Author Archives : Zulu Travel

Фурка – Александар

By | Comments Off on Фурка – Александар

Фурка се наоѓа на стотина км од Солун и секоја година привлекува се поголем број на туристи. Првата работа со која се среќаваат туристите во ова место е прекрасната плажа која се наоѓа на околу 200 метри од вилата.Фурка е комбинација од природни убавини, одлични објекти и мирен ноќен живот. Местото е богато со зеленило, морето е кристално чисто и сино и изгледа…

Read More »

ПОЛИХРОНО-ВИЛА NORTH LUX

By | Comments Off on ПОЛИХРОНО-ВИЛА NORTH LUX

Вила North Lux е нова вила, која изобилува со модерна и најновa опрема. Лоцирана  е во   самото Полихроно, на само 30 метри од прекрасната песочна плажа, распостранета на околу 8 км, кристално тиркизно море, идеално за фамилијарен одмор со деца и за сите оние на кои им е потребен вистински релаксирачки одмор. Во нејзина близина се простираат голем број на продавници…

Read More »

Пефкохори – Рафаил

By | Comments Off on Пефкохори – Рафаил

Вила Рафаил е лоцирана во Пефкохори на главниот пат на 200-тина метри до прекрасната плажа со златен песок и неверојатно сина вода. Вилата располага со студија за 3 лица , кои се распоредени на прв или втор спрат. Сите студија се опремени со ТВ, клима ( Јули и Август бесплатно,  доплата од 3 еур на ден во месец Мај, Јуни…

Read More »

Пефкохори – Вила Sandy

By | Comments Off on Пефкохори – Вила Sandy

Вила Sandy се наоѓа во мирниот дел на Пефкохори на околу 50м. оддалеченост од плажа. Овој објект се состои од двокреветни и петокревреветни апартмани како и двокреветни , трокреветни и четворокреветни студија. Студијата располагаат со мини кујни тоалет телевизор и клима вклучена во цената. При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на…

Read More »

Калитеа – Теа

By | Comments Off on Калитеа – Теа

Вила Теа се наоѓа на самата магистрала во центарот на Калитеа, веднаш до подвозникот кој води до плажа, веднаш до малата црква и паркот видиковец. До плажа има 200м пешачење. Вилата се состои само од 2+1 студија и две трокреветни студија. Сите нејзини соби гледаат кон море и се лоцирани на приземје или прв спрат, без разлика на тоа на…

Read More »

ВОЛОС-ИСТОЧЕН ПИЛИОН – ХОТЕЛ ЗEФИРОС

By | Comments Off on ВОЛОС-ИСТОЧЕН ПИЛИОН – ХОТЕЛ ЗEФИРОС

18    Оваа област просто има се….Раскошно зеленило кое се претопува во морските длабочини низ недогледните маслинови дрва, овоштарници, борови шуми, се од почеток па до највисоката точка на планината Пилион, на надморска височина од 1471 метар. Надворешната страна на полуостровот е  споена со источниот дел од планината Пилион која навистина изгледа преубаво, романтично и фасцинантно. Целиот овој масив од…

Read More »

24ти МАЈ КАЛИТЕА

By | Comments Off on 24ти МАЈ КАЛИТЕА

КАЛИТЕА е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белиот песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена со борови дрва Ви овозможува да уживате во многубројните таверни, кафе барови, бутици, дискотеки и ноќни клубови кои ги привлекуваат туристите од сите околни места со…

Read More »

ПОЛИХРОНО -Вила ГРЕЈ

By | Comments Off on ПОЛИХРОНО -Вила ГРЕЈ

    1         Вила Греј се наоѓа во централниот дел на Полихроно, одалечена околу  90метри од плажа. Располага со четворокреветен апартман и петокреветен дуплекс апартман. Апартманите се наоѓаат на високо приземје и имаат по едно паркинг место. Опремени се со мини кујна со инветар и голем фризижидер, бања, балкон, ТВ, WiFi и клима  (вклучена во цена за јули…

Read More »

24ти МАЈ КАЛИТЕА

By | Comments Off on 24ти МАЈ КАЛИТЕА

КАЛИТЕА е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белиот песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена со борови дрва Ви овозможува да уживате во многубројните таверни, кафе барови, бутици, дискотеки и ноќни клубови кои ги привлекуваат туристите од сите околни места со…

Read More »

СПЕЦИЈАЛНА ПРОМОЦИЈА ГРЦИЈА ЛЕТО 2018 !!!!

By | Comments Off on СПЕЦИЈАЛНА ПРОМОЦИЈА ГРЦИЈА ЛЕТО 2018 !!!!

СПЕЦИЈАЛНА ПРОМОЦИЈА ГРЦИЈА ЛЕТО 2018 !!!! Изберете дестинација и термин! Ограничени капацитети! Сместување во студиo/апартман!   Цени по лице:  Термини 27.05.2018 03.06.2018 10.06.2018 17.06.2018 Ноќевања 7 7 7 7 Сместување Стд / Апп Стд / Апп Стд / Апп Стд / Апп НЕИ ПОРИ //// 69 € 99 € 115 € КАЛИТЕА Оскар, Атлантик и Клеопатра 59 € 69 € 109…

Read More »

БУДВА- ВИЛА ВУКМАНОВИЌ

By | Comments Off on БУДВА- ВИЛА ВУКМАНОВИЌ

БУДВА- ВИЛА ВУКМАНОВИЌ 4 Будва е нај атрактивното место на Јадранскиот брег. Будва изобилува со долги песочни плажи со вкупна должина од 25 км. Најпознати се Словенска плажа, Милочер, Пржно, Каменово, Могрен 1 и 2 и многу други плажи. А најголема атракција претставува Стариот Град. Во непосредна близина се наоѓа и островот Св.Никола кој е најголем во овој дел од…

Read More »

Вила „Панос“ -Полихроно

By | Comments Off on Вила „Панос“ -Полихроно

18    Вила „Панос“ се наоѓа во Полихроно на 50 метри од плажата. Иделна вила за сместување на семејства/фамилии. Располага со 7 апартмани (дуплекс) кои располагаат со 7/8 кревети. ПРВО И ВТОРО ЛИЦЕ ПЛАЌААТ РЕДОВНА СУМА ТРЕТО И ЧЕТВРТО ЛИЦЕ ПЛАЌААТ 35 ЕВРА ФИКСНО, НЕЗАВИСНО ДАЛИ КОРИСТАТ ПРЕВОЗ. ПЕТТО, ШЕСТО ЛИЦЕ ПЛАЌААТ САМО ПРЕВОЗ ДОКОЛКУ КОРИСТАТ. РОДЕНДЕНСКИТЕ ПОПУСТИ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ…

Read More »

Вила- TASULA– Полихроно

By | Comments Off on Вила- TASULA– Полихроно

18   Вила- TASULA– Полихроно Вила Тасула во Полихроно се наоѓа на една од најдобрите локации и e oдалечена на 50м од плажа.Од центарот на град е одалечена 200м. Вилата располага со 3+1 апартмани со ранч кревет во кујната и паркинг кој се наоѓа пред вилата.  Собите се наоѓаат на приземје. Во собите има комплетна опремена кујна за онолку лица колку…

Read More »

24ти Mај – ПАРИЗ

By | Comments Off on 24ти Mај – ПАРИЗ

24ти Mај во ПАРИЗ (25.05 – 28.05.2018)   Париз – градот на Светлината, препознатлив по Ајфеловата Кула, најубавата авенија Шампзелизе, музејот Лувр, Триумфалната капија, плоштадот Конкорд, дворецот Версај, Операта, кабаре барот Moulen Rouge, Богородичната Црква….Повеќе од 30 мостови, 400 цркви, Монмартр – сликарската „Мека“, Пигал – најживиот кварт со бурен ноќен живот и повеќе од 60.000 ресторани.Град на сите уметности…

Read More »

ЛЕПТОКАРИЈА-ХОТЕЛ ПЛАТАНОС

By | Comments Off on ЛЕПТОКАРИЈА-ХОТЕЛ ПЛАТАНОС

15     ЛЕТО 2018 ЛЕПТОКАРИЈА                     Лептокарија е лоцирана на најубавиот дел на брегот под Олимп. Лептокарија ја поврати својата “стара слава” поради фактот што во последно време многу се изгради како на пример: центарот на градот со голема пешачка зона, уредена плажа, шеталиште, убав голем парк, многу хотели, ресторани, кафичи и продавници. Хотел Платанос – со убав двор, со…

Read More »

1ви МАЈ ВО КАЛИТЕА

By | Comments Off on 1ви МАЈ ВО КАЛИТЕА

4     1ви МАЈ ВО КАЛИТЕА   3 НОЌЕВАЊА + ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ    ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 69 еур ПО ЛИЦЕ   КАЛИТЕА е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белиот песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена со борови дрва Ви овозможува да…

Read More »

