Category: Велигден приватно

Milmari Resort 3+*- Копаоник- велигден

Milmari Resort 3+*- Копаоник   Период на престој:05.04-10.04.2018     Цена по лице/по пакет 2 деца до 11,99 години ГРАТИС 4 дена/ 3 ноќи  5 дена / 4 ноќи 109€ 135€     Во цената вклучува: Појадок и Вечера на база шведска маса Неограничено користење на Wellness and Spa центар(Внатрешен базен,Џакузи,2 типа Сауна,Парна Бања,Солена Соба,Руска […]

Continue Reading →

Велигден во Банско – Хотел “Belvedere Holiday Club” 4*

ВЕЛИГДЕН ВО БАНСКО HOTEL „BELVEDERE Holiday Club“4**** (06.04.2018.-09.04.2018)         Цената вклучува:   –  Три ноќевања по лице според избраната услуга, внатрешен базен со вградени тангенторни ефекти,финска сауна, инфрацрвена сауна, парна бања, турска бања, фитнес, внатрешноџакузи,интернет,паркинг,детски оддел, фудбалско игралиште, туристичка такса.   Цената не вклучува: -Користење на бањарки (доплата на рецепција во хотелот) –Патничко осигурување и превоз   Услови за деца: – Дете до 5,99 години бесплатно сместување (со 2 возрасни) […]

Continue Reading →

Велигден Хотел Мона 4*- Златибор

Хотел Мона 4*- Златибор   Период на престој:05.04-09.04.2018   Цена по лице/по пакет Пакет  5 дена/4 ноќи Пакет 4 дена/3 ноќи Стандарна соба(макс:2 лица) 147€ Стандарна соба(макс:2 лица) 125€ Комфорна соба(макс:4 лица) 172€ Комфорна соба(макс:4 лица) 145€ Супериор соба(макс:4 лица) 193€ Супериор соба(макс:4 лица) 163€ Еднокреветна соба(макс:1 лице) 242€ Еднокреветна соба(макс:1 лице) 204€   Во […]

Continue Reading →

Велигден Milmari Resort 3+*- Копаоник

Milmari Resort 3+*- Копаоник  Период на престој:05.04-10.04.2018 Цена по СЕМЕЈСТВО/по ноќевање   2 возрасни + 2 деца до 11,99 години (ГРАТИС) 98€   Во цената вклучува: Сместување во фамилијарна соба Појадок и Вечера на база шведска маса Wellness and Spa центар(Внатрешен базен,Џакузи,2 типа Сауна,Парна Бања,Солена Соба,Руска Бања,Тапидариум,Шок Туш) Игротека за деца Велигденски работилница за деца […]

Continue Reading →

ВЕЛИГДЕН  Kraljevi Cardaci 4*- Копаоник

 Kraljevi Cardaci 4*- Копаоник Период на престој:06.04-10.04.2018 Цена по лице/по пакет 5 дена/ 4 ноќи  4 дена / 3 ноќи 139€ 119€   Во цената вклучува: Појадок и Вечера на база шведска маса Организиран превоз до црквата Рудници Неограничено користење на SPA & WELLNESS центар на 1500m²:Затворен базен, Отворен базен , Џакузи на отворено, Финска […]

Continue Reading →

Велигден Хотел Izvor 5*- Аранѓеловац

Хотел Izvor 5*- Аранѓеловац  Период на престој:06.04-09.04.2018   Цена по соба/по пакет Тип на соба 3 дена/2 ноќи 4 дена/3 ноќи Двокреветна соба(за 2 лица) 323€ 450€ Супериор соба(за 2 лица) 389€ 540€ Апартман (за 2 лица) 565€ 780€ Супериор апартман(за 2 лица ) 763€ 1050€   Во цената вклучува: Сместување на база појадок и […]

Continue Reading →

Велигден на Копаоник Angella Hotel & Residence****

ВЕЛИГДЕНСКИ ПАКЕТИ Валиден за период 29.03 – 09.04.2018 Велигден на Копаоник Angella Hotel & Residence**** Цена од 129 € Сместување на деца – ГРАТИС Ски опрема за деца – ГРАТИС Куглање за цело семејство Велигденска работилница за деца Врвен SPA & WELLNESS настан SKI PASS – 30% попуст   Hotel Angella**** Ценовникот важи за период […]

Continue Reading →

Велигден на Копаоник Grand Hotel & Spa****

ВЕЛИГДЕНСКИ ПАКЕТИ Валиден за период 29.03 – 09.04.2018 Велигден на Копаоник Grand Hotel & Spa**** Цена од 159 € Сместување на деца – ГРАТИС Ски опрема за деца – ГРАТИС Куглање за цело семејство Велигденска работилница за деца Врвен SPA & WELLNESS настан SKI PASS – 30% попуст   Grand Hotel & Spa****+   Тип […]

Continue Reading →

ВЕЛИГДЕН 2018 ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ 4* – Сандански

ВЕЛИГДЕН 2018 ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ 4* – Сандански   Цени валидни за период на престој : 05.04-09.04.2018 Вид на сместување 3 ПП 4 НП 4 ПП   Еднокреветна стандард соба 252 € 287 € 331 €   Еднокреветна лукс соба 272 € 313 € 358 €   Двокреветна соба – стандард (2+1) 355 € 374 € […]

Continue Reading →

Велигден Hotel Gardenia **** Bansko

  Hotel Gardenia **** Bansko  Велигден            5% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА ДО 14.02.2018   ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН/СЕ ВКЛУЧЕНО тип на сместување 06.04.2018 – 09.04.2018   HB 06.04.2018 – 09.04.2018   ALL Double Economy room 29 € 37 € Double standard room no balcony 31 € 39 € Double standard […]

Continue Reading →

Велигден Hotel Regnum ***** Bansko

  Hotel Regnum ***** Bansko  Велигден   ЦЕНИТЕ СЕ ЗА ПАКЕТ ОД 2/3/4 НОЌИ ПО СОБА /РЕДОВНИ КРЕВЕТИ/ ЗА ОДБРАНАТА УСЛУГА Тип на сместување 06.04-10.04.2018 2 ноќи 06.04-10.04.2018 3 ноќи 06.04-10.04.2018 4 ноќи BB+                          HB+ велигденски ручек     велигденски                                  ручек BB+                          HB+ велигденски ручек     велигденски                                  ручек BB+                          HB+ велигденски ручек     велигденски                                       ручек Executive […]

Continue Reading →

ВЕЛИГДЕН HOTEL RADAN 3* PROLOM BANJA

HOTEL RADAN 3* PROLOM BANJA ВЕЛИГДЕН СПЕЦИЈАЛНИ ПАКЕТИ АПРИЛ – МАЈ 2018 Од 06 – 09.04.2018 (мин. престој 3 ноќи) Од 27.04-02.05.2018 (мин. престој 3 ноќи)   ВИКЕНД РЕЛАКС ПАКЕТ 2 НОЌИ 89 € по лице 3 НОЌИ 117 € по лице   ПОВОЛНОСТИ ЗА СЕМЕЈСТВАТА *: Децата до 9 години престојуваат гратис Децата од […]

Continue Reading →

Велигден Apart-hotel Lucky ***** Bansko

  Apart-hotel Lucky ***** Bansko  Велигден ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ/АПП СО 2 СПАЛНИ ЗА ПАКЕТ ОД 3/4 НОЌИ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН тип на сместување 05.04.2018 – 10.04.2018        3 HB 05.04.2018 – 10.04.2018        4 HB Studio Lux макс 2+1 147 € 188 € Apartment Lux макс 2+1 182 € 231 € Apartment Delux макс 2+2 222 […]

Continue Reading →

Велигден Apart-hotel Casa Karina

  Apart-hotel Casa Karina *** Bansko   Велигден  23 ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ 3/4/5 НОЌИ НА БАЗА СЕ ВКЛУЧЕНО Тип на сместување 05.04-10.04.2018 3 All 05.04-10.04.2018 4 All 05.04-10.04.2018 5 All Double room макс 2+2 деца до 12 г 106,5 137 161 Studio макс 2+1 дете до 4 г 106,5 137 161 1 bedroom […]

Continue Reading →

Велигден Kempinski Grand Arena *****

  Kempinski Grand Arena ***** Bansko      Велигден  23 ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ / СУИТ НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК тип на сместување 06.04.2018 – 09.04.2018              BB   Deluxe room town view € 68 Single room with town view € 118 Deluxe room mountain  view € 73 Single room with mountain view € 127 […]

Continue Reading →

Велигден Hotel Bansko Spa & Holidays ****

  Hotel Bansko Spa & Holidays **** Bansko Велигден  ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ 3/4 НОЌИ НА БАЗА ПОЛН ПАНСИОН Тип на сместување 06.04-10.04.2018 3 FB 06.04-10.04.2018 4 FB Double room 94 121 Single room 142 183 Прво дете до 7 г на пом. кревет бесплатно бесплатно Второ дете до 7 г на пом […]

Continue Reading →

ВЕЛИГДЕН 2018 Хотел ПЕРУН ЛОЏ 4*

ВЕЛИГДЕН 2018 – БАНСКО Хотел ПЕРУН ЛОЏ 4*   Вид на сместување 3 ноќевања / Half board 4 ноќевања / Half board Студио (2+1) 85€ 110€ Едноспален апартман (2+2) 90€ 120€ • Дете од 0-4.99 год. со 2 возрасни – бесплатно • Прво дете од 05-11.99 год. на дополнително легло – доплата 17€ на ден […]

Continue Reading →

ВЕЛИГДЕН 2018 -Хотел МУРИТЕ 4*

ВЕЛИГДЕН 2018 – БАНСКО Хотел МУРИТЕ 4*   Вид на сместување 3 ноќевања / All Inclusive 4 ноќевања / All Inclusive АЗАЛИА – Двокреветна соба (2+0) 105€ 140€ АЗАЛИА – Едноспален апартман (2+2) 115€ 150€ АЗАЛИА – Двоспален апартман (4+2) 115€ 150€ ОРХИДЕА – Двокреветна соба (2+0) 95€ 125€ ОРХИДЕА – Едноспален апартман (2+2) 105€ […]

Continue Reading →

ВЕЛИГДЕН 2018 -Хотел ГРУН ВУД 4*

ВЕЛИГДЕН 2018 – БАНСКО Хотел ГРУН ВУД 4*   Вид на сместување 3 ноќевања / All Inclusive 4 ноќевања / All Inclusive Двокреветна соба (2+0) 105€ 130€ Студио (2+2) 115€ 140€ Едноспален апартман (2+2) 125€ 170€ • Задолжителна доплата за деца од 04-13.99 год. за Велигденски ручек – 10€ • Дете од 0-3.99 год. со […]

Continue Reading →