Category: Банско 17/18

Royal Bansko-пакет аранман со превоз за 3 ноќи 4 дена

 18    Royal Bansko се наоѓа на околу 750 метри од стартната станица на лифтот и околу 350 метри од ски-патот во населбата Кошерината. Услуги и забава: Спа центар (затворен базен, сауна, парна бања, фитнес); ресторан, лоби бар; паркинг; тенис на терен, билјард; пинг-понг!Соби: Објектот располага со апартман со една спална, две спални и студио. […]

Continue Reading →

Хотел Пирин Голф Апармани 4* РАЗЛОГ

Хотел Пирин Голф Апармани 4* Капацитет : Располага со студија, апартмани за 2, 4, 6 и 8 лица. Комплетно опремени со кујна, купатило, тераса, сателитска ТВ. Услуги : Гостите сместени во апартманите Пирин Голф бесплатно го користат Спа центар,термална зона, внатрешен и надворешен базен, планинска сауна, инфрацрвена сауна, хидротерапевтна Kneipp лежалка, жежок камен, ледена фонтана, топли лежалки, […]

Continue Reading →

Хотел Пирин Голф&Спа 5* РАЗЛОГ

Хотел Пирин Голф&Спа 5* Локација: Хотелот “Пирин Голф и Спа” е најновиот хотел со 5***** во Банско, кој се наоѓа на 15 км одалеченост од ски лифтот и 13 км од центарот на Банско. Капацитет : Во склоп на ресортот има голем број модерно уредени соби, студија и апартмани од различна категорија. Услуги : Спа центар,термална зона, […]

Continue Reading →

Ski Opening Bansko

Ski Opening Bansko Casa Karina 4* – Банско Период на престој:15.12-17.12.2017 ГРАТИС НАЕМ НА СКИИ,ШТЕКИ И ЧИЗМИ СКИ ПАСС 10% попуст за уплата до 30.11.2017 Цена:170€  Во цената е вклучено: Цената е дадена по лице за 2 ноќи во Стандарна Соба. Појадок и Вечера Ски-Пасс Туристичка Такса Услужна Такса Представник од Агенција Wi-Fi Ски Гардеробер […]

Continue Reading →

Мариа Антоанета 3* – Банско

 13   Хотел Мариа Антоанета 3* – Банско – Зима 2017/2018 www.maria-antoaneta.com Локација : 200 м од жичарницата Хотел лоциран во живописниот предел на Банско, во подножјето на планината, во близина на почетната станица на гондолата. Идеален за семејни и ски одмори, за романтично бегство од секојдневието. Нуди можност за рекреација и спортување. Располага со перфектно опремени […]

Continue Reading →

STRAZHITE 4*

 STRAZHITE 4* http://www.strazhitehotel.com/ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2017 15% ПОПУСТ +10% ПОПУСТ НА СКИ ПАКЕТИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2017 10% ПОПУСТ +10% ПОПУСТ НА СКИ ПАКЕТИ ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА  ПОЛУПАНСИОН ВО ЕВРА 1 29.12-11.01 26.01-15.02   15.12-28.12 12.01-25.01 16.02-01.03 До 14.12.2017 02.03-02.04 DBL STANDARD 1adl 74 72 64 […]

Continue Reading →

ST.GEORGE SKI & SPA 4*

ST. GEORGE SKI & SPA 4*   ТУРИСТИЧКА ТАКСА ВКЛУЧЕНА ВО ЦЕНАТA!!! ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2017 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2017 10% ПОПУСТ ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН 1 01.12-20.12 06.03-30.04 21.12-27.12 11.01-03.02 12.02-05.03 03.01-10.01 04.02-11.02 28.12-02.01 DBL FIRST FLOOR 1adl 32 39 48 79 1adl+1chd 2-11.99 […]

Continue Reading →

GRAND HOTEL 4*

  GRAND HOTEL BANSKO http://www.grandhotelbansko.bg/ Локација: 150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот. Хотелот е реновиран во 2014 година. Капацитет: • 6 згради (имаат топла врска) • 5 лифта• 65 double rooms (максимум 2 лица, 28-30 m²) • 43 double luxury rooms (максимум 2+1/3 лица, 35-40 m²) • 19 studios (максимум […]

