ХОТЕЛ  АПАРТМАН   ПОСЕИДОНИО –  ПОЛИХРОНО

 

Хотел Апартман Посеидонио  се наоѓа во центарот на Полихроно веднаш до црквата на околу 200 метра од плажата.Во непосредна близина на Посеидонио  се наоѓаат бројни таверни ,пицерии,супермаркети…Вилата располага со апартмани и студија за сместување на две ,три ,четири и пет лица како и 1/2 +1 студио и 1/4 +1 апартмани.

Содржина  на Хотелот:рецепција,ресторан,бесплатен паркинг во склоп на Хотелот ,бесплатен wi-fi,бесплатна клима.

АПАРТМАН  1/4+1: два споени стандардни кревети во спалната соба и две софи во кујната.Апартманот е на прв кат и има  поглед на море.Предвиден е за сместување на 4 возрасни лица и едно дете до 12 години на помошен кревет

СТУДИО 1/2 +1: два споени стандардни кревети во кујната.Студиото е на  втор  кат и има  поглед на море.Предвиден е за сместување на 2 возрасни лица и едно дете до 12 години на помошен кревет.

Апартмани /студио се опремени со кујна со прибор за онолку лица према број на легла ,фрижидер ,решо со две рингли без релна,тераси со гарнитури за седење.

Вонсезонски цени Јуни

Термин Ноќевања Цена за наем на апартман
1/2+1 студио 1/4 +1 апартман
04.06.2017 7 ноќи 150 € 210  €
11.06.2017 7 ноќи 210 € 270 €
18.06.2017 7 ноќи 240  € 350 €
25.06.2017 7 ноќи 280  € 385 €

 

Сезонски цени Јули -Август

Термин Ноќевања Цена за наем на апартман
    1/2+1            студио 1/4 +1 апартман
02.07.2017 9 ноќи 450 € 555 €
11.07.2017 9 ноќи 495 € 615 €
20.07.2017 9 ноќи 540 € 675 €
29.07.2017 9 ноќи 540 € 675 €
07.08.2017 9 ноќи 540 € 675 €
16.08.2017 9 ноќи 540 € 675 €
25.08.2017 9 ноќи 495 € 615 €

 

Вонсезонски цени Септември

 

Термин Ноќевања Цена за наем на апартман
1/2+1 студио 1/4 +1 апартман
03.09.2017 7 ноќи 250 € 350  €
10.09.2017 7 ноќи 230 € 280 €
17.09.2017 7 ноќи 185 € 210 €
24.09.2017 7 ноќи 130 € 150 €

 

Напомени

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/ АПАРТМАН ЗА 7/9 НОЌЕВАЊА,

– Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.

– Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по РЕДОВЕН ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

– Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по РЕДОВЕН ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

 

Доплата за превоз:

– Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра

– деца до 12години 25евра / Еден правец 20 евра

– Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *