ХОТЕЛ САРИКАС ПОЛИХРОНО

Хотел САРИКАС се наоѓа во централниот дел во Полихроно на 300 метри од плажа во близина на ресторани ,продавници,кафичи на 100 метри над црквата.Во склоп на Хотелот има базен кој гостите може да го користат бесплатно од  08:30h-20:00h како и простран двор опкружен со зеленило  идеално за дружење.Хотелот располага со дуплекс апартмани  на првиот кат веднаш  до базенот  со голема тераса која има страничен поглед на море со маса и столчиња со две спални соби со по два единечни кревети и одделно  комлетно опремена  кујна ,гардеробер,телевизор .Климата  и wi-fi  е вклучено во цената.

Вонсезонски цени Јуни

Термин Ноќевања Цена за наем 1/4 дуплекс
04.06.2017 7 ноќи 175
11.06.2017 7 ноќи 245
18.06.2017 7 ноќи 315
25.06.2017 7 ноќи 350

Сезонски цени Јули -Август

Термин Ноќевања Цена за наем  1/4 дуплекс
02.07.2017 9 ноќи 540
11.07.2017 9 ноќи 540
20.07.2017 9 ноќи 630 €
29.07.2017 9 ноќи 630 €
07.08.2017 9 ноќи 630 €
16.08.2017 9 ноќи 610 €
25.08.2017 9 ноќи 530 €

 

Вонсезонски цени Септември

Термин Ноќевања Цена за наем  1/4 дуплекс
03.09.2017 7 ноќи 315
10.09.2017 7 ноќи 230
17.09.2017 7 ноќи 190
24.09.2017 7 ноќи 150

 

Напомени

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА ДУПЛЕКС АПАРТМАН ЗА 7/9 НОЌЕВАЊА,

– Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Наддозволениот број може да се сместимаксимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

– Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по РЕДОВЕН ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

– Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по РЕДОВЕН ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

 

Доплата за превоз:

– Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра

– деца до 12години 25евра / Еден правец 20 евра

– Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *