Category: Велигден автобуски

Санторини 3НП Велигден

24   Санторини 3НП Велигден €199,00 Термин 05 Април 1 ДЕН 05 Април  СКОПЈЕ – ПИРЕА Состанок на групата на паркингот спроти спортски центар Борис Трајковски во 14 30ч. Се патува преку гр. премин Богородица со попатни паузи. 2 ДЕН 06 Април ПИРЕА – САНТОРИНИ Пристигнување на пристаништето Пиреа во раните утрински часови. Качување во брод и испловување во […]

Continue Reading →

Чинкве Тере – Велигден

24    Чинкве Тере – Велигден €199,00 Посетете ги најубавите градови на романтичната Тоскана… Доживејте ги ремек делата на Микеланџело, Леонардо, Донатело, Макијавели во Фиренца, прошетајте по познатиот плоштад на кој се одржува “palio”- трка на коњи во Сиена, сликајте се со кривата кула во Пиза… прошетајте ја бајката наречена Чинкветере… Фиренца – ренесансен дијамант […]

Continue Reading →

Азурен Брег 3НП Велигден

 24    Азурен Брег 3НП Велигден €199,00 Ве водиме на незаборавно патување со колоритни предели и неверојатно убави градови… Не ја пропуштајте можноста да уживате во мирисот на ловори, маслинки, море, јасмин и парфем во воздухот… Сето тоа зачинето со неверојатни приказни и сцени кои ќе Ви го одземат здивот… Кан – монденски центар познат по […]

Continue Reading →

 МОНТЕКАТИНИ – ФИРЕНЦА – ПИЗА -ВЕЛИГДЕН

ермин: 05.04-3 ноќи |209€ / 12.960мкд   3    Ф И Р Е Н Ц А организиран разглед на МОНТЕКАТИНИ – ФИРЕНЦА – ПИЗА факултативни посети на СИЕНА – ЧИНКВЕ ТЕРЕ – САН ЏИМИЊАНО     Автобус | 6 дена – 3 ноќи / термин: 05-10 Април 2018 1ден/ 05.04 (четврток)  СКОПЈЕ – МОНТЕКАТИНИ Состанок на групата во 12:30ч.на паркингот кај Спортски центар Борис […]

Continue Reading →

БЕЛГРАД ЗА ВЕЛИГДЕН

29   БЕЛГРАД ЗА ВЕЛИГДЕН Дестинација: Велигден, Србија Најголемиот и главниот град на Србија – Белград, носи во себе еден посебен шарм на град кој се има преродено од сопствената пепел. Удобно лоциран на местото каде се вкрстуваат реките Дунав и Сава, овој град лесно ќе се вреже во меморијата и душата на секој патник. Иако целосно и […]

Continue Reading →

МИЛАНО-ЏЕНОВА-АЗУРЕН БРЕГ-ВЕЛИГДЕН

16        1.ДЕН (05.04.2018 – четврток) БИТОЛА Состанок на групата во 08.30 часот на паркингот пред спортската сала. Поаѓање за Италија во 09.00 часот. Патот води преку Ниш, Белград, Загреб, Љубљана…денско и ноќно патување, со кратки попатни одмори. 2 ДЕН (06.04.2018 – петок) : МИЛАНО Пристигнување во Милано во утринските часови. Краток одмор. Панорамски разглед на […]

Continue Reading →

Велигден на Јонско море Парга-Лефкада-Крф-Мецово

3 ноќи/ 4 Дена автобус Јонско море и неговата прочуена убавина ќе ја видите во една програма од 4 дена. А никаде во Грција не се слави Велигден како традиционално на Јонските острови, а посебно на островот Крф. Парга пак е град чии корени се протегаат до античкиот период, но била и под силно влијание на западната цивилизација и […]

Continue Reading →

Хотел Бањица *** Сокобања -Велигден

Хотел Бањица *** Сокобања 23  Сокобања, Соко град, дођеш стар, одеш млад”  Велигден   07.04 – 09.04.2018 Сокобања се наоѓа на 400 м надморска височина, помеѓу карпатските и балканските планини, Ртањ, Озрен, Девица, Слемен и Буковка. Низ бањата тече реката Моравица, која завршува со Бованско езеро. Познато е бањско климатско лекувалиште во Србија. Најпознати излетишта во […]

