Category: Дочек автобуски превоз

Дочек на Нова 2018 Година – Лутраки, Грција

  8    ДОЧЕК НА НОВА 2018 ГОДИНА СОЛУН-ЛУТРАКИ-ВОДЕН (30.12.2017 – 01.01.2018) (СО ВКЛУЧЕНА НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА) Прв ден: 30.12.2017 (сабота) 04.00 часот. Заминување на групата од Скопје и во 05.30 часот од Кавадарци (пред туристичките агенции „Атлантик Турс“) кон Грција со туристички автобус преку граничниот премин Евзони. Пристигнување во Солун во претпладневните часови. Слободно време за индивидуални активности и шопинг […]

Continue Reading →

САРАЕВО НОВА ГОДИНА

11 НОВА 2018 ГОДИНА – САРАЕВО и МОСТАР со ЗДРАВКО ЧОЛИЌ 1 ден: (29.12.2017– петок)  Скопје – Србија – Босна Поаѓање од Скопје во вечерните часови.  Заминување на групата кон Сараево преку граничниот премин Табановце. Ноќно возење преку Србија со попатни застанувања за одмор и пасошки и царински формалности.   2 ден: (30.12.2017 – сабота ) Сараево Попатна пауза за одмор во Мокра Гора […]

Continue Reading →

ДУБРОВНИК- НОВА ГОДИНА 2018 Со ДИНО МЕРЛИН

   18        ДУБРОВНИК- НОВА ГОДИНА 2018 1 ден : 29.12.2017 (Петок) Состанок на групата во 20.00 часот.Тргнување во 20.30 за Хрватска.Патување преку Косово и Црна Гора со попатни паузи.Ноќно возење…. 2 ден : 30.12.2017 (Сабота) Пристигнување во Дубровник во раните утрински часеви.Градот музеј-еден од најубавите на Балканот.Сместување во хотел со 3*. Краток одмор.Попладневен разглед со водич: Страдуб […]

Continue Reading →

  АЗУРЕН БРЕГ-нова година-АВТОБУС

2    АЗУРЕН БРЕГ Организиран трансфер од  Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Струмица, Штип, Велес 1 ДЕН 29.12.2017 СКОПЈЕ – МИЛАНО   Состанок на групата во 11 30 ч. Поаѓање во 12:00 часот од спортската сала Борис Трајковски. Се патува преку граничниот премин Табановце, Србија, Хрватска. Ноќно возење со попатни паузи.   2 ДЕН  30.12.02017 FRANCIACORTA OUTLET […]

Continue Reading →

АТИНА НОВА ГОДИНА-АВТОБУС

2    АТИНА Организиран трансфер од  Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Струмица, Штип, Велес 1 ден 29.12.2017 – СКОПЈЕ                  Состанок на групата пред спортската сала Борис Трајковски во 18.00 часот. Поаѓање за Атина во 18.30 часот.Ноќно возење со попатни паузи поради одмор и царински формалности. 2 ден 30.12.2017 – АТИНА         Пристигнување во Атина во утринските часови. Факултативно Ве […]

Continue Reading →

ИСТАНБУЛ-НОВА ГОДИНА-АВТОБУС

2      ИСТАНБУЛ   1 ден 29.12.2017 – Скопје – Истанбул Состанок на групата на паркингот пред спортски центар Борис Трaјковски во 15:30 и поаѓање за Истанбул во 16:00ч. Дневно и ноќно патување преку  Р.Грција со попатни паузи за одмор и царински формалности. 2 ден 30.12.2017 – Панорамски разглед на Азискиопт дел на Истанбул Пристигање во Истанбул во предпладневните часови. […]

Continue Reading →

PИМ НОВА ГОДИНА-АВТОБУС

2      РИМ 1 ден – 28.12.2017 СКОПЈЕ – Монтекатини Состанок со групата во 12:30 часот и поаѓање за Милано во 13:00 часот на паркингот кај хотел „Александар Палас“. Дневно и ноќно возење преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор и други царински формалности. 2 ден – 29.12.2017 МОНТЕКАТИНИ – ПИЗА Пристигнување во пладневните часови во Монтекатини Терме. Сместување […]

Continue Reading →

ФИРЕНЦА -НОВА ГОДИНА -АВТОБУС

2    ФИРЕНЦА (CINQUE TERRE)   1 ден – 29.12.2017 – СКОПЈЕ – Монтекатини Состанок на групата во 12:30 на паркингот кај Спортски центар Борис Трајковски. Во 13:00. Поаѓање за Фиренца, Италија. Патување преку Србија, Хрватска и Словенија, со попатни паузи за одмор, пасошка и царинска контрола. Ноќно возење. 2 ден – 30.12.2017 – Монтекатини – Пиза – Монтекатини […]

Continue Reading →

ВЕНЕЦИЈА, ВЕРОНА-нова година-автобус

  2      ВЕНЕЦИЈА, ВЕРОНА Организиран трансфер од  Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Струмица, Штип, Велес 1 ден 29.12.2017 – СКОПЈЕ        Состанок со групата во 15:30 ч. и поаѓање за Верона во 16:00 часот на паркингот кај спортски центар „Борис Трајковски“. Дневно и ноќно возење преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор и други царински формалности. 2 ден […]

Continue Reading →

МИЛАНО-нова година-автобус

МИЛАНО   2      1 ден – 29.12.2017 СКОПЈЕ – МИЛАНО Состанок со групата во 12:30 часот и поаѓање за Милано во 13:00 часот на паркингот кај хотел „Александар Палас“. Дневно и ноќно возење преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор и други царински формалности. 2 ден – 30.12.2017 МИЛАНО Пристигнување во Милано во попладневните часови. Сместување во хотел. Можност […]

Continue Reading →

БУДИМПЕШТА-нова година-автобус

2 1 ден 29.12.2017 – СКОПЈЕ – БУДИМПЕШТА  Состанок со групата во 16:30ч. на паркингот пред спортски центар „Борис Трајковски“ и поаѓање за Будимпешта во 17.00 ч. Ноќно возење преку Србија со попатни паузи за одмор и царински формалности. 2 ден 30.12.2017 – БУДИМПЕШТА Пристигнување во Будимпешта во утринските часови и разглед на градот со локален водич: плоштадот на хероите, Парламентот, Кралската палата, Рибарската тврдина, Цитаделата, […]

Continue Reading →

АПАРТХОТЕЛ РОЈАЛ БАНСКО

НОВА ГОДИНА ВO АПАРТХОТЕЛ РОЈАЛ БАНСКО Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Банско е секогаш убаво место за одмор и релаксација, а посебно е магично за Нова Година, под снежна покривка. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин […]

Continue Reading →

РИМ-АВТОБУС-Нова Година

1   Рим 1 ден – 28.12.2017 СКОПЈЕ – Монтекатини Состанок со групата во 12:30 часот и поаѓање за Милано во 13:00 часот на паркингот кај хотел „Александар Палас“. Дневно и ноќно возење преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор и други царински формалности. 2 ден – 29.12.2017 МОНТЕКАТИНИ – ПИЗА Пристигнување во […]

Continue Reading →

ПАРИЗ-НОВА ГОДИНА -АВТОБУС

 2      ПАРИЗ 1 ден 27.12.2017 СКОПЈЕ – Виена- ПРАГА Состанок со групата во 11:30 ч.на паркингот пред хотел „ВИП“ и поаѓање за Прага во 12:00ч. Патување преку Србија, Унгарија и Словачка. Дневно и ноќно возење со попатни паузи за одмор и други царински формалности. 2 ден 28.12.2017 Виена – ПРАГА Пристигнување во Виена во утринските часови. Утринска панорамска […]

Continue Reading →

ПРАГА НОВА ГОДИНА-АВТОБУС

  2    ПРАГА 1 ден 29.12.2017 СКОПЈЕ Состанок со групата во 15:30ч. на паркингот пред хотел „Александар Палас“ и поаѓање за Прага во 16:00ч., преку Србија и Унгарија. Дневно и ноќно возење со попатни паузи и царински формалности. 2 ден 30.12.2017 ПРАГА Пристигнување во Прага во попладневните часови и сместување во хотел. Слободно попладне и вечер за индивидуални активности, прошетки, шопинг. Вечерта факултативно, можност за […]

Continue Reading →

ВИЕНА НОВА ГОДИНА-автобус

  2    ВИЕНА Виена за време на Новогодишните празници нуди прекрасна програма со возбуда во текот на денот и ноќта. На 31-ви Декември, стариот град на Виена центарот го претвора во огромна забавна зона. Најголемата забава е загарантирана на Патека на Нова Година по чијашто должина десетици гастрономи Ви служат пунч и разни специјалитети. […]

