Browsing Category : Далечни патувања

ТАЈЛАНД- БАНГКОК И ПУКЕТ

By | Comments Off on ТАЈЛАНД- БАНГКОК И ПУКЕТ

ТАЈЛАНД- БАНГКОК И ПУКЕТ Авион 13 дена / 10 ноќевања 1 ден 11.11.2018(недела) СКОПЈЕ-ДОХА-БАНГКОК Состанок на група на аеродромот “Меѓународен Аеродром Скопје” во 09:30 часот.Полетување за Доха е закажано во 11:40 со компанијата Qatar Airways(QR 306)oброк во авион.Слетување во Доха во 18:40 часот,полетуање за Банког во 20:20 со број на лет (QR830) на компанијата Qatar Airways,оброк во авион.   2…

Read More »

КУБА

By | Comments Off on КУБА

КУБА 12 дена / 9 ноќевања Латино ритам, пикантна кујна, рајски плажи, волшебни природни убавини… 26.02.2018 – 09.03.2018 Најголемиот и во последно време најпосетуван карипски остров е дел од Големите Антили. Латино ритамот, пикантната кујна, рајските плажи, волшебните природни убавини, непрегледните полиња со шеќерна трска, сочуваните традиции и култура се само дел од оваа сочувана,островска енигма. Една е од најстарите земји на…

Read More »

БУЕНОС АРИЕС – ВОДОПАДИТЕ ИГУАСУ – РИО ДЕ ЖЕНЕИРО

By | Comments Off on БУЕНОС АРИЕС – ВОДОПАДИТЕ ИГУАСУ – РИО ДЕ ЖЕНЕИРО

Во ритамот на  танго до самба од АРГЕНТИНА до БРАЗИЛ   БУЕНОС АРИЕС – ВОДОПАДИТЕ ИГУАСУ – РИО ДЕ ЖЕНЕИРО Датум: 16.11.2018 – 28.11.2018      13дена (9ноќи) 9ноќевања/13 дена +авионски превоз+трансфер+екскурзии+претставник    1 ден:   16.11.2018        Скопје – Доха Состанок на групата на аеродромот Александар Велики во Скопје, два часа пред лет. Полетување од Скопје во 11:40 часот со авиокомпанијата Qatar Airways…

Read More »

СЕЈШЕЛСКИ ОСТРОВИ

By | Comments Off on СЕЈШЕЛСКИ ОСТРОВИ

 5      СЕЈШЕЛИ   СЕЈШЕЛСКИ ОСТРОВИ Сејшелите преставува архипелаг од 115  гранитни и корални острови  со ленгендарна убавина на западната обала на Африканскиот континент во западниот Индиски океан, на 1500 километри оддалеченост од копното на Африка, или поточно североисточно од Мадагаскар. Овој прекрасен рај Ви нуди преубави плажи, туркизно плаво море и пријатно топло време. Поради тоа не е…

Read More »

БАЛИ За денот на вљубените 14-25.02.2018

By | Comments Off on БАЛИ За денот на вљубените 14-25.02.2018

БАЛИ-никогаш поефтин За денот на вљубените 14-25.02.2018 Цена по лице ОД 675еур 12 дена / 09 ноќевања НП +авионски превоз + транесфер Индонезија или официјално Република Индонезија е голема земја во Азија, чиј главен град е Џакарта. Индонезија е составена од мноштво на мали и големи острови, од кои најголемите се Јава, Суматра, Сулавеси (Celebes), Борнео (Калимантан) и Нова Гвинеја (западен дел). Неговото население…

Read More »

КАТАР И ДОХА

By | Comments Off on КАТАР И ДОХА

КАТАР И ДОХА Редовен индивидуален програм 8 дена/ 7 ноќи ВАЛИДНА ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 15.11.2017 Поагања од Скопје секој понеделник и четврток (black out 15.12.2017-15.01.2018) Катар е полуостровска арапска земја чиј терен се состои од суви пустини и долги персиски (арапски) крајбрежни брегови на плажи и дини. На брегот е сместен главниот град Доха, познат по своите футуристички…

Read More »

NEW YORK 28.11.2017 – 06.12.2017

By | Comments Off on NEW YORK 28.11.2017 – 06.12.2017

Предбожиќна магична еуфорија во NEW YORK 1059€ Датум: 28.11.2017 – 06.12.2017      8дена (7ноќи) 7ноќевања +авионски превоз+транесфер+претставник   “Њујорк, Њујорк”, инспирација, еден фасцинантен шарм, големисветла, “бетонска џунгла”, каде што се остваруваат  соништата, кокетен, бескрајно привлечен, од своето основање до денес. Овде е се она што пред посетата на Њу Јорк сме можеле да го видиме на телевизија и филмовите со кои сите сме…

Read More »

ТАЈЛАНД 09.02.2018-19.02.2018

By | Comments Off on ТАЈЛАНД 09.02.2018-19.02.2018

ТАЈЛАНД БАНКОК + ПУКЕТ 09.02.2018-19.02.2018 „Тоа што сме, е производ на нашето сопствено размислување. Со нашите мисли го креираме светот“ – БУДА   Тајланд или официјално како Кралството Тајланд е држава во Југоисточна Азија. Се наоѓа на полуостровот Индокина на површина од 513155 км2 со околу 63 милиони жители. Главен град е Банкок со околу 8,28 милиони жители. Најзастапена религија…

Read More »

ИНДИЈА 01.04.2018-08.04.2018

By | Comments Off on ИНДИЈА 01.04.2018-08.04.2018

ИНДИЈА – “Златниот триаголник” 6 ноќи/ 7 дена СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ – ДЕЛХИ – ИСТАНБУЛ – СКОПЈЕ Датум:  01.04.2018-08.04.2018 последни места!   1 ден  – 01.04.2018:Скопје-Истанбул-Делхи Средба на аеродромот во Скопје во 07: 00 часот за лет Скопје-Истанбул со авиокомпанијата “Turkish Airlines”. Полетување во 09:25 часот. Слетување во 11:15 часот. Краток престој на аеродромот, по што следи летот Истанбул-Делхи со авиокомпанијата “Turkish…

Read More »

Бали 27.04.2018 – 09.05.2018

By | Comments Off on Бали 27.04.2018 – 09.05.2018

Бали Датум: 27.04.2018 – 09.05.2018 10 ноќевања +авионски превоз+трансфер последни места! Индонезија или официјално Република Индонезија е голема земја во Азија, чиј главен град е Џакарта. Индонезија е составена од мноштво на мали и големи острови, од кои најголемите се Јава, Суматра, Сулавеси (Celebes), Борнео (Калимантан) и Нова Гвинеја (западен дел). Неговото население (238 милиони), Индонезија е четвртата по големина земја во…

Read More »

КУБА 01.11.2017-13.11.2017

By | Comments Off on КУБА 01.11.2017-13.11.2017

11 КУБА – РОМАНТИКА, САЛСА …   сигурна реализација   01.11.2017-13.11.2017 10 ноќевања последни места!   Варадеро – најексклузивното и најпознато летувалиште во Куба во која се уште владеат браќата Кастро, се наоѓа на околу 150 километри источно од главниот град Хавана и денеска е еден од најзначајните туристички центри на Карибите. Куба е една од најомилените дестинации на оние…

Read More »

Тајланд и Камбоџа

By | Comments Off on Тајланд и Камбоџа

Тајланд и Камбоџа 9 ноќевања 04.02.2018-14.02.2018                   Тајланд е неодлива комбинација на природна убавина, будистички крамови, фасцинантна историја, познатото гостопримство и впечатлива кујна. Овде доминантна религија е Будизмот кој за многумина е најмирољубивата и најубавата религија која се заснова на толеранција и љубови сето тоа поради што Тајланд е и една од најбезбедните земји во светот. Ќе го осетите шармот…

Read More »

МАЛДИВИ -ДИРЕКТНО ОД СКОПЈЕ-08.01-17.01.17

By | Comments Off on МАЛДИВИ -ДИРЕКТНО ОД СКОПЈЕ-08.01-17.01.17

МАЛДИВИ Датум: 08.01.2018 – 17.01.2018  7 ноќевања +авионски превоз+транесфер    1 ден  –: Скопје – Доха Полетување за Мале преку Доха во 11:40 часот со Qatar Airlines. Слетување на аеродромот во Доха во 18:25 часот. 2 ден –Мале                                                                                      Полетување за Мале во 02:15 часот. Пристигнување во Мале во 08:50 часот. Пречек на аеродром од страна на претставник на партнерската компанија и трансфер до избраниот хотел со…

Read More »

МАЛДИВИ-ДИРЕКТНО ОД СКОПЈЕ-27.11-08.12.17

By | Comments Off on МАЛДИВИ-ДИРЕКТНО ОД СКОПЈЕ-27.11-08.12.17

МАЛДИВИ Датум: 27.11.2017 – 08.12.2017 9 ноќевања +авионски превоз+транесфер       1 ден  – 27.11.2017: Скопје – Доха Полетување за Мале преку Доха во 11:40 часот со Qatar Airlines. Слетување на аеродромот во Доха во 18:25 часот. 2 ден – 28.11.2017:Истанбул – Мале                                                                                      Полетување за Мале во 02:15 часот. Пристигнување во Мале во 08:50 часот. Пречек на аеродром од страна на претставник на партнерската…

Read More »