Continue Reading →

PERUN & PLATINUM CASINO 4*

Хотел PERUN & PLATINUM CASINO 4* – Банско – Зима 2017/2018 www.hotelperunbansko.com Локација : 350 м од жичарницата По подолга пауза, прочуениот хотел Перун во 2014 год. повторно ги отвори вратите за своите гости. Во самото лоби, тие имаат шанса да уживаат во привилегиите на единственото ПЛАТИНУМ казино во Банско. Во склоп на хотелот има […]

Continue Reading →

ALL SEASONS CLUB 4****

11      All Seasons Club е елегантен апарт-хотел со панорамски поглед на планината и градот Банско. Во склоп на хотелот има ресторан и СПА центар со затворен базен, сауна и парна бања.Собите содржат потполно опремена кујна, сопствено купатило, днева и балкон со поглед на планина.СПА центарот нуди голем избор на масажи, вклучувајки и класична […]

Continue Reading →

IVAN RILSKI4*

ЗИМА – БАНСКО – 2018 IVAN RILSKI4* http://www.saintivanrilski.com/en/ ТУРИСТИЧКА ТАКСА ВКЛУЧЕНА ВО ЦЕНАТА !!! ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.09.2017 20% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ДО 27.12.2017 И ПРИСТИГНУВАЊА ПОСЛЕ 13.01.2018  ( ЗА МИНИМУМ 6 НОЌЕВАЊА) ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.09.2016 15% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 28.12 ДО 12.01.2018 ( ЗА МИНИМУМ 6 […]

Continue Reading →

ХОТЕЛ ST. GEORGE PALACE  4*

ЗИМА – БАНСКО – 2018 ХОТЕЛ ST. GEORGE PALACE  4* http://www.saintgeorgepalace.com/ ТУРИСТИЧКА ТАКСА ВКЛУЧЕНА ВО ЦЕНАТА  ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2017 15% ПОПУСТ ( НЕ ВАЖИ ЗА ПЕРИОД ОД 29.12 ДО 01.01.2018) ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2017 10% ПОПУСТ ( НЕ ВАЖИ ЗА ПЕРИОД ОД 29.12 ДО 01.01.2018) 6=5, 7=6 ЗА ПРЕСТОЈ ДО 28.12.2017, ОД 02.01 ДО […]

Continue Reading →

ХОТЕЛ CASA KARINA 4*

ЗИМА – БАНСКО – 2018 ХОТЕЛ CASA KARINA 4* http://bansko-casakarina.com/en ТУРИСТИЧКА ТАКСА ВКЛУЧЕНА ВО ЦЕНАТА  ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 15.11.2017 25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 01.12.2017 20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 15.12.2017 15% ПОПУСТ 7=6,14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ДО 26.12.2017 И ПРИСТИГНУВАЊА ПОСЛЕ 04.01.2018 ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН 1 01.12-21.12 […]

Continue Reading →

ALPIN 4*

ЗИМА – БОРОВЕЦ – 2018 ALPIN 4* http://alpinborovets.com/ ПОЛУПАНСИОНОТ Е ЗАДОЛЖИТЕЛЕН ЗА ПЕРИОД ОД 19.12 ДО 25.12.2017 и од  09.01 ДО 31.03.2018 ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.09.2017 5% ПОПУСТ ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 1 23.12-05.01 10.02-16.02 27.01-09.02 17.02-23.02 16.12-22.12 24.02-09.03 06.01-26.01 10.03-31.03 DBL STANDARD 1adl 109 77 64 48 1adl+1chd […]

Continue Reading →

ХОТЕЛ MOUNTAIN PARADISE 4*

ЗИМА – БАНСКО – 2018 ХОТЕЛ MOUNTAIN PARADISE 4* www.mountain-paradise.org Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 5% за резервација и уплата до 30.09.2017 (попустите не се комбинираат)   Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 29.12-01.01.2018 02.01-09.01.2018 26.01-11.02.2018 23.12-28.12.2017 10.01-25.01.2018 12.02-28.02.2018 01.12-22.12.2017 01.03-31.03.2018 Вид на сместување | Период на престој БОНУСИ : / 7=6/8=10 7=6/8=10 7=5/6=5/5=4 […]

Continue Reading →

ХОТЕЛ RIVERSIDE 4*

ЗИМА – БАНСКО – 2018 ХОТЕЛ RIVERSIDE 4* http://riverside.ehotels.global/en/ Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% за резервација и уплата до 31.10.2017 Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% за резервација и уплата до 30.11.2017 БОНУСИ : 7=6 за период на престој 09.12-21.12.2017, 03.01-22.01.2018 и 26.02-31.03.2017 (не се комбинира со попуст за рана резервација)   Цените се по лице за 1 […]