Continue Reading →

НОВИ САД-НОВА ГОДИНА

30.декември (сабота)                     СКОПЈЕ – НОВИ САД Состанок на групата на паркингот спроти хотелот “Holiday Inn” во Скопје, во 00:30 часот после полноќ. Поаѓање на автобусот за Нови Садво 01:00 часот. Влез во Србија преку граничниот премин Табановце. Ноќно возење со попатни паузи за одмор. Пристигнување во Нови Сад во претпладневните часови. Краток одмор до панорамското разгледување на градот: театарот “Српско народно позориште”, со истоимениот плоштад, плоштадот на “Слобода”, на кој се наоѓа катедралната […]

Continue Reading →

Нова Година Будва-Дубровник-Котор-Острог

4   НОВОГОДИШНА ПРОГРАМА ФОРТУНА БУДВА – ДУБРОВИК – КОТОР – ОСТРОГ Програма: 4 дена / автобус Реализација: Декември 2017 1 ден: 29.12.2017 Поаѓање од паркинг пред Спортска сала во Битола во 22:00 часот со туристички автобус, преку Албанија за Будва. 2 ден: 30.12.2017 Пристигнување во Подгорица и факултативна посета на Острог, сместен високо на карпест планински масив […]

Continue Reading →

Дочек на Нова 2018 Година – Белград

8   ДОЧЕК НА НОВА 2018 ГОДИНА БЕЛГРАД (30.12.2017 – 01.01.2018) (СО ВКЛУЧЕНА НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА) Прв ден: 30.12.2017 (сабота) 02.00 часот. Заминување на групата од Кавадарци и во 03.30 часот од Скопје (пред туристичките агенции „Атлантик Турс“) кон Белград со туристички автобус преку граничниот премин Табановце.Ноќно возење со попатни застанувања и одмори. Во претпладневните часови пристигнување во Белград, еден од најстарите европски градови. Сместување во хотел […]

Continue Reading →

Дочек на Нова 2018 Година – Врњачка Бања

8   ДОЧЕК НА НОВА 2018 ГОДИНА ВРЊАЧКА БАЊА (Манастир Жича-Краљево) (29.12.2017 – 01.01.2018) (СО ВКЛУЧЕНА НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА) Прв ден: 29.12.2017 (петок) 23:00 часот заминување на групата од Кавадарци и во 00:30 часот од Скопје (пред туристичките агенции) кон Србија со туристички автобус преку граничниот премин Табановце, со попатни одмори.   Втор ден: 30.12.2017 (сабота) Пристигнување во Врњачка Бања во утринските часови. Сместување во хотел „Borjak-Banbus“ […]

Continue Reading →

Хотел Свети Никола 3* САНДАНСКИ

13     Хотел Свети Никола 3* – Нова Година 2018 Пакети со новогодишна вечера во ОСНОВЕН РЕСТОРАН СВЕТИ НИКОЛА Вид на сместување 2 НП 3  НП Двокреветна соба – СТАНДАРД 150 € 175 € Двокреветна соба – ЛУКС 175 € 205 €   Пакети со новогодишна вечера во СРЕДОЗЕМНОМОРСКИ РЕСТОРАН ПЛОМАРИ Вид на сместување 2 […]

Continue Reading →

Феста Софија 4* СОФИЈА

13  Хотел Феста Софија 4* – Нова Година 2018 Хотелот e на локација која овозможува брз пристап до центарот на Софија, како и до Музејот на национална историја, Бојанската црква која датира од 1259 година која е под заштита на УНЕСКО и националниот парк Витоша. Хотелот располага со соби кој се модерно и стилски уредени […]

Continue Reading →

„BELVEDERE Holiday Club“ 4* БАНСКО

     8    ДОЧЕК НА НОВА 2018 ГОДИНА HOTEL „BELVEDERE Holiday Club“ 4*-БАНСКО (29.12.2017 – 01.01.2018) Три ноќевања со појадок…..139 евра Три ноќевања со појадок и вечера …159 евра За уплата до 01.11.2017: Три ноќевања со појадок…..129 евра Три ноќевања со појадок и вечера….149 евра Цената вклучува: –Три ноќевања по лице според избраната услуга (ноќевање со појадок или ноќевање со […]

Continue Reading →

З Л А Т И Б О Р НОВА ГОДИНА

11  Дочек на Нова 2018 Година – Златибор З Л А Т И Б О Р (Сирогојно, Дрвенград) (29.12.2017 – 01.01.2018) Прв ден:29.12.2017 (петок) 21:30 часот заминување на групата од Кавадарци и во 23:00 часот од Скопје (пред туристичките агенции “Атлантик Турс”) кон Србија со туристички автобус преку граничниот премин Табановце, со попатни одмори.   Втор […]

Continue Reading →