Browsing Category : Дочек авионски превоз

НОВА ГОДИНА ПУКЕТ-авион

By | Comments Off on НОВА ГОДИНА ПУКЕТ-авион

20 ПУКЕT од 1099€ TАЈЛАНД ДОЧЕК НА НОВАТА ГОДИНА И ОДМОР НА ОСТРОВОТ ПУКЕТ 11 дена / 9 ноќевања (АВИОН) 28.12.2017  Тајланд е земја која се наоѓа зад волшебното огледало, прекрасна во својата  разноликост, бојата, мирисот и страстa….сосема поинаква од нашата реалност. Народот, природата, и храната се посебно доживување под тропското небо. Таму се цвета со  посебен сјај кој се памети многу долго. Тајланд се наоѓа во централниот дел…

Read More »

ИСТАНБУЛ НОВА ГОДИНА “ALL INCLUSIVE” пакет АВИОН

By | Comments Off on ИСТАНБУЛ НОВА ГОДИНА “ALL INCLUSIVE” пакет АВИОН

НОВОГОДИШНИ ПАТУВАЊА И С Т А Н Б У Л Новогодишен “ALL INCLUSIVE” пакет (со авион, 30.12 – 02.01.2018) Пакетот вклучува: → Авио билет на релација Скопје-Истанбул-Скопје со Turkish Airlines → Аеродромски такси и багаж → Трансфер од аеродром до хотел и назад → Хотел со 4* на Златниот Р’т  со појадок на шведска маса → Ручек на 31.12 и…

Read More »

ИСТАНБУЛ НОВА ГОДИНА

By | Comments Off on ИСТАНБУЛ НОВА ГОДИНА

ИСТАНБУЛ (АВИОН) 29.декември (петок)                СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ Состанок на групата на скопскиот аеродром во 06:50 часот. Лет за Истанбул ТК1004 во 08:55ч. Пристигнување во Истанбул во 12:30ч. Трансфер до хотелот со попатно панорамско разгледување на градот: Ак Сарај, Римскиот аквадукт, плоштадот Таксим, Сулејманијата, Бајазитовата џамија, Универзитетот, Капали чаршијата… завршеток со пешачки разглед на “златниот рог” и неговите знаменитости: Хиподромот (кој…

Read More »

ИЗРАЕЛ И ЈОРДАН НОВА ГОДИНА

By | Comments Off on ИЗРАЕЛ И ЈОРДАН НОВА ГОДИНА

   11    ИЗРАЕЛ И ЈОРДАН– НОВА ГОДИНА 28.12.2017 – 04.01.2018г. 8 дена / 7 нокевања / 7 појадоци / 7 вечери   1 ден / 28.12.2017 – Скопје – Истанбул – Тел Авив – Нетанија Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 06:55ч. и полетување од аеродромот во Скопје во 08:55 ч.. Слетување на аердромот  Бен Гурион во…

Read More »

АНТАЛИЈА НОВА ГОДИНА

By | Comments Off on АНТАЛИЈА НОВА ГОДИНА

19 НОВОГОДИШНИ ПАТУВАЊА ДИРЕКТЕН ЧАРТЕР ЛЕТ – АНТАЛИЈА  (Авионска програма, 29.12-01.01.2018) СКОПЈЕ АНТАЛИЈА: 29. 12. 2017 – XQ5155 – 07:00 — 09:00 АНТАЛИЈА СКОПЈЕ: 01. 01. 2018 – XQ5154 – 19:00 — 19:40   Прв ден: 29.12.2017  Состанок на групата на аеродром Александар Велики во Скопје два часа пред лет. Полетување за Анталија со директен чартер лет XQ 5155 во…

Read More »

NEW YORK | Нова Година 2018

By | Comments Off on NEW YORK | Нова Година 2018

NEW YORK | Нова Година 2018  8 дена / 7 ноќевања 29.12.2017-06.01.2018 “Њујорк, Њујорк”, инспирација, еден фасцинантен шарм, големи светла, “бетонска  џунгла”, каде што се остваруваат  соништата, кокетен, бескрајно привлечен, од своето основање до денес. Овде е се она што пред посетата на Њу Јорк сме можеле да го видиме на телевизија и филмови со кои сите сме пораснати, облакодерите во Менхетен, заводливите…

Read More »

Нова Година во ПАРИЗ

By | Comments Off on Нова Година во ПАРИЗ

Нова Година во ПАРИЗ со ДИРЕКТЕН ЛЕТ ОД СКОПЈЕ (30.12.2017-02.01.2018) индивидуална   Париз – градот на Светлината, препознатлив по Ајфеловата Кула, најубавата авенија Шампзелизе, музејот Лувр, Триумфалната капија, плоштадот Конкорд, дворецот Версај, Операта, кабаре барот Moulen Rouge, Богородичната Црква….Повеќе од 30 мостови, 400 цркви, Монмартр – сликарската „Мека“, Пигал – најживиот кварт со бурен ноќен живот и повеќе од 60.000 ресторани.Град…

Read More »

Нова Година во РИМ

By | Comments Off on Нова Година во РИМ

Нова Година во РИМ директен лет од СКОПЈЕ / 31.12.2017–04.01.2018   Рим – Главниот град на Италија кој на секој чекор ги открива своите убавини и фасцинира со историјата која совршено се вклопува во секојдневието во градот.Вечен град, град на седум ридови се само некои од епитетите  кои Рим ги носи над триилјади години од своето постоење. Со векови бил главен град…

Read More »

Mauricius 29.12.2017-09.01.2018

By | Comments Off on Mauricius 29.12.2017-09.01.2018

Mauricius 29.12.2017-09.01.2018 Маурициус – агол од рајот што го фасцинира секој кој успеал да ја допре магијата таму. Самото име на островот е поим за тропскиот луксуз, спокојство и можноста за комплетен одмор. Маурициус ќе ве воодушеви, ќе ве натера да се чувствувате дека сте од ретк избраните кој успеал да допре до овој неверојатен дел.Република Маурициус е островска држава…

Read More »