Browsing Category : Копаоник 17/18

ХОТЕЛ ANGELLA HOTEL & RESIDENCE 4*

By | Comments Off on ХОТЕЛ ANGELLA HOTEL & RESIDENCE 4*

ХОТЕЛ ANGELLA HOTEL & RESIDENCE 4* -15% ПОПУСТ за сите резервации направени до  31.10.2017.* Луксузно опремен хотел кој се наоѓа покрај ски патека. Xотелот располага со лоби бар, детски клуб, ресторан, продавници, велнес центар и спа центар (джакузи, амам, сауна, …), конгресен центар. Услуга на база полупансион (шведски стол) Ценовникот е валиден за период: 07.12.2017-08.04.2018. Цените се изразени во евра…

Read More »

КОНАЦИ СОНЧЕВА ДОЛИНА – ANGELA RESIDENCE 4* (НАЕМ на АПАРТМАНИ)

By | Comments Off on КОНАЦИ СОНЧЕВА ДОЛИНА – ANGELA RESIDENCE 4* (НАЕМ на АПАРТМАНИ)

ЗИМА – КОПАОНИК – 2018 КОНАЦИ СОНЧЕВА ДОЛИНА – ANGELA RESIDENCE 4* (НАЕМ на АПАРТМАНИ) Попуст за рана уплата:-15% попуст за резерввации направени до 31.10.2017 Комплетно реновирани апартмани, се наоѓаат во центарот на туристичкиот комплекс и Националниот парк Копаоник, во непосредна близина на скијачките патеки. Комплексот е центар на сите настани во забавниот живот на Копаоник, тука се наоѓаат голем…

Read More »

ХОТЕЛ PUTNIK 4*

By | Comments Off on ХОТЕЛ PUTNIK 4*

ЗИМА – КОПАОНИК – 2018 ХОТЕЛ PUTNIK 4* http://hotelputnik.com/en/homepage/ Хотел Putnik 4* се наоѓа во Сончева Долина,во најубавиот дел на Копаоник, на 1650 метри надморска височина. Хотелот е комплетно реновиран, сега на своите гости може да им понуди се она што може да им го направи нивниот одмор уште поубав, комфорен, позабавен, попријатен. Хотелот располага со капацитет од 102 соби,…

Read More »

APART HOTEL & SPA ZONED 4*

By | Comments Off on APART HOTEL & SPA ZONED 4*

ЗИМА – КОПАОНИК – 2018 APART HOTEL & SPA ZONED 4* http://hotel-apart-zoned.rs/en/ Apart Hotel & Spa Zoned 4 * е модерен објект изграден во планински стил кој се наоѓа во викенд населбата, на само три километри од центарот Копаоник, на регионалниот пат Копаоник – Рашка. Објектот е изграден од најквалитетни материјали и со својата архитектура и содржини целосно е прилагоден…

Read More »

MILMARI RESORT 3*

By | Comments Off on MILMARI RESORT 3*

ЗИМА – КОПАОНИК – 2018 MILMARI RESORT 3* http://www.milmari.rs/resort/ Вила Милмари 3 * е нов, модерно опремен објект лоциран на планините на Копаоник во викенд населбата на околу 4 километри од центарот на туристичкиот центар. Вилата е изградена според сите европски и светски хотелски стандарди кои овозможуваат пријатен одмор и рекреација. Вила Милмари содржи 22 модерно опремени студија и апартмани,…

Read More »

GUEST HOUSE JUNIOR

By | Comments Off on GUEST HOUSE JUNIOR

GUEST HOUSE JUNIOR Локација: на Копаоник, во туристичкиот центар Брзече на 1070м надморска височина Содржини: 28 соби, Спа центар (релаксирачки базен 2x4m,  сауна, џакузи, соба за масажа, …), сопствена ски патека за почетници – 400м, ски услуги, Ресторан „For Seasons”, a la carte “Vicenzo” ресторан, конференциска сала, 2 сали за состаноци, дискотека, приватен паркинг, фитнес центар, тениски терени, игралиште за…

Read More »

HOTEL JUNIOR ***

By | Comments Off on HOTEL JUNIOR ***

5 HOTEL JUNIOR ***-Копаоник ЦЕНОВНИКОТ Е ВАЛИДЕН ВО ПЕРИОД: 07/12/2017 – 08/04/2018   -15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10.2017 Локација: на Копаоник, во туристичкиот центар Брзече на 1070м надморска височина Содржини: 69 соби и 9 категории на свити, Спа центар (релаксирачки базен 2x4m,  сауна, џакузи, соба за масажа, …), сопствена ски патека за почетници – 400м, ски услуги, Ресторан „For…

