ХАНИОТИ        ЛЕТО 2017

ВИЛА МЕЛИ

Вила Мели се наоѓа во најцентралниот дел на Ханиоти, одалечена 70 метри од плажа. Располага со четворокреветни студија  втор кат. Секое студио  е опремено со мини кујна со фрижидер, бања, балкон, ТВ, Wi-Fi и клима вклучена во цена.

Опис: Студио – една просторија со брачен и два кревети на спрат и кујна  со пространи тераси со поглед на шеталиште

Сезонски цени

Термин Ноќевања Цена за наем
1/3 СТД
02.07.2017 9 ноќи 490 €
11.07.2017 9 ноќи 550 €
20.07.2017 9 ноќи 560 €
29.07.2017 9 ноќи 560 €
07.08.2017 9 ноќи 560 €
16.08.2017 9 ноќи 560 €
25.08.2017 9 ноќи 560 €

Вонсезонски цени

Термин Ноќевања Цена по лице со превоз
03.09.2017 7 ноќи 155 €
10.09.2017 7 ноќи 135 €
17.09.2017 7 ноќи 115 €
24.09.2017 7 ноќи 75 €

 

 

НАПОМЕНИ:

СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН ЗА 9 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.

ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.

Напомена за вонсезонски цени : Во студио 2 лица плаќаат полна цена, трето и четврто лице плаќаат фиксно по 35евра само за превоз доколку користат.

 

– Во студио дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

– Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.

– Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 03.30 часот, поаѓање во 04.00часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.

– Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

– Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).

– За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени.

– Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

– Сместување во собите е по 14 часот по локално време, а напуштање на истите е во 09 часот.

– Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.

– Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

– По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

– Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

 

Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

 

 

Доплата за превоз:

– Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра

– деца до 12години 25евра / Еден правец 20 евра

– Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *