Вила „Панос“ -Полихроно

By | Comments Off on Вила „Панос“ -Полихроно

18    Вила „Панос“ се наоѓа во Полихроно на 50 метри од плажата. Иделна вила за сместување на семејства/фамилии. Располага со 7 апартмани (дуплекс) кои располагаат со 7/8 кревети. ПРВО И ВТОРО ЛИЦЕ ПЛАЌААТ РЕДОВНА СУМА ТРЕТО И ЧЕТВРТО ЛИЦЕ ПЛАЌААТ 35 ЕВРА ФИКСНО, НЕЗАВИСНО ДАЛИ КОРИСТАТ ПРЕВОЗ. ПЕТТО, ШЕСТО ЛИЦЕ ПЛАЌААТ САМО ПРЕВОЗ ДОКОЛКУ КОРИСТАТ. РОДЕНДЕНСКИТЕ ПОПУСТИ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ…

Read More »

Вила- TASULA– Полихроно

By | Comments Off on Вила- TASULA– Полихроно

18   Вила- TASULA– Полихроно Вила Тасула во Полихроно се наоѓа на една од најдобрите локации и e oдалечена на 50м од плажа.Од центарот на град е одалечена 200м. Вилата располага со 3+1 апартмани со ранч кревет во кујната и паркинг кој се наоѓа пред вилата.  Собите се наоѓаат на приземје. Во собите има комплетна опремена кујна за онолку лица колку…

Read More »

24ти Mај – ПАРИЗ

By | Comments Off on 24ти Mај – ПАРИЗ

24ти Mај во ПАРИЗ (25.05 – 28.05.2018)   Париз – градот на Светлината, препознатлив по Ајфеловата Кула, најубавата авенија Шампзелизе, музејот Лувр, Триумфалната капија, плоштадот Конкорд, дворецот Версај, Операта, кабаре барот Moulen Rouge, Богородичната Црква….Повеќе од 30 мостови, 400 цркви, Монмартр – сликарската „Мека“, Пигал – најживиот кварт со бурен ноќен живот и повеќе од 60.000 ресторани.Град на сите уметности…

Read More »

ЛЕПТОКАРИЈА-ХОТЕЛ ПЛАТАНОС

By | Comments Off on ЛЕПТОКАРИЈА-ХОТЕЛ ПЛАТАНОС

15     ЛЕТО 2018 ЛЕПТОКАРИЈА                     Лептокарија е лоцирана на најубавиот дел на брегот под Олимп. Лептокарија ја поврати својата “стара слава” поради фактот што во последно време многу се изгради како на пример: центарот на градот со голема пешачка зона, уредена плажа, шеталиште, убав голем парк, многу хотели, ресторани, кафичи и продавници. Хотел Платанос – со убав двор, со…

Read More »

1ви МАЈ ВО КАЛИТЕА

By | Comments Off on 1ви МАЈ ВО КАЛИТЕА

4     1ви МАЈ ВО КАЛИТЕА   3 НОЌЕВАЊА + ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ    ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 69 еур ПО ЛИЦЕ   КАЛИТЕА е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белиот песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена со борови дрва Ви овозможува да…

Read More »

Хотел МАУНТАИН ПАРАДАЈС 4* – 24-ти МАЈ 2018

By | Comments Off on Хотел МАУНТАИН ПАРАДАЈС 4* – 24-ти МАЈ 2018

Хотел МАУНТАИН ПАРАДАЈС 4* – Банско – Свети КИРИЛ и МЕТОДИЈ – 24-ти МАЈ 2018 Цени валидни за период на престој : 24.05-27.05.2018 (мин.2 ноќ.) Вид на сместување Полупансион All Inclusive Light Студио (2+0) 22€ 25€ Едноспален апартман (2+2) 23€ 26€ • Прво дете од 0-12.99 год. на дополнително легло – бесплатно • Второ дете од 03-12.99 год. на дополнително…

Read More »

Хотел Грин Вуд 4* – Банско- 24-ти МАЈ 2018

By | Comments Off on Хотел Грин Вуд 4* – Банско- 24-ти МАЈ 2018

Хотел Грин Вуд 4* – Банско – Свети КИРИЛ и МЕТОДИЈ – 24-ти МАЈ 2018 Цени валидни за период на престој : 24.05-27.05.2018 (мин.2 ноќ.) Вид на сместување ↓ ALL INCLUSIVE Двокреветна соба (2+0) 29€ Студио (2+2) 31€ Едноспален апартман (2+2) 39€ Двоспален апартман (2+2) 31€   Дополнителни услови : – Деца до 5.99 год. – бесплатно – Прво дете…

Read More »

Хотел Мурите 4* – Банско – 24-ти МАЈ 2018

By | Comments Off on Хотел Мурите 4* – Банско – 24-ти МАЈ 2018

Хотел Мурите 4* – Банско – Свети КИРИЛ и МЕТОДИЈ – 24-ти МАЈ 2018 Цени валидни за период на престој : 24.05-27.05.2018 (мин.2 ноќ.) Вид на сместување All Inclusive АЗАЛИА – Двокреветна соба (2+0) 28€ АЗАЛИА – Едноспален апартман (2+2) 31€ АЗАЛИА – Двоспален апартман (4+2) 31€ ОРХИДЕА – Двокреветна соба (2+0) 27€ ОРХИДЕА – Едноспален апартман (2+2) 30€ ОРХИДЕА…

Read More »

HOT SPRINGS MEDICAL & SPA 4* – 24-ти МАЈ 2018

By | Comments Off on HOT SPRINGS MEDICAL & SPA 4* – 24-ти МАЈ 2018

HOT SPRINGS MEDICAL & SPA 4* – с. Бања (област Разлог) – Свети КИРИЛ и МЕТОДИЈ – 24-ти МАЈ 2018 ПРОМОТИВНА ПОНУДА   Вид на сместување 24.05-27.05.2018 (3 ПП) Двокреветна соба комфорт (2+0) 157€ Двокреветна соба егзекутив (2+1) 166€ Алпин студио (2+2) 178€ • Дете од 0-5.99 год. на дополнително легло – бесплатно • Прво дете од 06-11.99 год. на…

Read More »

А Л Б Е Н А 2018

By | Comments Off on А Л Б Е Н А 2018

А  Л  Б  Е  Н  А   2018   /Бесплатен интернет во целиот комплекс/ х.КОМ х. Ком. 3* – All inclusive (се вклучено) По лице 06.06-25.06. 26.06-08.07. 09.07-20.08. 21.08-05.09. 06.09-21.09. 1/2 соба 185€ 265€ 245€ 350€ 273€ 390€ 245€ 350€ 185€ 265€ ноќевања 7 10 7 10 7 10 7 10 7 10 х. Ком.( бесплатен влез во Аква парк)…

Read More »

Х А Л К И Д И К И

By | Comments Off on Х А Л К И Д И К И

Х А Л К И Д И К И 24.05.2018 (четврток) СКОПЈЕ – ХАЛКИДИКИ Состанок на групата во 05:00ч. На паркингот на хотел Холидеј Ин. Поаѓање за Грција во 05:30ч. Патот води преку граничниот премин Богородица. Пристигнување во Ханиоти. Сместување. Ноќевање. 25.05.2018 (петок) ХАЛКИДИКИ Слободно време за одмор и слободни активности. Ноќевање. 26.05.2018 (сабота) ХАЛКИДИКИ Слободно време за одмор и…

Read More »

24 Мај-Венеција и Веронa

By | Comments Off on 24 Мај-Венеција и Веронa

24 Мај-Венеција и Веронa   Венеција (Верона и Трст)   1 ден 23.05.2018 СКОПЈЕ – ТРСТ Состанок со групата во 14:30 ч. и поаѓање за Венеција 15:00 часот на паркингот кај спортски центар „Борис Трајковски“. Дневно и ноќно возење преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор и други царински формалности. 2 ден 24.05.2018 ТРСТ – ПАЛМА НОВА…

Read More »

24ти Мај- Прага (со Виена)

