Category: Халкидики

ВИЛА ПЕТРА ПЕФКОХОРИ

ВИЛА Петра   се наоѓа во Пефкохори  на  50 метри од песочна  плажа бо строг центар на градот веднас до луна паркот. Располага со четворокреветни апартмани  распоредени на прв кат, со комплет опремена кујна со фрижидер, бања, ТВ, клима  и Wi-Fi(вклучени во цената). Опис: една просторија со брачен кревет-спална со тераса  и втора просторија дневен престој […]

Continue Reading →

ВИЛА МАГНОЛИЈА ПЕФКОХОРИ

ВИЛА МАГНОЛИЈА ПЕФКОХОРИ   ВИЛА Магнолија  60 м2 се наоѓа во Пефкохори на  300 метри од песочна широка плажа и на 300 метри од центарот на градот. Располага со четворокреветни апартмани  распоредени на прв кат, комплет опремена кујна со голем фрижидер, бања, ТВ, клима  и Wi-Fi(вклучени во цената). Опис: една просторија со брачен кревет-спална (со […]

Continue Reading →

ВИЛА АЗУРА ПЕФКОХОРИ

ВИЛА АЗУРА ПЕФКОХОРИ   ВИЛА Азура се наоѓа во Пефкохори  во непосредна близина на Хотел Ригакис на  30 метри од песочна широка плажа и на 300 метри од центарот на градот. Располага со четворокреветни апартмани  распоредени на прв кат, комплет опремена кујна со фрижидер, бања, ТВ, клима  и Wi-Fi(вклучени во цената). Опис: една просторија со […]

Continue Reading →

ВИЛА МИМА ПЕФКОХОРИ

ВИЛА Мима  се наоѓа во Пефкохори  на  100 метри од песочна широка плажа и на 200 метри од центарот на градот. Располага со четворокреветни апартмани  распоредени на прв кат, со комплет опремена кујна со фрижидер, бања, ТВ, клима  и Wi-Fi(вклучени во цената). Опис: една просторија со брачен кревет-спална  и втора просторија дневен престој со два […]

Continue Reading →

Вила- TASULA– Полихроно

18   Вила- TASULA– Полихроно Вила Тасула во Полихроно се наоѓа на една од најдобрите локации и e oдалечена на 50м од плажа.Од центарот на град е одалечена 200м. Вилата располага со 3+1 апартмани со ранч кревет во кујната и паркинг кој се наоѓа пред вилата.  Собите се наоѓаат на приземје. Во собите има комплетна опремена […]

Continue Reading →

ВИЛА ВИКИ – ХАНИОТИ

ЛЕТО 2018 ХАНИОТИ вила ВИКИ           Вила Вики се наоѓа во мирен дел на Ханиоти во близина на х.Тропикал на околу 450 метри од плажа, а од супермаркетот Масутис околу 300 м. Сите сместувачки единици се свртени према исток (претежно се во сенка), сместени во приземје во мирен дел со преубав двор со […]

Continue Reading →

Вила “ALEXANDRA” – Неос Мармарас

Вила “ALEXANDRA” – Неос Мармарас Бесплатно сместување за 3-то и 4-то лице во Студио   Вила “Alexandra” – Неос Мармарас, се наоѓа во непосредна близина на пристаништето и 50m oд нај блиската (мала плажа) и на околу 500m од познатата плажа Paradisos. Располага со 1/2, 1/3 и 1/4 студија со редовни легла. 1/2 и 1/3 студијата се на приземје и I кат, каде […]

Continue Reading →

ХАНИОТИ-ПАНОРАМА

      11 ХАНИОТИ-ПАНОРАМА Вила Панорама е нов објект на главниот влез во Ханиоти и е одалечена од плажа околу 7 мин. Вилата располага со едноспални апартмани .  Сите соби нудат прекрасен панорамски поглед на градот и морето, тераси, клима уред (вклучен во цената), WiFi интернет, и паркинг во непосредна близина. Вилата е идеален избор за […]

Continue Reading →

ВИЛА ХРИСТО – ФЛОГИТА

27Вила ХРИСТО Вила Христо е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина на кафе бар Пастази, и на околу 40 м. од плажата. Располага со 1/6 дуплекс ,со две спални и простран дневен престој , модерно дизајниран, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространи тераси wi-fi –(вклучена во цената) 10% попуст до 31.01 Цени за термини по типови простории и услуги […]

Continue Reading →

ВИЛА ЛИТЦА-ФЛОГИТА

27Вила ЛИТЦА Вила Литца е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина на вила Корфу, и на околу 70 м. од плажата. Располага со 1/5 апартман , простран , модерно дизајниран, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространа тераси wi-fi –(вклучена во цената) 10% попуст до 31.01 Цени за термини по типови простории и услуги Термини 1/5 Апартман  Бр. ноќевања […]

Continue Reading →

Вила ТАЛАСА ПЕФКОХОРИ

ПЕФКОХОРИ вила ТАЛАСА    ЛЕТО 2018 ПОПУСТ ОД 10% ЗА КОМПЛЕТ УПЛАТИ ДО 28.02.2018   Вила ТАЛАСА се наоѓа на 40 метри од плажа. Располагасо трикреветни студија со балкон, комплет опремена кујна, бања, ТВ и клима (се доплака 5евра на ден) и Wi-Fi. Истата е од Б-категорија.   Опис на студијата: 1/3 студио на ниско приземје […]

Continue Reading →

Вила ПАРТЕНИС ПЕФКОХОРИ

ЛЕТО 2018 ПЕФКОХОРИ  –вила ПАРТЕНИС ПОПУСТ ОД 10% ЗА КОМПЛЕТ УПЛАТИ ДО 28.02.2018 Вила ПАРТЕНИС се наоѓа на 120 метри од плажа над супермаркетот Масутис. Комплексот располага со убаво уреден двор со скара и туш. Сместувањето е во апартмани сместени на приземје 1 и 2 кат. Секој апартман има балкон, комплет опремена кујна, бања, ТВ, […]

Continue Reading →

Вила СОФИЈА ХАНИОТИ

ЛЕТО 2018 ХАНИОТИ вила СОФИЈА ПОПУСТ ОД 10% ЗА КОМПЛЕТ УПЛАТИ ДО 28.02.2018 Вила Софија се наоѓа во централниот дел на Ханиоти, одалечена 80 метри од плажа. Располага со трoкреветни студиjа и четирикреветни апартмани на први и втори кат. Секое студио/апартман е опремено со мини кујна, бања, балкон, ТВ, WiFi и клима вклучена во цена. […]

Continue Reading →

Хотел KOPSIS Beach – Пефкохори

Хотел KOPSIS Beach – Пефкохори 1  Ценовник лето 2018 http://www.kopsis.gr/en/rooms.php Цените се дадени по соба 01/06/18 – 14/06/18 09/09/18 – 23/09/18 *** минимум 4 ноќевања *** Сместување: Цена / услуга 2 Возрасни 69€ / BB 2 + 1 дете (4-11,99год) 75€ / BB 2 + 2 деца (4-11,99год) 79€ / BB 3 Возрасни 92€ / […]

Continue Reading →

ВИЛА КОНСТАНТИН ЛУКС ПЕФКОХОРИ

ПЕФКОХОРИ   ЛЕТО 2018           ВИЛА КОНСТАНТИН ЛУКС           1          Ценовник бр.1 со важност од 01.02.2018 Вила Константин ЛУКС се наоѓа на сама плажа во мирниот дел на Пефкохори. Вилата располага со мезонети – дневен престој со кревет на извлекување и кујна, по скали во галерија (горен дел) е спална […]

Continue Reading →

Вила „VRAHOS“ – Афитос

Вила „VRAHOS“ – Афитос 2 Вила Врахос се наоѓа на една од најдобрите локации со инзвореден поглед на плажата и морето на Афитос. Истата е лоцирана на пешачката улица каде има голем број на таверни. Вилата е одалечена на 5-7 мин. од плажа. Вила Врахос располага со 1/2 и 1/3 студиа и 1/3, 1/4 и […]

Continue Reading →

АПАРТМАНИ МАРТА ХАНИОТИ

ХАНИОТИ АПАРТМАНИ МАРТА ЛЕТО 2018 Апартманите МАРТА се наоѓаат во централниот дел на Ханиоти наспроти влезот на хотел Сосурас, оддалечени околу 50-60 метри од плажа. Располагаме со четирикреветни апартмани на втори кат. Секој апартман располага со комплет опремена кујна со голем фрижидер и шпорет со рерна, бања, балкон, ТВ со сателитска, Wi-Fi и клима вклучена во […]

Continue Reading →

 Вила ФУЛИС  ПОЛИХРОНО   

ЛЕТО  2018  ПОЛИХРОНО          вила ФУЛИС        Ценовник бр.1 со важност од 10/02/2018   Вила ФУЛИС се наоѓа на влаезот во Полихроно, во мирен дел, оддалечена околу 50м од плажа. Вилата располага со трикреветни апартмани со дополнително легло, и четирикреветни апартмани. Трикреветните апартмани се наоѓаат на ниско приземје и спрат, а четирикреветните апартмани се само на ниско приземје. […]

Continue Reading →

Вила ГАЛИНИ – Калитеа

Вила ГАЛИНИ – Калитеа Ценовник бр.2 со важност од 03.Јан.2018 Вилата ГАЛИНИ се наоѓа на сама плажа во Калитеа. Располага со сопствена плажа, лежалки и чадор за секоја соба. Идеална локација за вистински одмор со опуштање од звукот и бојата на морето. Сите соби се со поглед на море. Вилата располага со безжичен интернет со брзина […]

Continue Reading →

Хотел “CALYPSO” 3* – Ханиоти

Хотел “CALYPSO” 3* – Ханиоти website   3* хотел “Calypso” е лоциран на главниот влез во Ханиоти, односно на 50m од плоштадот, опкружен до многуте барови, ресторани, продавници и на околу 150m од плажа. Хотел “Calypso” е декориран со традиционална грчка архитектура што го прави најдобар и најкаракеристичен хотел во Ханиоти. Со својот уникатен стил и удобности, […]