Continue Reading →

ХОТЕЛ SUNRISE 4*

ЗИМА – БАНСКО – 2018 ХОТЕЛ SUNRISE 4* www.hotelsunrisebansko.com Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 5% за резервација и уплата до 30.09.2017 (попустите не се комбинираат) Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 29.12-01.01.2018 02.01-09.01.2018 26.01-11.02.2018 22.12-28.12.2017 10.01-25.01.2018 12.02-04.03.2018 01.12-21.12.2017 05.03-31.03.2018 Вид на сместување | Период на престој БОНУСИ : / 7=6 7=6/6=5 7=5/6=5/5=4/4=3 Студио […]

Continue Reading →

ХОТЕЛ GRAND ROYALE 4*

ЗИМА – БАНСКО – 2018 ХОТЕЛ GRAND ROYALE 4* http://grandroyale.bg/en/ Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА – период на престој од 12.01-10.04.2018 : 20% за резервација и уплата до 15.10.2017 Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА 15% за резервација и уплата до 15.11.2017  Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА 10% за резервација и уплата до 30.11.2017 БОНУСИ : 7=6 за период на престој 12.01-28.02.2018 | […]

Continue Reading →

EMERALD 4*

ЗИМА – БАНСКО – 2018 EMERALD 4* www.spahotelemerald.com ТУРИСТИЧКА ТАКСА ВКЛУЧЕНА ВО ЦЕНАТА !!! ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 15.10.2017 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 15.11.2017 10% ПОПУСТ 7=6, 10=9, 11=10, 12=10, 14=12   ЗА ПРИСТИГНУВАЊЕ ПОСЛЕ 01.03.2017 ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН ПЛУС 1 22.12-28.12 04.01-10.01 29.12-03.01 11.01-31.01 01.03-25.03 01.02-28.02 DBL STANDARD 1adl 77 112 55 66 […]

Continue Reading →

GREEN WOOD HOTEL 4*

ЗИМА – БАНСКО – 2018 GREEN WOOD HOTEL www.greenwood-hotel.com ПОПУСТ 15% за резервација и уплата до 31.10.2017 ПОПУСТ 10% за резервација и уплата до 30.11.2017 (важи за престој од 01.12-20.12.2017 и  15.01-31.03.2018, не се пресметува за доплатите за полупансион и се вклучено) БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-20.12.2017 и 15.01-31.03.2018 (се комбинира со попуст за […]

Continue Reading →

MURITE CLUB HOTEL

ЗИМА – БАНСКО – 2018 MURITE CLUB HOTEL http://murite.bg/  20% попуст за резервација и уплата до 30.09.2017 (не важи за Нова Година) 15 % попуст за резервација и уплата до 15.11.2017 (не важи за Нова Година) 10 % попуст за резервација и уплата до 15.12.2017 (важи за Нова Година) БОНУСИ : 7=6 за период на престој […]

Continue Reading →

BALKAN JEWEL 4 *

ЗИМА – БАНСКО – 2018 BALKAN JEWEL 4 * http://www.balkanjewel.com/ ТУРИСТИЧКА ТАКСА ВКЛУЧЕНА ВО ЦЕНАТА  ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.09.2017 20% ПОПУСТ ( НЕ БАЖИ ЗА ПЕРИОД ОД 28.12 ДО 01.01.2018) ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2017 10% ПОПУСТ ( НЕ БАЖИ ЗА ПЕРИОД ОД 28.12 ДО 01.01.2018) 14=11,10=8, 7=6 ЗА ПРИСТИГНУВАЊА ВО ПЕРИОД ОД 09.01 ДО 31.03.2018 […]

Continue Reading →

GUINNESS 4*

ЗИМА – БАНСКО – 2018 GUINNESS 4* http://www.mpmhotels.bg/eng/htmls/guiness.html ТУРИСТИЧКАТАТ ТАКСА Е ВКЛУЧЕНА ВО ЦЕНАТА!!! ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.09.2017 20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2017 15% ПОПУСТ 14=12 ,7=6 ЗА ПРИСТИГНУВАЊЕ ДО 22.12.2017  И  ПОСЛЕ 09.03.2018 ПОПУСТИТЕ МОЖЕ ДА СЕ КОМБИНИРААТ ЦЕНИ ЗА COБA НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН ВО ЕВРА 1 29.12-04.01 05.01-11.01 22.12-28.12 […]

Continue Reading →

LION 4*

ЗИМА – БАНСКО – 2018 LION 4* www.bansko.hotelslion.bg ТУРИСТИЧКА ТАКСА ВКЛУЧЕНА ВО ЦЕНИТЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.09.2017 20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2017 10% ПОПУСТ 14=12,10=9,7=6 ЗА ПРИСТИГНУВАЊА НА 13.01.2018 И ПОСЛЕ 03.03.2018 ПОПУСТИТЕ МОЖЕ ДА СЕ КОМБИНИРААТ ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН ВО ЕВРА 1 29.12-02.01 03.01-10.01 16.12-28.12 27.01-16.02 […]

Continue Reading →

ZARA HOTEL & SPA 4*

ЗИМА – БАНСКО – 2018 ZARA HOTEL & SPA 4* www.zarabansko.com ТУРИСТИЧКАТА ТАКСА Е ВКЛУЧЕНА ВО ЦЕНАТА!!! ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.09.2017 20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2017 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2017 10% ПОПУСТ 6=5,7=6 и 14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ДО 28.12.2017 И ПРИСТИГНУВАЊА ПОСЛЕ 03.01.2018 ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН […]

Continue Reading →

SV. IVAN RILSKI 4*

ЗИМА – БАНСКО – 2018 IVAN RILSKI4* http://www.saintivanrilski.com/en/ ТУРИСТИЧКА ТАКСА ВКЛУЧЕНА ВО ЦЕНАТА !!! ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.09.2017 20% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ДО 27.12.2017 И ПРИСТИГНУВАЊА ПОСЛЕ 13.01.2018  ( ЗА МИНИМУМ 6 НОЌЕВАЊА) ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.09.2016 15% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 28.12 ДО 12.01.2018 ( ЗА МИНИМУМ 6 […]

Continue Reading →

VIHREN PALACE 4*

ЗИМА – БАНСКО – 2018 VIHREN PALACE 4* http://www.vihrenpalace.com/ ТУРИСТИЧКА ТАКСА ВКЛУЧЕНА ВО ЦЕНАТА  ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 01.10.2017 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 11.11.2017 10% ПОПУСТ 7=5 ,10=8,11=9 и 14=12  ЗА ПРИСТИГНУВАЊА ПОМЕЃУ 02.01-01.04.2018 ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН  СО ВКЛУЧЕН ПОЈАДОК  ВО ЕВРА 1 28.12-01.01 01.12-27.12 10.03-15.04 02.01-09.03 STUDIO 1adl 74 48 60 1adl+1chd […]

Continue Reading →

GARDENIA 4*

Facebook Tweet Pinterest Email ЗИМА – БАНСКО – 2018 GARDENIA 4* www.parkhotelgardenia.com ТУРИСТИЧКА ТАКСА ВКЛУЧЕНА ВО ЦЕНИТЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.09.2017 20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2017 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2017 10% ПОПУСТ 7=6 ЗА  ПРИСТИГНУВАЊА ПОСЛЕ 03.01.2018 ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ПОЛУПАНСИОН  ВО ЕВРА 1 01.12-21.12 04.03-31.03 22.12-28.12 18.01-03.03 29.12-02.01 […]

Continue Reading →

BELVEDERE 4*

ЗИМА – БАНСКО – 2018 BELVEDERE 4* http://www.belvedereholidayclub.bg/ ТУРИСТИЧКА ТАКСА ВКЛУЧЕНА ВО ЦЕНАТА !!! ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.09.2017 20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.10.2017 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2017 10% ПОПУСТ 6=5, 7=6 И 14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ДО 25.12.2017 И ПРИСТИГНУВАЊА ПОСЛЕ 02.01.2018 ПОПУСТИТЕ МОЖЕ ДА СЕ КОМБИНИРААТ […]

Continue Reading →

PERUN LODGE 4*

ЗИМА – БАНСКО – 2018 PERUN LODGE 4* http://perunlodge.com/en/hotel/ ТУРИСТИЧКАТА ТАКСА Е ВКЛУЧЕНА ВО ЦЕНАТА!!! ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.09.2017 20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2017 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2017 10% ПОПУСТ 14=12 ,7=6 ЗА ПРИСТИГНУВАЊЕ ДО 21.12.2017 , ПОМЕЃУ 13.01 И 20.01.2018  И  ПОСЛЕ 20.02.2018 ПОПУСТИТЕ МОЖЕ ДА СЕ […]

Continue Reading →