Хотел МАУНТАИН ПАРАДАЈС 4* – 24-ти МАЈ 2018

By | Comments Off on Хотел МАУНТАИН ПАРАДАЈС 4* – 24-ти МАЈ 2018

Хотел МАУНТАИН ПАРАДАЈС 4* – Банско – Свети КИРИЛ и МЕТОДИЈ – 24-ти МАЈ 2018 Цени валидни за период на престој : 24.05-27.05.2018 (мин.2 ноќ.) Вид на сместување Полупансион All Inclusive Light Студио (2+0) 22€ 25€ Едноспален апартман (2+2) 23€ 26€ • Прво дете од 0-12.99 год. на дополнително легло – бесплатно • Второ дете од 03-12.99 год. на дополнително…

Read More »

Хотел Грин Вуд 4* – Банско- 24-ти МАЈ 2018

By | Comments Off on Хотел Грин Вуд 4* – Банско- 24-ти МАЈ 2018

Хотел Грин Вуд 4* – Банско – Свети КИРИЛ и МЕТОДИЈ – 24-ти МАЈ 2018 Цени валидни за период на престој : 24.05-27.05.2018 (мин.2 ноќ.) Вид на сместување ↓ ALL INCLUSIVE Двокреветна соба (2+0) 29€ Студио (2+2) 31€ Едноспален апартман (2+2) 39€ Двоспален апартман (2+2) 31€   Дополнителни услови : – Деца до 5.99 год. – бесплатно – Прво дете…

Read More »

Хотел Мурите 4* – Банско – 24-ти МАЈ 2018

By | Comments Off on Хотел Мурите 4* – Банско – 24-ти МАЈ 2018

Хотел Мурите 4* – Банско – Свети КИРИЛ и МЕТОДИЈ – 24-ти МАЈ 2018 Цени валидни за период на престој : 24.05-27.05.2018 (мин.2 ноќ.) Вид на сместување All Inclusive АЗАЛИА – Двокреветна соба (2+0) 28€ АЗАЛИА – Едноспален апартман (2+2) 31€ АЗАЛИА – Двоспален апартман (4+2) 31€ ОРХИДЕА – Двокреветна соба (2+0) 27€ ОРХИДЕА – Едноспален апартман (2+2) 30€ ОРХИДЕА…

Read More »

HOT SPRINGS MEDICAL & SPA 4* – 24-ти МАЈ 2018

By | Comments Off on HOT SPRINGS MEDICAL & SPA 4* – 24-ти МАЈ 2018

HOT SPRINGS MEDICAL & SPA 4* – с. Бања (област Разлог) – Свети КИРИЛ и МЕТОДИЈ – 24-ти МАЈ 2018 ПРОМОТИВНА ПОНУДА   Вид на сместување 24.05-27.05.2018 (3 ПП) Двокреветна соба комфорт (2+0) 157€ Двокреветна соба егзекутив (2+1) 166€ Алпин студио (2+2) 178€ • Дете од 0-5.99 год. на дополнително легло – бесплатно • Прво дете од 06-11.99 год. на…

Read More »

А Л Б Е Н А 2018

By | Comments Off on А Л Б Е Н А 2018

А  Л  Б  Е  Н  А   2018   /Бесплатен интернет во целиот комплекс/ х.КОМ х. Ком. 3* – All inclusive (се вклучено) По лице 06.06-25.06. 26.06-08.07. 09.07-20.08. 21.08-05.09. 06.09-21.09. 1/2 соба 185€ 265€ 245€ 350€ 273€ 390€ 245€ 350€ 185€ 265€ ноќевања 7 10 7 10 7 10 7 10 7 10 х. Ком.( бесплатен влез во Аква парк)…

Read More »

Х А Л К И Д И К И

By | Comments Off on Х А Л К И Д И К И

Х А Л К И Д И К И 24.05.2018 (четврток) СКОПЈЕ – ХАЛКИДИКИ Состанок на групата во 05:00ч. На паркингот на хотел Холидеј Ин. Поаѓање за Грција во 05:30ч. Патот води преку граничниот премин Богородица. Пристигнување во Ханиоти. Сместување. Ноќевање. 25.05.2018 (петок) ХАЛКИДИКИ Слободно време за одмор и слободни активности. Ноќевање. 26.05.2018 (сабота) ХАЛКИДИКИ Слободно време за одмор и…

Read More »

24 Мај-Венеција и Веронa

By | Comments Off on 24 Мај-Венеција и Веронa

24 Мај-Венеција и Веронa   Венеција (Верона и Трст)   1 ден 23.05.2018 СКОПЈЕ – ТРСТ Состанок со групата во 14:30 ч. и поаѓање за Венеција 15:00 часот на паркингот кај спортски центар „Борис Трајковски“. Дневно и ноќно возење преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор и други царински формалности. 2 ден 24.05.2018 ТРСТ – ПАЛМА НОВА…