Continue Reading →

Hotel “AMMON GARDEN” 3* – Пефкохори

Hotel “AMMON GARDEN” 3* – Пефкохори website   На само 100m од плажа и 200m од центар е лоциран 3* хотел “Ammon Garden”. Хотелски соджини: 27 хотелски студија на приземје, први и втори кат, базен со 2 нивоа на длабочина од 1,10м и 2,20м со лежалки и чадори, лоби бар покрај базенот со голем избор на пијалоци, ресторан во […]

Continue Reading →

Вила “MARIA” – Ханиоти

Вила “MARIA” – Ханиоти Бесплатно сместување за 3-то и 4-то лице во студио   Вила “Maria” се наоѓа во центарот на Ханиоти, односно на самиот плоштад и нa oколу 150m oд плажа. Располага со 1/2 и 1/3 студија со редовни легла, како и 1/3+1 студија со 3 редовни и 1 дополнително легло на развлекување на I и II кат. Сите се комплетно опремени со: кујна […]

Continue Reading →

Hotel “PILALIDIS” 3* – Пефкохори

Hotel “PILALIDIS” 3* – Пефкохори website       Хотел “Pilalidis” се наоѓа на 150m од плажа и околу 300m од центарот на Пефкохори под главниот пат во крајниот дел на пефкохори. Хотелски соджини: Се состои од главна зграда во која се наоѓа Рецепција со Lobby bar и Ресторан, голем хол со фолтељи каде гостите си го остваат багажот на […]

Continue Reading →

Villa “THEANO” – Калитеа

Villa “THEANO” – Калитеа Бесплатно сместување за 3-то лице во студио / 5-то лице во апартман   Вила “Theano”, се наоѓа во строгиот центар на Калитеа односно на самата пешачка зона и на околу 150m од плажа. Вилата располага со 1/3 студија и 3+2 дуплекс апартмани со две одделни спални. Секое студио / апартман е комплетно опремено со: кујна (со […]

Continue Reading →

Вила “GRIGORIOU” – Калитеа

Вила “GRIGORIOU” – Калитеа Бесплатно сместување за 3-то и 4-то лице во студио   Вила “Grigoriou”, се наоѓа во строгиот центар на Калитеа односно на II пешачка зона, опкружена со многу продавници, бутици, ресторани, играчници за деца, кафе барови… веднаш наспроти вила “Theano” и на 170m од плажа. Вилата располага со 1/3 (спална и одделен кревет) и 1/4 (брачен и […]

Continue Reading →

Villa “ZORBAS” – Неа Флогита

Villa “ZORBAS” – Неа Флогита Бесплатно сместување за 3то, 4то и 5то лице во АПТ /3+2/ | 5то и 6то во дуплекс АПТ /4+2/   Вила “Zorbas” се наоѓа на сама плажа во строгиот центар на Неа Флогита. Вилата располага со апартмани со една спална /3+2/, три легла во кујната и брачен кревет во спалната, долга и тесна тераса со страничен поглед кон […]

Continue Reading →

ВИЛА ДИАМАНТИС- ХАНИОТИ

Ханиоти – Диамантис   Вила Диамантис се наоѓа на 1км од Ханиоти и 1,6км од центарот на Ханиоти, локациски близу до плажа, преку улица на 80метри. Вилата располага со трокреветни и четворокреветни студија, има паркинг за сите возила, скара во двор, тревник. Препорачливо за оваа вила е патување со сопствен превоз, бидејки во нејзина близина […]

Continue Reading →

ВИЛА ГОЛДЕН БЕЈ-ПЕФКОХОРИ

ЛЕТО 2018   ПОПУСТ ОД 15% ЗА КОМПЛЕТ УПЛАТИ ДО 31.01.2018 1 Вила ГОЛДЕН БЕЈ е хотел од апартмански тип кој се наоѓа во еден од најекслкузивните делови на полуостровот Касандра помеѓу Пефкохори и Ханиоти на околу 30 метри од плажа. Комплексот се простира на преку 4000 м2, на околу 700 метри од Пефкохори. Во понуда […]

Continue Reading →

Вила Клеопатра КАЛИТЕА

Вила Клеопатра КАЛИТЕА       ПОПУСТ ОД 15% ЗА КОМПЛЕТ УПЛАТИ ДО 31.01.2018       Вила КЛЕОПАТРА се наоѓа во централниот ден на Калитеа над супермаркетот Масутис, на околу 600 метри одалеченост од плажа. Располага со четрикреветни дуплекс апартмани со капацитет 4+2 ( спална со дули кревет, спална со два единечни кревети и дневна […]

Continue Reading →

КАЛИТЕА вила ОСКАР

1    КАЛИТЕА вила ОСКАР       ПОПУСТ ОД 15% ЗА КОМПЛЕТ УПЛАТИ ДО 31.01.2018     Вила ОСКАР се наоѓа во централниот дел на Калитеа, на околу 600метри одалеченост од плажа. Располага со двокревети, трокреветни и четворокреветни студија. Сите студија имаат балкон, комплет опремена кујна, бања, ТВ, клима и Wi-Fi.Истата е од Б категорија. […]

Continue Reading →