Continue Reading →

Стара Планина – Пирот Велигден

Велигден 23 во подножјето на Стара Планина – Пирот автобуска програма, 3 дена / 2 ноќевања   Стара планина е државна меѓа помеѓу Србија и Бугарија, во лакот долг преку сто километри. Второто име на овој геолошки див е Балкан планина по кое целиот полуостров го добил името. Овој парк на природата богат е со […]

Continue Reading →

ВЕЛИГДЕН 2018 ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ 4* – Сандански

ВЕЛИГДЕН 2018 ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ 4* – Сандански   Цени валидни за период на престој : 05.04-09.04.2018 Вид на сместување 3 ПП 4 НП 4 ПП   Еднокреветна стандард соба 252 € 287 € 331 €   Еднокреветна лукс соба 272 € 313 € 358 €   Двокреветна соба – стандард (2+1) 355 € 374 € […]

Continue Reading →

АТИНА-ВЕЛИГДЕН

АТИНА 1 ден 05.04.2018 СКОПЈЕ – АТИНА Состанок на групата на паркингот на салата Борис Трајковски во 18.00 часот. Поаѓање за Атина во 18.30 часот. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.   2 ден 06.04.2018 АТИНА Пристигнување во Атина во утринските часови. Следи панорамски разглед на градот со локален водич (факултативно). Панорамско разгледување на плоштадите Омонија и […]

Continue Reading →

БУДИМПЕШТА-ВЕЛИГДЕН

БУДИМПЕШТА 1 ден 05.04.2018 СКОПЈЕ – БУДИМПЕШТА    Состанок со групата во 16:30ч. на паркингот пред спортски центар „Борис Трајковски“ и поаѓање за Будимпешта во 17.00 ч. Ноќно возење преку Србија со попатни паузи за одмор и царински формалности. 2 ден 06.04.2018  БУДИМПЕШТА Пристигнување во Будимпешта во утринските часови и разглед на градот со локален водич: плоштадот на хероите, Парламентот, Кралската палата, Рибарската тврдина, […]

Continue Reading →

КОЛМАР, СТРАЗБУР

КОЛМАР, СТРАЗБУР 1 ден 05.04.2018 СКОПЈЕ – ХАЛШТАД – САЛЗБУРГ Состанок со групата на паркингот кај спортски центар „Борис Трајковски“ во 11.30 ч. и поаѓање за Салзбург во 12:00 часот. Дневно и ноќно возење низ Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор и царински формалности. 2 ден. 06.04.2018 ХАЛШТАД – САЛЗБУРГ Пристигнување во Халштад во утринските часови. Прошетка низ малото селце Халштад кој се […]

Continue Reading →

МИЛАНО-ВЕЛИГДЕН

МИЛАНО 1 ден 05.04.2018 СКОПЈЕ – МИЛАНО Состанок на групата во 12:30 часот и поаѓање за Милано во 13:00 часот на паркингот кај спортски центар „Борис Трајковски“. Дневно и ноќно возење преку Србија, Хрватска иСловенија со попатни паузи за одмор и други царински формалности. 2 ден 06.04.2018 МИЛАНО Пристигнување во Милано во попладневните часови. Сместување во хотел. Можност за прошетка по раздвижените улици на модниот центар […]

Continue Reading →

ПРАГА – ВЕЛИГДЕН

ПРАГА 1 ден 05.04.2018 СКОПЈЕ –ПРАГА Состанок со групата во 14:30ч. на паркингот пред спортски центар Борис Трајковски и поаѓање за Прага   во 15.00ч., преку Србија и Унгарија. Дневно и ноќно возење со попатни паузи и царински формалности. 2 ден 06.04.2018 ПРАГА Пристигнување во Прага во попладневните часови. Сместување во хотел. Слободно попладне. Вечерта факултативно можност за крстарење по реката В’лтава или слободна вечер за индивидуални […]