Read More »

24ти Мај- Прага (со Виена)

By | Comments Off on 24ти Мај- Прага (со Виена)

24ти Мај- Прага (со Виена) ПРАГА   1 ден 23.05.2018 СКОПЈЕ – ПРАГА Состанок со групата во 16:00ч. и поаѓање во 16:30ч. за Прага на паркингот пред салата Борис Трајковски. Патувањето е преку Србија и Унгарија. Дневно и ноќно возење со попатни паузи и царински формалности. 2 ден 24.05.2018 ПРАГА Пристигнување во Прага околу пладне. Разглед на Стариот град со…

Read More »

24ти Мај-Cinque Terre Firenza

By | Comments Off on 24ти Мај-Cinque Terre Firenza

24ти Мај-Cinque Terre Firenza   Фиренца – CINQUE TERRE – Сиена – Сан Џимињано   1 ден 23.05.2018 – Скопје – Монтекатини Состанок на групата во 12:30ч. на паркингот кај Спортски центар Борис Трајковски. Поаѓање за Фиренца во 13.00ч. Патување преку Србија, Хрватска и Словенија, со попатни паузи за одмор, пасошка и царинска контрола. Ноќно возење. 2 ден 24.05.2018 –…

Read More »

Вила ЕВРИДИКИ-Агиос Никитас Л Е Ф К А Д А

By | Comments Off on Вила ЕВРИДИКИ-Агиос Никитас Л Е Ф К А Д А

Л Е Ф К А Д А Лето 2018 ПОПУСТ ОД 7% ЗА КОМПЛЕТ УПЛАТИ ДО 30.04.2018   Лефкада или Лефкос е остров во Јонското Море, поврзан со копното со автопат. Лефкада спаѓа меѓу поголемите острови во Грција. Во насока север-југ е долг 35 километри, додека исток-запад, преку 15 километри. Вкупната површина на островот изнесува 336 километри квадратни. Највисоката точка…

Read More »

Х А Л К И Д И К И 28.04.2018 -01.05.2018

By | Comments Off on Х А Л К И Д И К И 28.04.2018 -01.05.2018

Х А Л К И Д И К И 1   28.04.2018 (сабота)                        СКОПЈЕ – ХАНИОТИ Состанок на групата во 05:00часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин. Поаѓање  за Грција во 05:30часот. Патот води преку граничниот премин Богородица. Пристигнување во Ханиоти/Пефкохори. Сместување. Ноќевање. 29.04.2018 (недела)                      ХАНИОТИ Слободно време за одмор и слободни активности. Ноќевање. 30.04.2018 (понеделник)            ХАНИОТИ Слободно…

Read More »

Први Мај“ во Полихроно

By | Comments Off on Први Мај“ во Полихроно

РЕДОВНА ЦЕНА: 59 ЕВРА ОСТАНАТИ ПОНУДИ 18   „Први Мај“ во Полихроно (28.04-01.05) Поминете го продолжениот викенд за „Први Мај“ во Полихроно. Мирното поднебје, слабиот метеж во градот и организираниот бесплатен превоз за ноќните излегувања во Калитеа од нашата агенција, ја прави ова дестинација идеална за сечиј вкус. На сите млади и стари, заљубени, уморни, расположени за истражување на краците, а…

Read More »

Св. Никола 3* – Сандански – 1-ви Мај 2018

By | Comments Off on Св. Никола 3* – Сандански – 1-ви Мај 2018

Цени валидни за период на престој : 27.04-01.05.2018 Вид на сместување 2 НП 3 НП 4 НП Двокреветна соба – стандард (2+1) 40€ 60€ 80€ Двокреветна соба – лукс (2+1) 50€ 75€ 100€ Дополнителни услови : Дете од 0-03.99 год. Бесплатно Цените се во по лице за 2, 3 или 4 ноќевања и вклучуваат : √ Ноќевање со појадок √ Бесплатен салатен…

Read More »

Хотел Медите 4* – Сандански – 1-ви Мај 2018

By | Comments Off on Хотел Медите 4* – Сандански – 1-ви Мај 2018

Цените се валидни за период : 28.04-01.05.2018 СПА ХОТЕЛ МЕДИТЕ 4* Вид на сместување Пакет 2 ноќевања Пакет 3 ноќевања Стандардна двокреветна соба 167€ 242€ Луксузна двокреветна соба 194€ 275€ Студио 248€ 355€ Луксузен апартман со 2 спални 345€ 485€ Возрасен на доп.легло 32€ 48€ Дете од 06-11.99 год. на доп.легло 32€ 48€ Дете до 02-5.99 год. 11€ 16€  …

Read More »