Read More »

APARTMENTS KONACI DELUX****

By | Comments Off on APARTMENTS KONACI DELUX****

5 ЦЕНОВНИКОТ Е ВАЛИДЕН ВО ПЕРИОД: 07/12/2017 – 08/04/2018   -15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10.2017 Локација: во средината на туристичкиот центар на Копаоник, во непосредна близина на ски-патеките . Капацитет: 181 апартмани, гостите се пријавуваат во хотел Angela , на рецепција. Хотелски содржини: ресторан Dancing, паркинг. Во околината на објектот има многубројни ресторани, кафетерии, диско, менувачница, супермаркети , продавници. Опременост на собите: бања,…

Read More »

GRAND HOTEL & SPA ****

By | Comments Off on GRAND HOTEL & SPA ****

GRAND HOTEL & SPA ****-Koпаоник Локација: во самиот центар на Копаоник, во непосредна близина на ски-патеките, со панорамски поглед на падините на Копаоник, реновиран 2009 година. Капацитет: 113 стандардни, 15 супериор, 25 фамилијарни соби и 12 апартмани Хотелски содржини: ресторан, forest – аперитив бар со камин, Havana бар со кубанска музика, пул бар, ресторан и пицерија, слаткарница Garden, банка, продавници,…

Read More »

АНГЕЛА 4* КОПАОНИК

By | Comments Off on АНГЕЛА 4* КОПАОНИК

ХОТЕЛ АНГЕЛА КОПАОНИК 5 Локација: во туристичкиот центар на Копаоник, во непосредна близина на ски-патеките . Капацитет: 106 двокреветни и 15 еднокреветни соби, 6 апартмани Хотелски содржини: ресторан Dancing, lobby-aperitiv, dancing bar, менувачница, продавница, паркинг, конгресен центар, пристап до “Grand Oaza” SPA & Wellness центар на 1800 m2, Опременост на собите: бања, minibar, телефон, сателитска TV/DVD ,сеф, WIFI. Цените се…

Read More »

Сребрнац 2* Копаоник

By | Comments Off on Сребрнац 2* Копаоник

  Преноќиште Сребрнац 2* Копаоник   15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2017 (50% УПЛАТА СО РЕЗЕРВАЦИЈА) 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2017 (50% УПЛАТА СО РЕЗЕРВАЦИЈА)   ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ/АПП НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН Тип на сместување 03.12-31.12.2017 Ски опенинг 31.12.2017-03.01.2018 03.01-07.01.2018 07.01-28.01.2018 28.01-18.02.2018 18.02.2018 до крајот на сезоната Двокреветна соба 26 56 (3…

Read More »

Hotel Kraljevi Čardaci Spa **** Kopaonik

By | Comments Off on Hotel Kraljevi Čardaci Spa **** Kopaonik

Hotel Kraljevi Čardaci Spa **** Kopaonik Ценовник важи од 03.12.2017– 08.04.2018 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30. 09. 2017 СО ЗАДОЛЖИТЕЛНА УПЛАТА НА АВАНС ОД 30% ОД ВКУПНАТА СУМА ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН ПЕРИОД СМЕНА SOBA 1/2, 1/2+1 SOBA 1/1 APARTMANI 1/2+2, 1/2+3, 1/2+4     Ski Opening – посебна понуда 03.12. – 17.12. нед/нед 42…

Read More »

Kraljevi Čardaci Spa Apartmani **** Копаоник

By | Comments Off on Kraljevi Čardaci Spa Apartmani **** Копаоник

Kraljevi Čardaci Spa **** Копаоник Апартмани зима 2017/2018 Ценовникот важи за престој од 03.12.2017 – 08.04.2018 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30. 09. 2017 СО ЗАДОЛЖИТЕЛНА УПЛАТА НА АВАНС ОД 30% ОД ВКУПНАТА СУМА ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН НА ДЕН ПЕРИОД СМЕНА 1/3 STUDIO 1/4 APARTMAN 1/6 APARTMAN     Ski Opening – посебна понуда 03.12. – 17.12. нед/нед…

Read More »