Continue Reading →

ВЕНЕЦИЈА-ВЕЛИГДЕН

ВЕНЕЦИЈА 1 ден 05.04.2018 СКОПЈЕ – ТРСТ Состанок со групата во 14:30 ч. и поаѓање за Венеција 15:00 часот на паркингот кај спортски центар „Борис Трајковски“. Дневно и ноќно возење преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор и други царински формалности. 2 ден 06.04.2018  ТРСТ – ПАЛМА НОВА – ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО Пристигнување во Трст во утринските часови. По разгледот на градот […]

Continue Reading →

ВИЕНА-ВЕЛИГДЕН

ВИЕНА 1 ден 05.04.2018 Скопје – Виена Состанок со групата на паркингот пред спортски центар „Борис Трајковски“ во 15.30 ч. и поаѓање за Виена во 16:00ч. Ноќно патување преку Србија и Унгарија со попатни паузи за одмор и други царински формалности.   2 ден 06.04.2018 Виена Пристигнување во претпладневните часови во Виена и почнуваме со панорамски разглед на градот со локален водич: плоштадот Рингштрасе, Операта, […]

Continue Reading →

МИНХЕН – ДВОРЦИТЕ НА БАВАРИЈА- велигден

МИНХЕН – ДВОРЦИТЕ НА БАВАРИЈА   Минхен – Баварска “Метропола со душа”, еден од најубавите градови во Германија, културен и боемски центар, град со бројни историски споменици кои зборуваат за вековните Баварски владетели од династијата Вителсбах, многубројни ремек дела од модерната технологија и архитектура како што е и познатата Алианс – Арена. Светски центар на саеми, […]

Continue Reading →

ШВАЈЦАРИЈА-ВЕЛИГДЕН

ШВАЈЦАРИЈА СКОПЈЕ – ВЕРОНА – ЛУЦЕРН – ЦИРИХ – БЕРН (ШТААД) – ЖЕНЕВА – МОНТРЕ – ЛОЗАНА – НИОН –  СКОПЈЕ 1 ден 05.04.2018 СКОПЈЕ – ВЕРОНА Состанок на групата во 13:30 ч. на паркингот пред спортски центар БОРИС ТРАЈКОВСКИ и поаѓање за Верона во 14:00ч. Патување преку Србија, Хрватска и Словенија. Дневно и ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности. 2 ден 06.04.2018 ВЕРОНА Пристигнување во Верона. Разглед на градот: Градските ѕидини, […]

Continue Reading →

РИM-ВЕЛИГДЕН

РИM 1 ден 04.04.2018 СКОПЈЕ – МОНТЕКАТИНИ Состанок со групата во 14:30 ч. и поаѓање за Венеција 15:00 часот на паркингот кај спортски центар „Борис Трајковски“. Дневно и ноќно возење преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор и други царински формалности. 2 ден 05.04.2018  МОНТЕКАТИНИ Пристигнување во пладневните часови во Монтекатини Терме. Сместување во хотел. Слободно попладне за одмор. […]

Continue Reading →

ПАРИЗ-ВЕЛИГДЕН

ПАРИЗ 01.04.2018 – Скопје – Виена Состанок на групата во 11.30 ч. на паркингот спроти спортската сала Борис Трајковски. Поаѓање за Виена во 12.00 ч. Се патува преку граничниот премин Табановце, Белград, Будимпешта. Ноќно возење. 02.04.2018 – Виена – Прага Пристигнување во Виена во утринските часови. Утринска панорамска прошетка: Рингот, Операта, Парламентот, стариот дел на градот со […]

Continue Reading →

АЗУРЕН БРЕГ-ВЕЛИГДЕН

АЗУРЕН БРЕГ 1 ден 05.04.2018 СКОПЈЕ – МИЛАНО    Состанок на групата во 11:30ч. и поаѓање во 12:00ч. од паркингот спроти салата Борис Трајковски. Се патува преку Србија, Хрватска. Ноќно возење со попатни паузи.   2 ден 06.04.2018 МИЛАНО Пристигнување во Franciacorta outlet во утринските часови. Слободно време (околу 2 часа) за  шопинг. Патувањето продолжува кон Милано. Сместување во хотел. По краткиот […]