By | Comments Off on 24ти Мај- Прага (со Виена)

24ти Мај- Прага (со Виена) ПРАГА   1 ден 23.05.2018 СКОПЈЕ – ПРАГА Состанок со групата во 16:00ч. и поаѓање во 16:30ч. за Прага на паркингот пред салата Борис Трајковски. Патувањето е преку Србија и Унгарија. Дневно и ноќно возење со попатни паузи и царински формалности. 2 ден 24.05.2018 ПРАГА Пристигнување во Прага околу пладне. Разглед на Стариот град со…

Read More »

24ти Мај-Cinque Terre Firenza

By | Comments Off on 24ти Мај-Cinque Terre Firenza

24ти Мај-Cinque Terre Firenza   Фиренца – CINQUE TERRE – Сиена – Сан Џимињано   1 ден 23.05.2018 – Скопје – Монтекатини Состанок на групата во 12:30ч. на паркингот кај Спортски центар Борис Трајковски. Поаѓање за Фиренца во 13.00ч. Патување преку Србија, Хрватска и Словенија, со попатни паузи за одмор, пасошка и царинска контрола. Ноќно возење. 2 ден 24.05.2018 –…

Read More »

Вила ЕВРИДИКИ-Агиос Никитас Л Е Ф К А Д А

By | Comments Off on Вила ЕВРИДИКИ-Агиос Никитас Л Е Ф К А Д А

Л Е Ф К А Д А Лето 2018 ПОПУСТ ОД 7% ЗА КОМПЛЕТ УПЛАТИ ДО 30.04.2018   Лефкада или Лефкос е остров во Јонското Море, поврзан со копното со автопат. Лефкада спаѓа меѓу поголемите острови во Грција. Во насока север-југ е долг 35 километри, додека исток-запад, преку 15 километри. Вкупната површина на островот изнесува 336 километри квадратни. Највисоката точка…

Read More »

Х А Л К И Д И К И 28.04.2018 -01.05.2018

By | Comments Off on Х А Л К И Д И К И 28.04.2018 -01.05.2018

Х А Л К И Д И К И 1   28.04.2018 (сабота)                        СКОПЈЕ – ХАНИОТИ Состанок на групата во 05:00часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин. Поаѓање  за Грција во 05:30часот. Патот води преку граничниот премин Богородица. Пристигнување во Ханиоти/Пефкохори. Сместување. Ноќевање. 29.04.2018 (недела)                      ХАНИОТИ Слободно време за одмор и слободни активности. Ноќевање. 30.04.2018 (понеделник)            ХАНИОТИ Слободно…

Read More »

Први Мај“ во Полихроно

By | Comments Off on Први Мај“ во Полихроно

РЕДОВНА ЦЕНА: 59 ЕВРА ОСТАНАТИ ПОНУДИ 18   „Први Мај“ во Полихроно (28.04-01.05) Поминете го продолжениот викенд за „Први Мај“ во Полихроно. Мирното поднебје, слабиот метеж во градот и организираниот бесплатен превоз за ноќните излегувања во Калитеа од нашата агенција, ја прави ова дестинација идеална за сечиј вкус. На сите млади и стари, заљубени, уморни, расположени за истражување на краците, а…

Read More »

Св. Никола 3* – Сандански – 1-ви Мај 2018

By | Comments Off on Св. Никола 3* – Сандански – 1-ви Мај 2018

Цени валидни за период на престој : 27.04-01.05.2018 Вид на сместување 2 НП 3 НП 4 НП Двокреветна соба – стандард (2+1) 40€ 60€ 80€ Двокреветна соба – лукс (2+1) 50€ 75€ 100€ Дополнителни услови : Дете од 0-03.99 год. Бесплатно Цените се во по лице за 2, 3 или 4 ноќевања и вклучуваат : √ Ноќевање со појадок √ Бесплатен салатен…

Read More »

Хотел Медите 4* – Сандански – 1-ви Мај 2018

By | Comments Off on Хотел Медите 4* – Сандански – 1-ви Мај 2018

Цените се валидни за период : 28.04-01.05.2018 СПА ХОТЕЛ МЕДИТЕ 4* Вид на сместување Пакет 2 ноќевања Пакет 3 ноќевања Стандардна двокреветна соба 167€ 242€ Луксузна двокреветна соба 194€ 275€ Студио 248€ 355€ Луксузен апартман со 2 спални 345€ 485€ Возрасен на доп.легло 32€ 48€ Дете од 06-11.99 год. на доп.легло 32€ 48€ Дете до 02-5.99 год. 11€ 16€  …

Read More »

Интер Хотел Сандански 4* – 1-ви Мај 2018

By | Comments Off on Интер Хотел Сандански 4* – 1-ви Мај 2018

Цени валидни за период на престој : 27.04-01.05.2018 Вид на сместување 3 ПП 4 ПП Двокреветна соба – стандард (2+1) 250€ 332€ Еднокреветна соба – стандард 177€ 236€ Двокреветна соба – лукс (2+1) 271€ 361€ Еднокреветна соба – лукс 191€ 254€ Студио стандард (2+2) 360€ 480€ Апартман Лукс (2+2) 397€ 529€ Апартман Фемили (2+2) 506€ 675€ Дополнителни услови : Дете…

Read More »

Хотел Јанакиев 4* – Боровец – 1-ви Мај 2018

By | Comments Off on Хотел Јанакиев 4* – Боровец – 1-ви Мај 2018

Цени валидни за период на престој : 27.04-01.05.2018 (мин.2 ноќ.) Тип на услуга → Полупансион Вид на сместување↓ 1 / 2 ноќ. 3 / 3+ ноќ Двокреветна соба (2+1) 26€ 24€ Дополнителни услови Дете од 0-5.99 год. на доп.легло Бесплатно Дете од 6-11.99 год. на доп.легло во соба 50% попуст Возрасен на доп.легло во соба 30% попуст Доплата за сместување…

Read More »

Хотел Боровец Хилс 5* – Боровец – 1-ви Мај 2018

By | Comments Off on Хотел Боровец Хилс 5* – Боровец – 1-ви Мај 2018

Цени валидни за период на престој : 27.04-01.05.2018 (мин.2 ноќ.) Вид на сместување Полупансион Двокреветна соба (2+0) 35 € Студио (2+2) 40 € Едноспален апартман (2+2) 45 € Дополнителни услови : Дете до 3.99 год на доп.легло Бесплатно Дете од 4-11.99 год на доп.легло 60% попуст Возрасен на доп.легло 30% попуст Цените се во евра по лице за 1 ноќевање…

Read More »

Х А Л К И Д И К И-автобуски и индивидуално

By | Comments Off on Х А Л К И Д И К И-автобуски и индивидуално

1         28.04.2018 (сабота) СКОПЈЕ –ХАНИОТИ Состанок на групата во 05:00часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин. Поаѓање за Грција во 05:30часот. Патот води преку граничниот премин Богородица. Пристигнување во Ханиоти/Пефкохори. Сместување. Ноќевање.   29.04.2018 (недела) ХАНИОТИ Слободно време за одмор и слободни активности. Ноќевање.   30.04.2018 (понеделник) ХАНИОТИ Слободно време за одмор и слободни активности. Ноќевање.   01.05.2018 (вторник) ХАНИОТИ – СКОПЈЕ Слободно време…

Read More »

РОДОС- Бисер на Медитеран 25.05.2018-28.05.2018

By | Comments Off on РОДОС- Бисер на Медитеран 25.05.2018-28.05.2018

Траење: 25 Мај 2018 – 28 Мај 2018 Локација: Rodos, Grcija Цена: 299 Eur   РОДОС- Бисер на Медитеран 3  ноќи /4  Дена авион 25.05.2018-28.05.2018 Родос е еден од најубавите и најкарактеристични градови на Грчките Острови , со историја која датира многу векови наназад. Родос (грчки: Ρόδος) е најголемиот од островите на Додеканезите и во поглед на копнена површина и…

Read More »

