Browsing Category : Велигден авионски

БАЛИ-ВЕЛИГДЕН

By | Comments Off on БАЛИ-ВЕЛИГДЕН

 01. Април– 13.  Април 2018 13 дена / 10 ноќи Бали – Рајскиот остров на боговите. Сместен во југоисточна Азија, на екваторијалниот премин на Индинскиот со Тихиот Океан, Индонезија. Овој тропски остров е толку сликовит што на прв поглед ќе ви се чини нереален. Опкружен е со кристално чисто море и долги, бели песочни плажи, додека во внатрошноста владеат џунгли, високи…

Read More »

ЛИСАБОН и ПОРТО -ВЕЛИГДЕН – авионски

By | Comments Off on ЛИСАБОН и ПОРТО -ВЕЛИГДЕН – авионски

ЛИСАБОН И ПОРТО ВЕЛИГДЕН 12.04.2018 – 18.04.2018 Авион 7 дена /6 ноќевања     1.ден 12.04.2018 (Четврток)     СОФИЈА – ФРАНКФУРТ –  ЛИСАБОН Поаѓање за Софија од пред хотел ВИП во 07:00 часот (состанок на групата 15мин порано). Пристигнување на интернационалниот аеродром на Софија. Полетување за Франфурт во 14:00 часот по локално време (лет бр: LH1427), слетување во 15:20 часот  по…

Read More »

КОСТА БРАВА – БАРСЕЛОНА – Салвадор Дали за ВЕЛИГДЕН- авионски

By | Comments Off on КОСТА БРАВА – БАРСЕЛОНА – Салвадор Дали за ВЕЛИГДЕН- авионски

КОСТА БРАВА – БАРСЕЛОНА – Салвадор Дали за ВЕЛИГДЕН 06.04 – 09.04.2018  – Директен лет од Скопје  ( 4 дена / 3 ноќевања со појадок и вечера + вода и вино + разглед на БАРСЕЛОНА + посета на ГЕРОНА И ФИГЕРАС  со музејот на САЛВАДОР ДАЛИ ) Софистицираната, елегантна и романтична стара дама – Барселона. Импресивните и необични градби на Антонио Гауди го чинат овој град…

Read More »

ИЗРАЕЛ-ВЕЛИГДЕН

By | Comments Off on ИЗРАЕЛ-ВЕЛИГДЕН

ВЕЛИГДЕН ВО ИЗРАЕЛ со авион   1.Ден: 06- ти Април: Скопје – Истанбул – Тел Авив Состанок на групатана Аеродром Александар Велики во 8:50 часот. Лет за Истанбул со PC712 во 10:55 часот и слетување во 13:25 часот. Полетување кон Тел Авив со PC785 во 20:50. На аеродромот Ben Gurion се слетува во 23:05 часот. Пречек од страна на претставник…

Read More »

БАЛИ-ВЕЛИГДЕН- АВИОНСКИ

By | Comments Off on БАЛИ-ВЕЛИГДЕН- АВИОНСКИ

 20              01. Април– 13.  Април 2018 13 дена / 10 ноќи Бали – Рајскиот остров на боговите. Сместен во југоисточна Азија, на екваторијалниот премин на Индинскиот со Тихиот Океан, Индонезија. Овој тропски остров е толку сликовит што на прв поглед ќе ви се чини нереален. Опкружен е со кристално чисто море и долги, бели песочни…

Read More »

  СТРАЗБУР – КОЛМАР – АЛЗАС – ШВАРЦВАЛД

By | Comments Off on   СТРАЗБУР – КОЛМАР – АЛЗАС – ШВАРЦВАЛД

1        СТРАЗБУР – КОЛМАР – АЛЗАС – ШВАРЦВАЛД       Авион /5 дена /4 ноќевања       05. Април (Четврток) СКОПЈЕ – БАЗЕЛ – КОЛМАР Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 11:00 часот. Полетување за Базел во 12:35 и пристигнување во 14:55 часот. Попатна посета на Базел и пешачка прошетка во центарот на…

Read More »

ВЕЛИГДЕН -РИМ-АВИОНСКИ

By | Comments Off on ВЕЛИГДЕН -РИМ-АВИОНСКИ

20       Сите патишта водат во РИМ… И навистина е така. Овој град секојдневно го чувствува тоа. Mилионите туристи кои постојано го посетуваат градот, се уверуваат во фактот дека тој има одбележано една цела епоха во светската историја. Попознат како “Римското царство”, овој период од светската историја и денес е видлив благодарејќи им на мноштвото споменици кои сочувани од…

Read More »

Велигден  во NEW YORK

By | Comments Off on Велигден  во NEW YORK

   11       Велигден  во NEW YORK   Датум: 06.04.2018 – 13.04.2018      8дена (7ноќи) 7ноќевања /8 дена +авионски превоз+транесфер+претставник од АТЛАНТИС   “Њујорк, Њујорк”, инспирација, еден фасцинантен шарм, големисветла, “бетонска џунгла”, каде што се остваруваат  соништата, кокетен, бескрајно привлечен, од своето основање до денес. Овде е се она што пред посетата на Њу Јорк сме можеле да го видиме на телевизија и филмовите…

Read More »

АМСТЕРДАМ – ВЕЛИГДЕН

By | Comments Off on АМСТЕРДАМ – ВЕЛИГДЕН

АМСТЕРДАМ – Градот на вода         АВИОН / 4 дена / 3 ноќевања       06 април 2018 СКОПЈЕ – АМСТЕРДАМ Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 04.30 часот. Авионот за Ајндховен полетува во 06.10 слетува во 08.55 часот. Организиран трансфер од аеродромот до хотелот во Амстердам. Сместување во хотел. Разглед на Амстердам: Плоштадот…

Read More »