Category: Вили за 10 ноќи

ЈЕРИСОС – Вила “Maria”

ЛЕТО 2018 ЈЕРИСОС– Вила „MARIA“     Вилата „Maria“ се наоѓа на само 80 од плажата во централниот дел на Јерисос, на третиот крак Атос. Апартманите се наоѓаат на прв и на втор спрат од вилата. Сите  имаат  опремени кујни кои се целосно издвоени од спалните соби и имаат прозор, телевизор и клима уред чие […]

Continue Reading →

ТОРОНИ – Вила “Blue Sea”

8 ЛЕТО 2018 ТОРОНИ- Вила „BLUE SEA“   Традиционално веќе неколку години  во нашата летна понуда ја имаме вилата „Blue Sea” која е составен дел на хотелскиот  комплекс „Blue Sea Hotel” во Торони. Во состав на хотелот има ресторан, таверна и мини маркет. Вилата  се наоѓа на самата песочна плажа, а фактот што гостите можат […]

Continue Reading →

САРТИ – Вила “Angeliki”

8 ЛЕТО 2018 САРТИ- Вила „ANGELIKI“     Сарти е една од најпосакуваните дестинации на вториот крак Ситонија. Сместено во срцето на Халкидики, на јужниот дел на полуостровот свртено кон третиот крак Атос, Сарти е градот кое е во целост подреден на туристите. Изобилство продавници, слаткарници, пекари, кафетерии, ресторани, дискотеки … Долга песочна плажа со […]

Continue Reading →

НЕОС МАРМАРАС – Вила “Sole a Mare”

8 ЛЕТО 2018 НЕОС МАРМАРАС- Вила „Sole A Mare“     Вилата „Sole A Mare“ се наоѓа во центарот на Неос Мармарас, најпопуларното туристичко место на Ситонија. Лоцирана е на главната пешачка зона во првата линија вили меѓу изобилство продавници, со фронталниот дел поставена кон фонтаната која е обележје на градот и кон пристаништето. Од […]

Continue Reading →

НЕОС МАРМАРАС – Вила “Mersinis”

8 ЛЕТО 2018 НЕОС МАРМАРАС- Вила „Mersinis“   Вилата „Mersinis“  во Неос Мармарас на вториот крак Ситонија  има се што Ви е потребно за вистински одмор: конфорни апартмани, двор со зеленило, простор за скара и вечерни седенки, паркинг,  преубава плажа, мир, спокојство…Вилата е комплетно изолирана од градската  врева; лоцирана е на само 3 км пред […]

Continue Reading →

КАЛАМИТСИ – Вила “Vrahos”

8 ЛЕТО 2018 КАЛАМИТСИ- Вила „Vrahos“     Вилата „Vrahos“ се наоѓа на само 20 метри од плажата во Каламитси. Вилата има апартмани на приземје, прв и втор спрат и е градена во традиционален стил, со долги заеднички тераси кои имаат директен поглед кон преубавиот залив. Во сопствен закуп имаме два пространи четирикреветни апартмани на […]

Continue Reading →

КАЛАМИТСИ – Вила “Paradise”

8 ЛЕТО 2018 КАЛАМИТСИ- Вила „Paradise“  Вилата „Paradisе“ се наоѓа на само 100 метри од една од најубавите плажи на најмалото скриено богатство на Ситонија-Каламитси. Во оваа раскошна вила располагаме со трокреветни и четирикреветни студија на прв и втор спрат со пространи тераси од кои некои имаат бочно поглед кон морето. Сите сместувачки капацитети  се […]

Continue Reading →

ПАЉУРИ – Вила “Chrouso Palace”

8 ЛЕТО 2018 ПАЉУРИ- Вила „Chrouso Palace“   Нова понуда за сезоната Лето 2018-Паљури, најубавата плажа на најјужниот дел на Касандра, комбинација на кристално чиста вода, златен песок и борова шума… На само осум километри подалеку од Пефкохори, ќе го најдете најубавото место за вистински одмор…Името го добило според зборот paliuri, еден вид на грмушка […]

Continue Reading →

НЕА ПЛАГИА – Вила “Talassinos”

8 ЛЕТО 2018 НЕА ПЛАГИА- Вила „Talassinos“    На самиот влез во Касандра се наоѓа малото туристичко место Неа Плагиа. Има плитка и песочна четири километри долга плажа покрај која се протега убаво уредено шеталиште идеално за вечерни прошетки, таверни, слаткарници, кафетерии, маркети…Градчето е споено со Неа Флогита и изобилува со забавни игри за децата. […]

Continue Reading →

НЕА КАЛИКРАТИЈА – Вила “Evi 2”

8 ЛЕТО 2018 НЕА КАЛИКРАТИЈА- Вила „Evi II“     Ново во нашата понуда-Неа Каликратија, оддалечено само 40 км од Солун, првото туристичко место кое ќе Ве сретне на патот кон Касандра. Градот кој живее цела година изобилува со ресторани, таверни, амбуланта, аптеки, маркети, слаткарници, продавници (Lidl, Masutis, Marinopoulos)….Во центарот се наоѓа голем парк со […]

Continue Reading →

НЕА КАЛИКРАТИЈА – Вила “Evi 1”

8 ЛЕТО 2018 НЕА КАЛИКРАТИЈА- Вила „Evi I“     Ново во нашата понуда-Неа Каликратија, првото туристичко место кое ќе Ве сретне на патот кон Касандра оддалечено само 40 километри од Солун. Градот кој живее цела година изобилува со ресторани, таверни, амбуланта, аптеки, маркети, слаткарници, продавници (Lidl, Masutis, Marinopoulos)….Во центарот се наоѓа голем парк со […]

Continue Reading →

НЕА ФЛОГИТА – Вила „Bouzalis“

8 ЛЕТО 2018 НЕА ФЛОГИТА- Вила „Bouzalis“     Во централниот дел на полуостровот Халкидики, на само педесетина километри југоисточно од Солун се наоѓа туристичкото место Неа Флогита, препознатливо по централниот парк со фонтаните и зелениот појас со палми што се протега во должина од 1.5 км се до Дионисос. Местото изобилува со маркети, пекари, […]

Continue Reading →