Апартманите МАРТА се наоѓаат во централниот дел на Ханиоти наспроти влезот на хотел Сосурас, оддалечени околу 50-60 метри од плажа. Располагаме со четирикреветни апартмани на втори кат. Секој апартман располага со комплет опремена кујна со голем фрижидер и шпорет со рерна, бања, балкон, ТВ со сателитска, Wi-Fi и клима вклучена во цена. Вилата НЕМА сопствен паркинг.

Табела бр.1 – вонсезонски цени

Термин ↓

Ноќевања

Цена по лице со превоз

21.05.2017

7 ноќи

85 €

28.05.2017

7 ноќи

95 €

04.06.2017

7 ноќи

125 €

11.06.2017

7 ноќи

145 €

18.06.2017

7 ноќи

155

25.06.2017

7 ноќи

175 €

 

 

 

Табела бр.2 – сезонски цени

 

Термин  ↓

Број на

ноќевања

Цена за наем / без превоз

1/4 АПП

02.07.2017

9 ноќи

555

11.07.2017

9 ноќи

615

20.07.2017

9 ноќи

675

29.07.2017

9 ноќи

675

07.08.2017

9 ноќи

675

16.08.2017

9 ноќи

675

25.08.2017

9 ноќи

615

 

 

 

Табела бр.3 – вонсезонски цени

Термин ↓

Ноќевања

Цена по лице со превоз

03.09.2017

7 ноќи

175 €

10.09.2017

7 ноќи

145 €

17.09.2017

7 ноќи

125 €

24.09.2017

7 ноќи

95 €

 

 

 

 

 

НАПОМЕНИ:

–  ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и БР.3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.

Напомена: Во апартман минимум 3 лица, 2 лица плаќаат полна цена, трето и четврто лице плаќаат фиксно по 35евра.

–  ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 9 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.

–  Во апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.

–  Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.

–  Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 03:30часот, поаѓање во 04:00часот на паркингот спроти хтл.Холидеј Ин.

–  Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

–  Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд). 

–  За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени.

–  Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе

на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира

–  Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

–  Сместување во собите е по 14часот по локално време, а напуштање на истите е во 09часот.

–  Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.

–  Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање.  Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

–  По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

–  Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

–  Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

 

 

Доплата за превоз:

–  Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра

–  деца 2- 11,99години 25евра / Еден правец 20 евра

–  Дете до 1,99 години (без седиште) – бесплатно

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *