балкон, ТВ, WiFi и клима  […]

Continue Reading →

Вила „Панос“ -Полихроно

18    Вила „Панос“ се наоѓа во Полихроно на 50 метри од плажата. Иделна вила за сместување на семејства/фамилии. Располага со 7 апартмани (дуплекс) кои располагаат со 7/8 кревети. ПРВО И ВТОРО ЛИЦЕ ПЛАЌААТ РЕДОВНА СУМА ТРЕТО И ЧЕТВРТО ЛИЦЕ ПЛАЌААТ 35 ЕВРА ФИКСНО, НЕЗАВИСНО ДАЛИ КОРИСТАТ ПРЕВОЗ. ПЕТТО, ШЕСТО ЛИЦЕ ПЛАЌААТ САМО ПРЕВОЗ ДОКОЛКУ КОРИСТАТ. […]

Continue Reading →

Вила- TASULA– Полихроно

18   Вила- TASULA– Полихроно Вила Тасула во Полихроно се наоѓа на една од најдобрите локации и e oдалечена на 50м од плажа.Од центарот на град е одалечена 200м. Вилата располага со 3+1 апартмани со ранч кревет во кујната и паркинг кој се наоѓа пред вилата.  Собите се наоѓаат на приземје. Во собите има комплетна опремена […]

Continue Reading →

ВИЛА ВИКИ – ХАНИОТИ

ЛЕТО 2018 ХАНИОТИ вила ВИКИ           Вила Вики се наоѓа во мирен дел на Ханиоти во близина на х.Тропикал на околу 450 метри од плажа, а од супермаркетот Масутис околу 300 м. Сите сместувачки единици се свртени према исток (претежно се во сенка), сместени во приземје во мирен дел со преубав двор со […]

Continue Reading →

 Вила THEMELIS-FURKA

28         Вила THEMELIS Темелис е хотел од апартмански тип. Има прекрасен двор со зеленило и палми и два базена, еден голем и еден мал, детски. Покрај базенот се наоѓа кафе бар со лежалки и чадори кои се бесплатни, а позади хотелот има паркинг за гостите. Хотелот е оддалечен околу 280 м.од плажа, […]

Continue Reading →

 Вила OKEANIS-FURKA

28     Вила OKEANIS Вила ОКЕАНИС се наоѓа во мирниот дел на Фурка и на оддалеченост на околу 40 метри од градската плажа. Располага со 1/4 апартмани на кат и на ниско приземје, со пространи тераси. Сите апартмани се комплетно опремени со мебел, тоалет, мини кујна, ТВ и клима уред чие користење е бесплатно. Цени […]

Continue Reading →

ФУРКА – АГ.ГЕОРГИОС

4    Фурка се наоѓа на стотина км од Солун и секоја година привлекува се поголем број на туристи. Првата работа со која се среќаваат туристите во ова место е прекрасната плажа која се наоѓа на 70 метри од вилата.Фурка е комбинација од природни убавини, одлични објекти и мирен ноќен живот. Местото е богато со зеленило, морето е […]

Continue Reading →

ФУРКА-АЛЕКСАНДАР

4    ФУРКА-АЛЕКСАНДАР Фурка се наоѓа на стотина км од Солун и секоја година привлекува се поголем број на туристи. Првата работа со која се среќаваат туристите во ова место е прекрасната плажа која се наоѓа на околу 200 метри од вилата.Фурка е комбинација од природни убавини, одлични објекти и мирен ноќен живот. Местото е богато со зеленило, […]

Continue Reading →

НЕА КАЛИКРАТИЈА ВИЛА ЕВИ 2

4     НЕА КАЛИКРАТИЈА ВИЛА ЕВИ 2 НЕА КАЛИКРАТИЈА- Вила „Evi II“ Ново во нашата понуда-Неа Каликратија, оддалечено само 40 км од Солун, првото туристичко место кое ќе Ве сретне на патот кон Касандра. Градот кој живее цела година изобилува со ресторани, таверни, амбуланта, аптеки, маркети, слаткарници, продавници (Lidl, Masutis, Marinopoulos)….Во центарот се наоѓа голем […]

Continue Reading →

НЕА КАЛИКРАТИЈА ВИЛА ЕВИ 1

4     НЕА КАЛИКРАТИЈА ВИЛА ЕВИ 1 НЕА КАЛИКРАТИЈА- Вила „Evi I“ Ново во нашата понуда-Неа Каликратија, првото туристичко место кое ќе Ве сретне на патот кон Касандра оддалечено само 40 километри од Солун. Градот кој живее цела година изобилува со ресторани, таверни, амбуланта, аптеки, маркети, слаткарници, продавници (Lidl, Masutis, Marinopoulos)….Во центарот се наоѓа голем […]

Continue Reading →

ХАНИОТИ-ПАНОРАМА

      11 ХАНИОТИ-ПАНОРАМА Вила Панорама е нов објект на главниот влез во Ханиоти и е одалечена од плажа околу 7 мин. Вилата располага со едноспални апартмани .  Сите соби нудат прекрасен панорамски поглед на градот и морето, тераси, клима уред (вклучен во цената), WiFi интернет, и паркинг во непосредна близина. Вилата е идеален избор за […]

Continue Reading →

ВИЛА ХРИСТО – ФЛОГИТА

27Вила ХРИСТО Вила Христо е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина на кафе бар Пастази, и на околу 40 м. од плажата. Располага со 1/6 дуплекс ,со две спални и простран дневен престој , модерно дизајниран, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространи тераси wi-fi –(вклучена во цената) 10% попуст до 31.01 Цени за термини по типови простории и услуги […]

Continue Reading →

ВИЛА МАРИА – ФЛОГИТА

27 Вила Maria Вила МАРИА е лоцирана во центарот на Неа Флогита,во близина хотел Корфу, и на околу 50 м. од плажата. Располага со четворокреветен апартман простран, модерно дизајнирани, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и  пространи тераси 10 % ПОПУСТ ДО 31.01 Цени за термини по типови простории и услуги Термини 1/4 Апартман  Бр. ноќевања 19/05/2018 […]

Continue Reading →

ВИЛА КОРФУ НЕА ФЛОГИТА

27     Вила CORFU Вила КОРФУ е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел Корфу, и на околу 50 м. од плажата. Располага со четворокреветни и петокреветни апартмани и четворокреветни студија, пространи, модерно дизајнирани, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространи тераси                                                                                       10% ПОПУСТ ДО 31,01 Цени за термини по […]

Continue Reading →

ВИЛА ЛИТЦА-ФЛОГИТА

27Вила ЛИТЦА Вила Литца е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина на вила Корфу, и на околу 70 м. од плажата. Располага со 1/5 апартман , простран , модерно дизајниран, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространа тераси wi-fi –(вклучена во цената) 10% попуст до 31.01 Цени за термини по типови простории и услуги Термини 1/5 Апартман  Бр. ноќевања […]

Continue Reading →

Вила ТАЛАСА ПЕФКОХОРИ

ПЕФКОХОРИ вила ТАЛАСА    ЛЕТО 2018 ПОПУСТ ОД 10% ЗА КОМПЛЕТ УПЛАТИ ДО 28.02.2018   Вила ТАЛАСА се наоѓа на 40 метри од плажа. Располагасо трикреветни студија со балкон, комплет опремена кујна, бања, ТВ и клима (се доплака 5евра на ден) и Wi-Fi. Истата е од Б-категорија.   Опис на студијата: 1/3 студио на ниско приземје […]

Continue Reading →

Вила ПАРТЕНИС ПЕФКОХОРИ

ЛЕТО 2018 ПЕФКОХОРИ  –вила ПАРТЕНИС ПОПУСТ ОД 10% ЗА КОМПЛЕТ УПЛАТИ ДО 28.02.2018 Вила ПАРТЕНИС се наоѓа на 120 метри од плажа над супермаркетот Масутис. Комплексот располага со убаво уреден двор со скара и туш. Сместувањето е во апартмани сместени на приземје 1 и 2 кат. Секој апартман има балкон, комплет опремена кујна, бања, ТВ, […]

Continue Reading →

Вила СОФИЈА ХАНИОТИ

ЛЕТО 2018 ХАНИОТИ вила СОФИЈА ПОПУСТ ОД 10% ЗА КОМПЛЕТ УПЛАТИ ДО 28.02.2018 Вила Софија се наоѓа во централниот дел на Ханиоти, одалечена 80 метри од плажа. Располага со трoкреветни студиjа и четирикреветни апартмани на први и втори кат. Секое студио/апартман е опремено со мини кујна, бања, балкон, ТВ, WiFi и клима вклучена во цена. […]

Continue Reading →

Хотел KOPSIS Beach – Пефкохори

Хотел KOPSIS Beach – Пефкохори 1  Ценовник лето 2018 http://www.kopsis.gr/en/rooms.php Цените се дадени по соба 01/06/18 – 14/06/18 09/09/18 – 23/09/18 *** минимум 4 ноќевања *** Сместување: Цена / услуга 2 Возрасни 69€ / BB 2 + 1 дете (4-11,99год) 75€ / BB 2 + 2 деца (4-11,99год) 79€ / BB 3 Возрасни 92€ / […]

Continue Reading →

ВИЛА КОНСТАНТИН ЛУКС ПЕФКОХОРИ

ПЕФКОХОРИ   ЛЕТО 2018           ВИЛА КОНСТАНТИН ЛУКС           1          Ценовник бр.1 со важност од 01.02.2018 Вила Константин ЛУКС се наоѓа на сама плажа во мирниот дел на Пефкохори. Вилата располага со мезонети – дневен престој со кревет на извлекување и кујна, по скали во галерија (горен дел) е спална […]

Continue Reading →

Вила „VRAHOS“ – Афитос

Вила „VRAHOS“ – Афитос 2 Вила Врахос се наоѓа на една од најдобрите локации со инзвореден поглед на плажата и морето на Афитос. Истата е лоцирана на пешачката улица каде има голем број на таверни. Вилата е одалечена на 5-7 мин. од плажа. Вила Врахос располага со 1/2 и 1/3 студиа и 1/3, 1/4 и […]

Continue Reading →