Continue Reading →

КРФ-ВЕЛИГДЕН

ВЕЛИГДЕН НА КРФ   Мистично привлечен, спакуван во историски приказни. Обоен од влијанија на најразлични цивилизации, фасцинира со природна убавина и освојува со искуства вредни за сечие сеќавање. Можеме до бескрај да ги опишуваме плажите кои ги има на број и по вкус за секого, кристално чистата вода која е склоп на секој отсликан пејзаж, […]

Continue Reading →

Велигден Hotel Gardenia **** Bansko

  Hotel Gardenia **** Bansko  Велигден            5% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА ДО 14.02.2018   ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН/СЕ ВКЛУЧЕНО тип на сместување 06.04.2018 – 09.04.2018   HB 06.04.2018 – 09.04.2018   ALL Double Economy room 29 € 37 € Double standard room no balcony 31 € 39 € Double standard […]

Continue Reading →

Велигден Hotel Regnum ***** Bansko

  Hotel Regnum ***** Bansko  Велигден   ЦЕНИТЕ СЕ ЗА ПАКЕТ ОД 2/3/4 НОЌИ ПО СОБА /РЕДОВНИ КРЕВЕТИ/ ЗА ОДБРАНАТА УСЛУГА Тип на сместување 06.04-10.04.2018 2 ноќи 06.04-10.04.2018 3 ноќи 06.04-10.04.2018 4 ноќи BB+                          HB+ велигденски ручек     велигденски                                  ручек BB+                          HB+ велигденски ручек     велигденски                                  ручек BB+                          HB+ велигденски ручек     велигденски                                       ручек Executive […]

Continue Reading →

Велигден Apart-hotel Lucky ***** Bansko

  Apart-hotel Lucky ***** Bansko  Велигден ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ/АПП СО 2 СПАЛНИ ЗА ПАКЕТ ОД 3/4 НОЌИ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН тип на сместување 05.04.2018 – 10.04.2018        3 HB 05.04.2018 – 10.04.2018        4 HB Studio Lux макс 2+1 147 € 188 € Apartment Lux макс 2+1 182 € 231 € Apartment Delux макс 2+2 222 […]

Continue Reading →

Велигден Apart-hotel Casa Karina

  Apart-hotel Casa Karina *** Bansko   Велигден  23 ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ 3/4/5 НОЌИ НА БАЗА СЕ ВКЛУЧЕНО Тип на сместување 05.04-10.04.2018 3 All 05.04-10.04.2018 4 All 05.04-10.04.2018 5 All Double room макс 2+2 деца до 12 г 106,5 137 161 Studio макс 2+1 дете до 4 г 106,5 137 161 1 bedroom […]

Continue Reading →

Велигден Kempinski Grand Arena *****

  Kempinski Grand Arena ***** Bansko      Велигден  23 ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ / СУИТ НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК тип на сместување 06.04.2018 – 09.04.2018              BB   Deluxe room town view € 68 Single room with town view € 118 Deluxe room mountain  view € 73 Single room with mountain view € 127 […]

Continue Reading →

ВЕЛИГДЕН 2018 Хотел ПЕРУН ЛОЏ 4*

ВЕЛИГДЕН 2018 – БАНСКО Хотел ПЕРУН ЛОЏ 4*   Вид на сместување 3 ноќевања / Half board 4 ноќевања / Half board Студио (2+1) 85€ 110€ Едноспален апартман (2+2) 90€ 120€ • Дете од 0-4.99 год. со 2 возрасни – бесплатно • Прво дете од 05-11.99 год. на дополнително легло – доплата 17€ на ден […]

Continue Reading →

ВЕЛИГДЕН 2018 -Хотел МУРИТЕ 4*

ВЕЛИГДЕН 2018 – БАНСКО Хотел МУРИТЕ 4*   Вид на сместување 3 ноќевања / All Inclusive 4 ноќевања / All Inclusive АЗАЛИА – Двокреветна соба (2+0) 105€ 140€ АЗАЛИА – Едноспален апартман (2+2) 115€ 150€ АЗАЛИА – Двоспален апартман (4+2) 115€ 150€ ОРХИДЕА – Двокреветна соба (2+0) 95€ 125€ ОРХИДЕА – Едноспален апартман (2+2) 105€ […]

Continue Reading →