Хотел Грами 3* – Банско – 1-ви Мај 2018

By | Comments Off on Хотел Грами 3* – Банско – 1-ви Мај 2018

Цени валидни за период на престој : 27.04-01.05.2018 (мин.2 ноќ.) Вид на сместување Ноќевање со појадок Полупансион All Inclusive Двокреветна соба (2+2) 12€ 18€ 24€ Апартман (4+0) 12€ 18€ 24€ • Дете од 0-1.99 год Бесплатно • Прво дете од 2-05.99 год. на доп. легло Бесплатно • Второ дете од 2-05.99 год. на доп. легло 6€ 10€ 13€ • Деца…

Read More »

Хотел Гранд Ројал 4* – Банско – 1-ви Мај 2018

By | Comments Off on Хотел Гранд Ројал 4* – Банско – 1-ви Мај 2018

Цени валидни за период на престој : 27.04-01.05.2018 (мин.2 ноќ.) Вид на сместување ↓ Ноќевање со појадок Полупансион Студио (2+2) 18€ 25€ Едноспален апартман (2+2) 19€ 26€ Двоспален апартман (4+2) 18€ 25€ Дете до 2.99 год. Бесплатно Бесплатно Прво дете од 3-12.99 год. на доп.легло Бесплатно 4€ Второ дете од 3-12.99 год. на доп.легло 50% попуст 50% попуст Возрасен на…

Read More »

Хотел MOUNTAIN PARADISE 4* – Банско – 1-ви Мај 2018

By | Comments Off on Хотел MOUNTAIN PARADISE 4* – Банско – 1-ви Мај 2018

Цени валидни за период на престој : 27.04-01.05.2018 (мин.2 ноќ.) Вид на сместување Полупансион All Inclusive Light Студио (2+0) 22€ 25€ Едноспален апартман (2+2) 23€ 26€ • Прво дете од 0-12.99 год. на дополнително легло – бесплатно • Второ дете од 03-12.99 год. на дополнително легло – 50% попуст • Трет возрасен на дополнително легло – 30% попуст Цените се…

Read More »

Дубаи 1 ви Мај

By | Comments Off on Дубаи 1 ви Мај

  11 Дубаи 1 ви Мај 5ноки/6дена Термини: 28.04.2018 – 03.05.2018 5 ноќевања со појадок во избраниот хотел + авио билет + трансфер + полудневен разглед на Дубаи со водич на македонски јазик + пустинско сафари со вечера и забавна програма Топ пакетна цена од 481€ од лице * цената е дадена по лице за сместување во наведениот период во…

Read More »

Хотел Грин Вуд 4* – Банско – 1-ви Мај 2018

By | Comments Off on Хотел Грин Вуд 4* – Банско – 1-ви Мај 2018

Вид на сместување ↓ 28.04-01.05.2018 (3 АЛЛ) 29.04-01.05.2018 (2 АЛЛ) Двокреветна соба (2+0) 93€ 60€ Студио (2+2) 102€ 66€ Едноспален апартман (2+2) 123€ 80€   Дополнителни услови : √ Деца до 5.99 год. – бесплатно √ Прво дете од 6-13.99 год. на дополнтелно легло – бесплатно √ Второ дете од 6-13.99 год. на дополнтелно легло – 50% попуст √  Возрасен на дополнително легло –…

Read More »

Хотел Мурите 4* – Банско – 1-ви Мај 2018

By | Comments Off on Хотел Мурите 4* – Банско – 1-ви Мај 2018

13     Цени валидни за период на престој : 27.04-01.05.2018 (мин.2 ноќ.) Вид на сместување All Inclusive АЗАЛИА – Двокреветна соба (2+0) 28€ АЗАЛИА – Едноспален апартман (2+2) 31€ АЗАЛИА – Двоспален апартман (4+2) 31€ ОРХИДЕА – Двокреветна соба (2+0) 27€ ОРХИДЕА – Едноспален апартман (2+2) 30€ ОРХИДЕА – Двоспален апартман (4+2) 28€ • Дете од 0-3.99 год. со 2…

Read More »